Discutii pe tema concursului Balta Cercani

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
florinnae
junior member
Mesaje: 41
Membru din: 22 Aug 2007 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florinnae » 09 Iun 2008 19:12

"TOPKANEZULE , ti-ai facut cont pe crap.ro de 2 zile , ca sa dai sfaturi ? De ce nu te faci MODERATOR ? Ar fii mult mai bine pt. tine , sa nu mai pomenesti nume de care nu ai cunostinta :!: P.S. In caz contrar risti o expertiza la [ochiul maro]"

Intrebare adresata MODERATOR

Userii noi "NEW MEMBER" nu avem aceleasi drepturi ca si ceilalti membrii ? (veteranii), ma refer la postari in limita bunului simt si in cazul in care un membru nou este capabil sa dea un sfat.
Intreb acest lucru deoarece si eu am fost citat mai sus (sau poate a fost doar un copy de text si ma insel) acest lucru il poate confirma sau infirma dl Jujak. Poate toti membrii noi riscam o "expertiza la ochiul maro"
In cazul in care primesc un raspuns pozitiv rog sa mutati postarile care nu au legatura cu subiectul topicului acolo unde considerati dvs pentru ca mai sunt multe de spus si ar fi pacat sa stricam subiectul acestui topic.

Respecte

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 09 Iun 2008 19:27

@ V. Mateianu

foarte inteligent raspunsul si plin de esenta...nici nu ma asteptam la altceva...mai mediteaza si-ncearca sa nu te mai bagi peste remarcile mele ca musca-n lapte, fiindca eu personal n-am facut-o niciodata in ceea ce te priveste... sper sa nu-ncepi acum cu dacii si romanii, ca-i rasuflata :lol:

@ Tipul cu multa cultura (AdarM, daca nu ma-nsel)

vezi c-ai mancat o prepozitie...zau asa, nu mai incerca sa dai pe afara, caci devi ridicol...cat priveste cartea Mihaelei Radulescu care n-a reusit sa-ti satisfaca asteptarile si "punctul" de la sfarsit sa sti ca nu sunt asa de impresionante cum ai vrea tu sa para...hai, totusi sa-ncheiem discutiile de pe site si sa-ncercam la o bere sau ceva de genul asta...poate totusi ma convingi !!!

Legat de concursul in sine, cum iti place sa spui, afla dragul meu ca nu este primul de acest fel, iar cei ce au participat la primele doua editii ale Cupei "Clubul Pescarilor" ti-o pot confirma (vezi dealtfel arhiva site crapmania) si atunci poate te mai potolesti.

@florinnae

nu te supara ca intervin, dar se pare ca varianta cu un copy gresit e cea adevarata...cel putin asa reiese din context.
Ultima oară modificat 09 Iun 2008 19:58 de către cornelserbu, modificat de 2 ori în total.

jujak
junior member
Mesaje: 52
Membru din: 07 Feb 2006 12:26
Localitate: Bucuresti

Mesaj de jujak » 09 Iun 2008 19:39

AdarM scrie:
jujak scrie: TOPKANEZULE , ti-ai facut cont pe crap.ro de 2 zile , ca sa dai sfaturi ? De ce nu te faci MODERATOR ? Ar fii mult mai bine pt. tine , sa nu mai pomenesti nume de care nu ai cunostinta :!: P.S. In caz contrar risti o expertiza la [ochiul maro] :!: :evil:
Flacau, oricat mi-as ciunti din inteligenta, nu ma pot cobori intr-atat, incat sa recurg la stereotipuri mahalagiste de genul "stai parcat', "ochiul maro" ori sa fac trimiteri spre Jilava, Poarta Alba, Rahova... Prin urmare, nu-mi veni cu observatii de genul asteia, ca numele pomenite n-or fi inventat penicilina si nici n-au zugravit Capela Sixtina !
Referitor la sfaturi : sunt oricand binevenite de la un om destept iar cei ca tine ar trebui doar sa le asculte si sa le urmeze, nicidecum sa le comenteze. [quoute] In primul rind , nu sint FLACAU . cu tine , :!: Bag de seama , k te maninca prin parzzz. Asadar tinere :!: , vezi-ti de treaba ta :!: Nu vreau sa par obraznic , dar daca vrei sa discutam motamo, te invit la CLUBUL PESCARILOR , si vorbim acolo despre tot ce doresti ;-) :idea: :!:

Avatar utilizator
florinnae
junior member
Mesaje: 41
Membru din: 22 Aug 2007 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florinnae » 09 Iun 2008 19:52

cornelserbu scrie:
@florinnae

nu te supara ca intervin, dar se pare ca varianta cu un copy gresit e cea adevarata...cel putin asa reiese din context.
Eu nu ma supar pe nimeni, mai ales la o interventie care poate evita cateva replici fara sens, de aceea am intrebat inainte sa fac un comentariu.

Multam

AdarM
new member
Mesaje: 13
Membru din: 08 Iun 2008 14:26

Mesaj de AdarM » 09 Iun 2008 20:10

jujak scrie: In primul rind , nu sint FLACAU . cu tine , :!: Bag de seama , k te maninca prin parzzz. Asadar tinere :!: , vezi-ti de treaba ta :!: Nu vreau sa par obraznic , dar daca vrei sa discutam motamo, te invit la CLUBUL PESCARILOR , si vorbim acolo despre tot ce doresti ;-) :idea: :!:
Termenul "flacau" era folosit ca sa-ti indice juvenilitatea gandirii, ca pentru exprimare ar fi fost necesar cel de "bebelush".
Invitatia , departe de a ma onora, imi creaza o stare de disconfort, macar si numai in ideea c-am putea avea subiecte comune. Pe langa monturi, ace, balti si scule, conversatia, in ce ma priveste, presupune cu mult mai mult si cum nu te dovedesti capabil sa te ridici mai sus de nivelul "ochiului maro" (apropo', esti homosexual cumva, ca prea te arati obsedat de cur si tot ce tine de el ?), ma vad nevoit sa te refuz.
cornelserbu scrie:AdarM
vezi c-ai mancat o prepozitie...
Multumesc, de vina-i stresul meciului... :D
cornelserbu scrie:.hai, totusi sa-ncheiem discutiile de pe site si sa-ncercam la o bere sau ceva de genul asta...poate totusi ma convingi !!!
Mon vieux, sunt deja la varsta cand nu tre' sa mai dovedesc nimic, nimanui, nici chiar mie !
Repet : o initiativa laudabila, altruista, muncita, amicala, nu merita comentariile care au initiat polemica de aici. Si nici ironiile gratuite ori etichetarea de catre mosharu drept "traistari" a colegilor lui Sionut. Nu atat folosirea termenului deranjeaza, cat atribuirea lui cu vadit sens peiorativ !

cipibm
senior member
Mesaje: 333
Membru din: 19 Mai 2007 20:13
Localitate: baia mare
Contact:

Mesaj de cipibm » 09 Iun 2008 21:07

Iarna sant de inteles asemenea discutii,mai bine lasati-le,acum in plin sezon mergeti fratilor la PESCUIT! :-)

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 09 Iun 2008 21:19

cipibm scrie:Iarna sant de inteles asemenea discutii,mai bine lasati-le,acum in plin sezon mergeti fratilor la PESCUIT! :-)
Subscriu! Se inchide, dupa rugaminti... in repetate randuri, la calm si discutii la subiect. Cine vrea sa adauge ceva, il rog sa ma contacteze.

Si cum zicea colegul de suferintza cipibm, fir intins domnilor ! :bere:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Închis