Discutii pe tema concursului Balta Cercani

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
george_gre
member
Mesaje: 148
Membru din: 06 Iun 2007 10:20
Contact:

Mesaj de george_gre » 08 Iun 2008 20:23

cornelserbu scrie:@ florinnae, sionut

Din pacate n-ati inteles nimic din ce am vrut sa spun...probabil exprimarea mea nu a fost pe masura capacitati intelectuale ridicate a domnului florinnae, capacitate pe care vad ca vrea neaparat s-o scoata in evidenta, chiar daca nu prea reuseste.

Deci, n-am nimic cu organizatorii, fiindca si eu am organizat concursuri si stiu ca proprietarii baltilor impun reguli, uneori aberante ca cea in speta. Apoi, n-am chiar nimic cu participantii, desi i-asi sfatui sa se adreseze organizatorilor, iar acestia la rindul lor, i-ar putea cere proprietarului sa se lase de regula aia tampita macar pe perioda desfasurarii concursului.

Chestia cu Jilava era o metafora si cine s-a prins, nu s-a grabit sa se strofoace degeaba, in schimb balta Greaca si proprietarul ei imi provoaca un sentiment de sila, pentru ca acum 4 sau 5 ani la primul concurs organizat pe aceasta balta, am avut surpriza, dupa ce in prealabil achitasem taxa integrala, sa vad la fata locului ca masinile trebuie sa stea in parcare ca nu cumva concurentii sa-i fure pestele domnului administrator...o tampenie dupa parerea mea, motiv care m-a facut sa ma urc in masina si sa plec la o partida de pescuit pe o balta unde nu eram considerat posibil deligvent inainte de a ma cunoaste cineva.

@ Marian Constantin

am vrut sa spun ca asa considera domnul George participantii la un concurs pe balta dansului, adica posibili hoti, de unde si comparatia, poate nereusita cu Jilava.

poate acum a fost mai clar ce am vrut sa spun si in speranta ca m-ati inteles va urez succes in organizarea concursului si fir intins participantilor !
\
Buna seara Domnule Cornel nu stiu daca ne cunoastem sa va provoc atita sila dar stiu cu siguranta nu a-ti pescuit nici o data pe balta mea,cit despre TAXA astronomica pe care a-ti platit-o atunci a fost de 200.000 mii lei,daca plingetii va dau banii inapoi.Daca o sa doriti sa pescuiti la mine pe balta va promit ca va las sa pescuiti cu masina pe ponton sa nu o fure nimeni si sa nu va chinuiti sa carati pestele la porbagaj.Cit despre sila lasati-mi nr.tel al dvs sa ne cunoastem sa vedem cine vomita primul si pe cine
\P.S. primul concurs a fost acum 7 ani si tu ce pescar erai traistar?

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 08 Iun 2008 20:32

Felicitari pentru idee Ionut, sunt convins ca o sa fie o reusita. Balta lui George are mult peste, ceea ce va face ca concursul sa fie o reusita...
Iar de carcoteli, stai linistit....nu exista lac fara broaste ! :D

PS La Peris au avut pescarii voie cu masinile langa ei. Stiti ce s-a intamplat ? :evil: Acum n-o sa mai fie voie..... :oops:

AdarM
new member
Mesaje: 13
Membru din: 08 Iun 2008 14:26

Mesaj de AdarM » 08 Iun 2008 20:43

maiden scrie:Opriti-va va rog din discutii de culise, iar ati stricat topicul omului.... Vreti sa dezbateti o problema, de ce nu deschideti un topic separat la "Cafenea - orice in afara de pescuit" ?! Daca o sa continuati, ma simt obligat sa despart postarile.

Toate cele bune ! :roll:
Intru totul de acord ! Curatati topicul de mojiciile apartinand lui cornelserbu, cristiansurdu si , cu siguranta, va deveni mai curat, mai uscat ba chiar si inteligibil.

PS. Mosare, nu am avut, nu am si nici pe viitor nu intentionez sa ma folosesc de clone pe forumul asta ! Doar si numai comentariile facute de tine si de cornelserbu sunt motivul prezentei mele aici, atat ! In rest, da ce premii vrei , cui vrei, jumuleste curcile la sange, ca fraieri sunt destui pe lumea asta... :D

Avatar utilizator
florinnae
junior member
Mesaje: 41
Membru din: 22 Aug 2007 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florinnae » 08 Iun 2008 21:59

cornelserbu scrie:@ florinnae, sionut

Din pacate n-ati inteles nimic din ce am vrut sa spun...probabil exprimarea mea nu a fost pe masura capacitati intelectuale ridicate a domnului florinnae, capacitate pe care vad ca vrea neaparat s-o scoata in evidenta, chiar daca nu prea reuseste.
dl SERBU...

Nu vreau sa ies in evidenta cu nimic dar daca vreau sa fiti sigur ca reusesc de fiecare data.
Referitor la "metafora", eu spun ca fraza respectiva trebuia tratata mai degraba ca o comparatie..., cred ca asa ar fi scazut ratingul acelui topic iar eu as fi fost "scutit de a ma chinuii sa ies in evidenta" dupa cum spuneti dvs.
Eu cam atat am avut de spus in rest, va doresc cat mai multe concursuri organizate de dvs.

Respecte

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 09 Iun 2008 09:37

@ George

era vorba de un concurs a carui taxa era de 5.000.000...ceva bani la vremea aia, pe care nu-i nevoie sa mi inapoiezi si nici sa ma mai suni sa ma balacaresti la telefon, ca nu-i frumos...

