Discutii pe tema concursului Balta Cercani

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 06 Iun 2008 23:25

m-ati omorat cu punctul 15...nu credeti ca deja considerati participantii niste posibili deligventi ???

balti ca Sarulesti, Tancabesti si altele, avand "peste putin si mic" in apa, nu-si fac probleme de genul asta, in schimb balta Greaca (de renume mondial) risca sa piarda un exemplar capital de peste 500 gr. :lol: :lol: :lol:

super concurs, dar din pacate se adreseaza unui grup restrans de concurenti ce-si fac veacul pe la Jilava...

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 07 Iun 2008 05:48

cornelserbu scrie:m-ati omorat cu punctul 15...nu credeti ca deja considerati participantii niste posibili deligventi ???

balti ca Sarulesti, Tancabesti si altele, avand "peste putin si mic" in apa, nu-si fac probleme de genul asta, in schimb balta Greaca (de renume mondial) risca sa piarda un exemplar capital de peste 500 gr. :lol: :lol: :lol:

super concurs, dar din pacate se adreseaza unui grup restrans de concurenti ce-si fac veacul pe la Jilava...

Cornel, la ei in asociatie multi membrii sunt "traistari" ...... :oops:
Ionut, pe bune acum...modificati naibii pct.15 :roll:

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 07 Iun 2008 07:11

cornelserbu scrie: super concurs, dar din pacate se adreseaza unui grup restrans de concurenti ce-si fac veacul pe la Jilava...
Nu am inteles ce ai vrut sa zici cu asta...


@Cristi, se va face tot posibilul sa se elimine acest punct.
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Mary2005
member
Mesaje: 273
Membru din: 13 Mar 2006 23:41

Mesaj de Mary2005 » 07 Iun 2008 11:32

cornelserbu scrie:
super concurs, dar din pacate se adreseaza unui grup restrans de concurenti ce-si fac veacul pe la Jilava...
Chiar sunt si eu curios sa stiu ce vreti sa spuneti

Mai ales ca sunt unul dintre participanti

Avatar utilizator
florinnae
junior member
Mesaje: 41
Membru din: 22 Aug 2007 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florinnae » 07 Iun 2008 19:11

cornelserbu scrie:
super concurs, dar din pacate se adreseaza unui grup restrans de concurenti ce-si fac veacul pe la Jilava...
Cate balti sunt la Jilava si participantii concursului sau organizatorii nu stiu ? sau unii dintre noi stim cateva balti si nu vrem sa dam din casa ? aaa, am venit de acasa, scuze, printre noi exista un grup restrans care a vizitat celebra JILAVA. Scuze ca nu putem sa ne ridicam la nivelul dumneavoastra.

Ps: o persoana cultivata stie sa se ridice si sa se coboare la nivelul oricarui individ; fie el cult, fie; "slab de inger", acesti oameni sunt considerati Profii', dar... din pacate dumneavoastra domnule SERBU, omul care catalogati participantii si organizatorii "GRUP RESTRANS DE CONCURENTI CE-SI FAC VEACUL PE LA JILAVA" sigur nu faceti parte dintre aceia care sunt intr-adevar "PROFII". Eu ma consider un domn si nu-mi permit sa va cataloghez intr-un fel sau altul.

Supliment:

1. Dvs in loc sa fiti mandru ca apar balti noi pe care se desfasoara concursuri, spuneti de concurenta, este normal la inceput de drum sa fie asa, si baltile mentionate de dvs la inceput au avut "capturi capitale de 500 g" (spun asta din cunostinte nu din auzite, locul meu de bastina este SNAGOV)
2. Despre delicventi ce pot sa spun este faptul ca exista 'oameni si oameni", unii dintre ei ar recurge la fel si fel de metode.
3. Concursul este dat publicitatii si nu trebuie sa spuneti "GRUP RESTRANS".

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 08 Iun 2008 10:18

@ florinnae, sionut

Din pacate n-ati inteles nimic din ce am vrut sa spun...probabil exprimarea mea nu a fost pe masura capacitati intelectuale ridicate a domnului florinnae, capacitate pe care vad ca vrea neaparat s-o scoata in evidenta, chiar daca nu prea reuseste.

Deci, n-am nimic cu organizatorii, fiindca si eu am organizat concursuri si stiu ca proprietarii baltilor impun reguli, uneori aberante ca cea in speta. Apoi, n-am chiar nimic cu participantii, desi i-asi sfatui sa se adreseze organizatorilor, iar acestia la rindul lor, i-ar putea cere proprietarului sa se lase de regula aia tampita macar pe perioda desfasurarii concursului.

