Povesti C&R

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
flycarp
senior member
Mesaje: 405
Membru din: 08 Oct 2007 18:51

Mesaj de flycarp » 11 Iun 2008 20:45

@bufulica

vezi ca aici daca te prind astia ca le pui pe gratar pestii aia de peste 3kg e cam grav.
asta referitor la ala de 8 ajuns pe gratar!!!! :evil: :evil: :evil:

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 11 Iun 2008 21:38

flycarp scrie:@bufulica

vezi ca aici daca te prind astia ca le pui pe gratar pestii aia de peste 3kg e cam grav.
asta referitor la ala de 8 ajuns pe gratar!!!! :evil: :evil: :evil:
eu nici nu l-as primii pe balta :!: :!: ;-)

Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 11 Iun 2008 21:58

flycarp
daca ai fi citit si u cu atentie ai fi vazut ca am scris ca nici macar nu l-am prins eu pe respectivul crap ci colegu, a fost optiunea lui
in al doilea rand pe acea balta nu se pescuieste C&R
in al treilea rand mai usor cu atacuriile astea nefondate...si pe viitor nu te mai baga ca musca in lapte sau mai bine zis la kkt
hai pa :evil:

rares
member
Mesaje: 115
Membru din: 10 Apr 2008 07:26
Localitate: cluj

Mesaj de rares » 12 Iun 2008 07:15

bufulica scrie:flycarp
daca ai fi citit si u cu atentie ai fi vazut ca am scris ca nici macar nu l-am prins eu pe respectivul crap ci colegu, a fost optiunea lui
in al doilea rand pe acea balta nu se pescuieste C&R
in al treilea rand mai usor cu atacuriile astea nefondate...si pe viitor nu te mai baga ca musca in lapte sau mai bine zis la kkt
hai pa :evil:
\
nu vreau sa spun mai multe daca ai citit posturile mele in legatura cu livada si nu numai pe parte de eliberat,retinut si furt.
nu vreau sa judec pe nimeni dar deja am vazut si auzit prea multe cu pescari care"pescuiesc c&r".nu mai vreau sa readuc in discutie inca o data ce e bine si ce nu ca nu avem 4 anisori.
si nu asta conteaza ca nu tu ai pus un crap de 8 kg pe gratar ci colegul tau,trebuia sa judeci tu in locul lui si sa-i spui la'FRAIER"ca la un prunc ca nu e bine si sa-i dai 2,3 perechi de palme.s-au cine se aseamana se aduna???? :evil:
pescuit=sportivitate,fair-play,relaxare

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 12 Iun 2008 09:58

Deviati de la topic....

(scuzati interventia :mrgreen: )
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
flycarp
senior member
Mesaje: 405
Membru din: 08 Oct 2007 18:51

Mesaj de flycarp » 12 Iun 2008 11:03

mersi rares. :lol:
si cu tine bufulica poate ne vedem la livada.sa vezi cine intra atunci in kkt :mrgreen:

BogdanPopa
member
Mesaje: 229
Membru din: 08 Aug 2007 23:23
Localitate: oradea

Mesaj de BogdanPopa » 12 Iun 2008 16:15

....sa va luati si fustele la voi :!:
Crap daca nu prind un crap:)))

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 12 Iun 2008 17:01

da stau si ma intreb din cand in cand, cum puteti manca crapi din balti c&r cand aia sant momiti la greu zilnic cu bile si mai stiu eu ce,pt mancatorii de crapi o intrebare: nu simtiti si voi un gust de S&Q,monster crab ,usturoi,capsuna,banana etc etc atunci cand mancati crapi la gratar? :mrgreen: :mrgreen: ,in incheiere pt mancatorii de crap din balta (nu carrefour )va urez o kk-re la fel de reusita ca cea a crapului si nu cred ca va poate fi greu din moment ce carnea crapului ''contine BETAINA '' :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 12 Iun 2008 18:28

Razvan.D scrie:va urez o kk-re la fel de reusita ca cea a crapului si nu cred ca va poate fi greu din moment ce carnea crapului ''contine BETAINA '' :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
SAH MAT !
:lol: :lol: :lol:
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
radu35
member
Mesaje: 200
Membru din: 10 Feb 2008 23:34
Localitate: satu mare
Contact:

Mesaj de radu35 » 12 Iun 2008 18:29

se strica topicul!MODERATORI MAI SINT? Chiar imi pare rau ca experimentatii flycrap,razvan D. si rares isi exprima atit de dur parerea versus comportamentul prezumtiv al unui om.Sa nu uitam ca pe Livada se practica 2(doua)tipuri de sistem de pescuit-legal!Atita timp cit un pescar alege unul sau altul din sisteme si se supune regulilor acestora,nu trebuie atacat.Ca sa nu mai punem ca de fiecare data cind am pescuit pe Livada le-am indicat lui nea Petre si lui Dan indivizi ce pescuiau C&R dar mai aruncau in masina citeva bucatici!Absolut de fiecare data!Si erau si mari pescari sau asa pretindeau.Nu-i cunosc ca nume,dar ca masini sau fizionomie.........oricind.Asa incit,va rog stimabili domni sa fiti(fim) mai ponderati in exprimari si mai fermi in actiuni! Scuze de off topic !

Scrie răspuns