@ Vladut

vezi-ti de traba si lasa carcotasii sa carcoteasca ca nu esti Mesia...are si nasul tau o lungime...chiar nu-l mai vezi ???

@ AdarM

nu stiu cine esti, nu stiu ce vrei, dar nu te gandi sa dai meditatii inainte de-a sti cu cine stai de vorba...s-ar putea sa ai o surpriza, cel putin referitor la cultura. Cat despre mojicii, incearca si pune neuronii aia pe care pretinzi ca-i ai, la treaba, si ai sa vezi ca bati putin campii...in rest, numai bine...eu credeam c-am incheit, dar vorba lui Mosaru, va mananca rau de tot.
Ultima oară modificat 09 Iun 2008 19:31 de către cornelserbu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 09 Iun 2008 10:34

Ajunge domnilor, deja topicul nu mai are ca subiect balta respectiva....
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 09 Iun 2008 17:43

o.k. ! si vreau sa adaug ca mie-mi place balta cum arata si am auzit ca are si peste mult, in schimb nu-mi place una din regulile impuse de proprietar pe timpul desfasurarii unui concurs...a se retine si a nu se mai interpreta gresit !

jujak
junior member
Mesaje: 52
Membru din: 07 Feb 2006 12:26
Localitate: Bucuresti

Mesaj de jujak » 09 Iun 2008 17:55

florinnae scrie:
cornelserbu scrie:@ florinnae, sionut

Din pacate n-ati inteles nimic din ce am vrut sa spun...probabil exprimarea mea nu a fost pe masura capacitati intelectuale ridicate a domnului florinnae, capacitate pe care vad ca vrea neaparat s-o scoata in evidenta, chiar daca nu prea reuseste.
dl SERBU...

Nu vreau sa ies in evidenta cu nimic dar daca vreau sa fiti sigur ca reusesc de fiecare data.
Referitor la "metafora", eu spun ca fraza respectiva trebuia tratata mai degraba ca o comparatie..., cred ca asa ar fi scazut ratingul acelui topic iar eu as fi fost "scutit de a ma chinuii sa ies in evidenta" dupa cum spuneti dvs.
Eu cam atat am avut de spus in rest, va doresc cat mai multe concursuri organizate de dvs.

Respecte
Intru totul de acord ! Curatati topicul de mojiciile apartinand lui cornelserbu, cristiansurdu si , cu siguranta, va deveni mai curat, mai uscat ba chiar si inteligibil. [quoute]= ;TOPKANEZULE , ti-ai facut cont pe crap.ro de 2 zile , ca sa dai sfaturi ? De ce nu te faci MODERATOR ? Ar fii mult mai bine pt. tine , sa nu mai pomenesti nume de care nu ai cunostinta :!: P.S. In caz contrar risti o expertiza la [ochiul maro] :!: :evil:

AdarM
new member
Mesaje: 13
Membru din: 08 Iun 2008 14:26

Mesaj de AdarM » 09 Iun 2008 18:32

jujak scrie: TOPKANEZULE , ti-ai facut cont pe crap.ro de 2 zile , ca sa dai sfaturi ? De ce nu te faci MODERATOR ? Ar fii mult mai bine pt. tine , sa nu mai pomenesti nume de care nu ai cunostinta :!: P.S. In caz contrar risti o expertiza la [ochiul maro] :!: :evil:
Flacau, oricat mi-as ciunti din inteligenta, nu ma pot cobori intr-atat, incat sa recurg la stereotipuri mahalagiste de genul "stai parcat', "ochiul maro" ori sa fac trimiteri spre Jilava, Poarta Alba, Rahova... Prin urmare, nu-mi veni cu observatii de genul asteia, ca numele pomenite n-or fi inventat penicilina si nici n-au zugravit Capela Sixtina !
Referitor la sfaturi : sunt oricand binevenite de la un om destept iar cei ca tine ar trebui doar sa le asculte si sa le urmeze, nicidecum sa le comenteze.
cornelserbu scrie:
@ AdarM

nu stiu cine esti, nu stiu ce vrei, dar nu te gandi sa dai meditatii inainte de-a sti cu cine stai de vorba...s-ar putea sa ai o surpriza, cel putin referitor la cultura. Cat despre mojicii, incearca si pune neuronii aia pe care pretinzi ca-i ai, la traba, si ai sa vezi ca bati putin campii...in rest, numai bine...eu credeam c-am incheit, dar vorba lui Mosaru, va mananca rau de tot.
Ultima surpriza in materie de cultura mi-a fost oferita de recunoasterea Mihaelei Radulescu drept scriitoare, asa ca nu te osteni s-o repeti.
Incearca, pe viitor, sa-ti exersezi exprimarea literara a ideilor, coerenta si logica in expresie, in asa fel incat sa nu mai oferi spatiu pentru interpretari ridicole sau jignitoare si chiar ca n-o sa ma itereseze "cine esti si ce vrei". Punct.
..........................................................................................................

Legat de concursul in sine :
- ca vreti s-o recunoasteti sau nu, conteaza prea putin, insa-i mai mult decat evident ca in noianul de initiative de acelasi gen, cel propus de Sionut este cu mult peste tot ce s-a initiat pana acum, macar prin raportul taxa-premiu, iar amanuntele de tipul "unde-mi las masina ?" sunt cu totul nereprezentative si nesemnificative. Orice carcoteala pe tema asta denota sau invidie, sau reacredinta.
Ultima oară modificat 09 Iun 2008 20:13 de către AdarM, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 09 Iun 2008 18:54

@cornel serbu

Ai dreptate, toti suntem niste prosti, doar TU esti cel fara de greseala !
Pacat.
Pa.

Închis