Chestia cu Jilava era o metafora si cine s-a prins, nu s-a grabit sa se strofoace degeaba, in schimb balta Greaca si proprietarul ei imi provoaca un sentiment de sila, pentru ca acum 4 sau 5 ani la primul concurs organizat pe aceasta balta, am avut surpriza, dupa ce in prealabil achitasem taxa integrala, sa vad la fata locului ca masinile trebuie sa stea in parcare ca nu cumva concurentii sa-i fure pestele domnului administrator...o tampenie dupa parerea mea, motiv care m-a facut sa ma urc in masina si sa plec la o partida de pescuit pe o balta unde nu eram considerat posibil deligvent inainte de a ma cunoaste cineva.

@ Marian Constantin

am vrut sa spun ca asa considera domnul George participantii la un concurs pe balta dansului, adica posibili hoti, de unde si comparatia, poate nereusita cu Jilava.

poate acum a fost mai clar ce am vrut sa spun si in speranta ca m-ati inteles va urez succes in organizarea concursului si fir intins participantilor !

AdarM
new member
Mesaje: 13
Membru din: 08 Iun 2008 14:26

Mesaj de AdarM » 08 Iun 2008 14:39

cornelserbu scrie: Din pacate n-ati inteles nimic din ce am vrut sa spun...probabil exprimarea mea nu a fost pe masura capacitati intelectuale ridicate a domnului florinnae, capacitate pe care vad ca vrea neaparat s-o scoata in evidenta, chiar daca nu prea reuseste.
O alta explicatie ar fi aceea ca nestapanind indeajuns nici lexicul si nici logica, nu esti capabil sa exprimi in scris, in mod coerent si inteligibil, ideea.
Nu-i bai, nu fac un cap de tara din asta, se rezolva lesne cu niscaiva meditatii sau o revenire pe bancile scolii, undeva la nivelul clasei a doua primare.
Ce deranjeaza vadit in comentariile de aici, e sensul peiorativ al termenului "traistar" cat si trimiterea spre o locatie nu tocmai onoranta. Ca voi, majoritatea userilor acestui sait v-ati nascut pescari, bashca ceandrishti, e o treaba, da' sa-ncepeti a sustine ca datorita astui fapt aveti si sangele albastru sau un amarat de neuron in plus, e deja prea mult, neicusorilor !

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 08 Iun 2008 18:34

adare degeaba iei foc la termenul "traistari"......din cauza unora ca TINE , George NU lasa masinile in standuri la Cercani.....asa ca...MUCLES praleo

AdarM
new member
Mesaje: 13
Membru din: 08 Iun 2008 14:26

Re: .

Mesaj de AdarM » 08 Iun 2008 19:47

CristianSurdu scrie:adare degeaba iei foc la termenul "traistari"......din cauza unora ca TINE , George NU lasa masinile in standuri la Cercani.....asa ca...MUCLES praleo
Moshare, la mine-n traista n-au fost nicicand mai multi pesti decat permite regulamentul sau legea, asa ca vorbim discutii, vericule ! Necazul in ce te priveste, e ca de cand ai descoperit C&R, crezi ca ti-au dat lastari la creier, da' nu-i nici pe departe asa, coane !
Stau io si ma-ntreb doua lucrusoare :
1 - Cum dracu se face ca eliberati pestii doar in baltile unde asta-i o regula stricta si atent impusa de patroni si liota de paznici, insa majoritatea n-aveti aceleasi scrupule si-n Delta ori pe Dunare ?
2 - Ce-ti racaie tie mai mult ficatii, faptul ca se pot face concursuri la care raportul taxa-premii e de 1/20 sau ca cel promovat de tine abia atinge un ridicol de 1/6 ?!!!
Moshare, Moshare, io zic sa te rezumi la ce stii sa faci si cum probabil nu stii prea multe, multumeste-te s-asculti si sa-nveti...

PS. ... si pentru a te elibera de angoase, crede-ma ca cel putin pe balta lui George, pot tine linistit masina langa mine...

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 08 Iun 2008 20:03

adare...ti-am scris si cand ai folosit celelant nick....las-o moale :lol:
nu este problema ta ce premii dau eu.
nu pescuiesc in Delta....asa ca fi linistit.
de cand esti tu var cu mine??? :lol:
stai parcat mariane...mai bine.

Închis