Povesti C&R

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
radu35
member
Mesaje: 200
Membru din: 10 Feb 2008 23:34
Localitate: satu mare
Contact:

Mesaj de radu35 » 12 Iun 2008 18:33

flycarp,miel nu am dar o bere dau!!

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 12 Iun 2008 18:52

@radu35

scz pt off-topic
dar de cate ori am ocazia lovesc ;-) ,atata timp cat ai crap in magazine la vanzare ce cauti sa mai iei si din balta? ohhh,am uitat ala din magazine nu le pute carnea a bile si flavoururi :mrgreen:,nu fac aluzie la tine radule ;-)

Avatar utilizator
radu35
member
Mesaje: 200
Membru din: 10 Feb 2008 23:34
Localitate: satu mare
Contact:

Mesaj de radu35 » 12 Iun 2008 19:05

:lol: mai pot fi si alte motive..dar atit timp cit omul respecta regulile baltii,trebuie respectat.Daca balta are aceste reguli si noi lovim in cei care opteaza,pe bani,spre celalalt sistem de pescuit............probabil ca lovim si in intelepciunea si experienta lui domnu'Dinu.Si nu cred ca e cazul!eu sint un pitic pt DVS,din pct de vedere al pescuitului dar nu si a logicii.Oricum,ies din polemica,aplecindu-ma in fata DVS,rugindu-va insa sa fiti obiectiv!RESPECTE! :bere:

Avatar utilizator
flycarp
senior member
Mesaje: 405
Membru din: 08 Oct 2007 18:51

Mesaj de flycarp » 12 Iun 2008 20:19

@radu 35

dica? :lol:

Avatar utilizator
radu35
member
Mesaje: 200
Membru din: 10 Feb 2008 23:34
Localitate: satu mare
Contact:

Mesaj de radu35 » 12 Iun 2008 20:31

:D nu,spre dezamagirea ta!dar tot trebuia sa-ti dau o bere,acum sintem chit!
it's nice to be important,but is more important to be nice

Avatar utilizator
rapy
veteran
Mesaje: 520
Membru din: 02 Iun 2008 16:54
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de rapy » 12 Iun 2008 21:54

ies maine pe balta... sper sa nu ploua maine ca sa pot intra cu masina pe urma pfff... mi se rupe ma scoate careva cu tractoru :D
nu cred ca vor fi pe weekendul asta multi din 3 motive:
1) procnoza .. adika se zice cod galben (dar macar imi testez noul cort luat)
2) joaca maine Romania de la 19.00
3) a trecut prohibitia!? deci scapam de carasari ... :P

bun... kkt in traista voua :mrgreen:
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team

rares
member
Mesaje: 115
Membru din: 10 Apr 2008 07:26
Localitate: cluj

Mesaj de rares » 13 Iun 2008 07:21

radu35 scrie:se strica topicul!MODERATORI MAI SINT? Chiar imi pare rau ca experimentatii flycrap,razvan D. si rares isi exprima atit de dur parerea versus comportamentul prezumtiv al unui om.Sa nu uitam ca pe Livada se practica 2(doua)tipuri de sistem de pescuit-legal!Atita timp cit un pescar alege unul sau altul din sisteme si se supune regulilor acestora,nu trebuie atacat.Ca sa nu mai punem ca de fiecare data cind am pescuit pe Livada le-am indicat lui nea Petre si lui Dan indivizi ce pescuiau C&R dar mai aruncau in masina citeva bucatici!Absolut de fiecare data!Si erau si mari pescari sau asa pretindeau.Nu-i cunosc ca nume,dar ca masini sau fizionomie.........oricind.Asa incit,va rog stimabili domni sa fiti(fim) mai ponderati in exprimari si mai fermi in actiuni! Scuze de off topic !
da,scz pt off topic.nici eu nici fly si nici razvan nu am judecat pe cei corecti,fie si pescuind cu retinere.ci pe cei care se intind mai mult decat au voie.si cu asta sper sa incheiem aceste discutii si sa ne vina mintea o data la cap pt a intelege ca un crap peste 4 kg,in primul rand nu este prea bun fiind deja gras si in al 2-lea rand este pacat de el.iar daca ai voie sa duci 3-4 kg atunci limiteazate la acele kg.
si aici vb mea"nu te intinde ca nu esti elastic si se f...e treaba"
iar cu baieti care platesc c&r si baga la straita,pana la urma tot vor avea interdictie,nu este hot neprins :mrgreen:
:bere: asta e altceva.hai pe balta,sa-i stricam rationamentul lui Rapy :lol:
pescuit=sportivitate,fair-play,relaxare

rares
member
Mesaje: 115
Membru din: 10 Apr 2008 07:26
Localitate: cluj

Mesaj de rares » 13 Iun 2008 08:25

rapy scrie:ies maine pe balta... sper sa nu ploua maine ca sa pot intra cu masina pe urma pfff... mi se rupe ma scoate careva cu tractoru :D
nu cred ca vor fi pe weekendul asta multi din 3 motive:
1) procnoza .. adika se zice cod galben (dar macar imi testez noul cort luat)
2) joaca maine Romania de la 19.00
3) a trecut prohibitia!? deci scapam de carasari ... :P

bun... kkt in traista voua :mrgreen:
sti,exact cum cateodata noi ne enervem pe ei asa se enerveaza ei pe noi,deci stai linistit,toti suntem pescari doar ca noi suntem ceva mai aparte(bolnavi de acest SPORT) :lol:
pescuit=sportivitate,fair-play,relaxare

Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 13 Iun 2008 09:04

a cam deviat serios topicul.....imi pare rau daca a fost din cauza mea,oricum eu nu ma vad ca am gresit cu nimik, niciodata cand am pescuit in sistem c&R nu am retinut si nu voi retine, cand se pescuieste in sisetm prinde si elibereaza asta ramane la latitudinea fiecaruia dintre noi, mai ales in ardeal nu sunt balti de c&r (asta in afara de doripesco balta nr.3 si livada)
rapy iti doresc fir intins :-)

Avatar utilizator
flycarp
senior member
Mesaje: 405
Membru din: 08 Oct 2007 18:51

Mesaj de flycarp » 13 Iun 2008 09:42

mai ales in ardeal nu sunt balti de c&r (asta in afara de doripesco balta nr.3 si livada)


cetariu,sisterea (astea imi vin in minte) .din ardeal cred ca sunt si astea...

Scrie răspuns