Uite cum se fura peste de pe balti C&R

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Închis
Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 09 Iul 2008 09:42

Andrei, crede-ma ca daca vedeam asa ceva live si puteam ii luam la bataie. Le faceam exect ceea ce ei au facut pestelui. Educatia tine de fiecare. Pe mine nu m-a educat nimeni in afara de mine cum sa ma comport sau nu cu animalele. BA DA! CAT MAI MULT NOROI IN EI!!!! SI NUMAI CUVINTE DE LAUDA LA ADRESA PARINTILOR DE SEX FEMININ!!!!
Imagine

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Mesaj de Andrei I. » 09 Iul 2008 09:53

pescarusu_nebun scrie:Andrei, crede-ma ca daca vedeam asa ceva live si puteam ii luam la bataie. Le faceam exect ceea ce ei au facut pestelui. Educatia tine de fiecare. Pe mine nu m-a educat nimeni in afara de mine cum sa ma comport sau nu cu animalele. BA DA! CAT MAI MULT NOROI IN EI!!!! SI NUMAI CUVINTE DE LAUDA LA ADRESA PARINTILOR DE SEX FEMININ!!!!
In UE porcul de Craciun nu se mai taie (injunghie)...se injecteaza pentru o moarte rapida. Ce sa fac sa il iau la bataie pe tataie?

Asta a vazut asta face.. E VORBA de PUTEREA EXEMPLULUI! si trebuie sa fie pozitiv..iar bataia nu se incadreaza in peisaj. Am vazut ca tu ai raspuns pozitiv pe youtube cu un filmulet de-al tau...asa trebuie procedat..injuriile la adresa lor nu vor face decat sa ii inverjuneze si nu vor intelege niciodata C&R asa.

Asta e opinia mea personala. Inca odata, nu ii scuz, nu ii protejez..NU APROB..dar daca vrem sa schimbam ceva trebuie sa folosim puterea exemplului si nu forta pumnului sau injuriile.

Uite ce iti propun ...posteaza pe youtube ca mesaj pentru acei pescari link-ul cu aceasta dezbatere pe tema filmuletului lor..si poate intra macar ca anonimi si ei aici pe site,,,sa vedem ce au de spus. Poate ii transormam in pescari C&R si atunci toata aceasta discutie pe 4 pagini de forum ar capata un sens si nu ar fi in van.

Andrei I.
APCR - SENIOR CRAP

Cezar Bibu
member
Mesaje: 251
Membru din: 09 Oct 2003 22:23

Mesaj de Cezar Bibu » 09 Iul 2008 10:23

Felicitarile mele Andrei, de mult n-am mai vazut o asa postare !

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 09 Iul 2008 10:33

Dap, sa stii ca "puterea exemplului" e solutia in cazul acesta. Pai sa nu mai inchidem infractorii de pe strazi... hai sa ii calugarim! :)
Imagine

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 09 Iul 2008 10:33

repost, sorry...
Imagine

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 09 Iul 2008 11:08

Eu le-am spus alora ca-s niste tzarani (in gandire) ,fiindca filmuletul respectiv trebuia sa ramana amintire de familie ,la ei in calculator ! Public, nu-i vad rostul !
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Mesaj de Andrei I. » 09 Iul 2008 13:28

Cezar Bibu scrie:Felicitarile mele Andrei, de mult n-am mai vazut o asa postare !
Multumesc Cezar. Venind din partea ta conteaza mult.

Andrei I
APCR - SENIOR CRAP

AdarM
new member
Mesaje: 13
Membru din: 08 Iun 2008 14:26

Mesaj de AdarM » 09 Iul 2008 19:50

Constat (cu placere !) ca nu toata lumea si-a pierdut simtul masurii, ca mai sunt si dintre cei pentru care termenul ridicol nu-i doar un cuvant in DEX.
Tot citind replici inflamate si inflamante, ma duc cu gandul spre inceputurile umanitatii, catre vremea cand abia ridicat in pozitie bipeda, omul isi alegea idoli sau zei dintre amimale. Se-nchina la ala de-i era teama, de-i placea ori de-i oferea mai multa hrana.
S-ajung pana acolo incat sa ma prosternez in fata crapului Florica (ca tot zicea careva p-aci ca-s botezati), sa-mi fac icoana din salonta Maricica ? Io crez ca-i cereti prea mult oricarui om normal !
Parca vad pestii din bazinele Perisului, Darvarilor, Tancabestiului, Hobaiei, ajunsi precum vacile indiene si imaginea asta are darul sa-mi provoace un hohot de nestapanit, zau asa... :D

DANEZU
member
Mesaje: 224
Membru din: 14 Iun 2006 18:21
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de DANEZU » 09 Iul 2008 20:56

[Parca vad pestii din bazinele Perisului, Darvarilor, Tancabestiului, Hobaiei, ajunsi precum vacile indiene si imaginea asta are darul sa-mi provoace un hohot de nestapanit, zau asa... :D[/quote]


Tocmai pentru asta nu sunt primiti unii necredinciosi sa se inchine la icoane .........ca le fura, ca se pozeaza in fef de fel de ipostaze cu pestii(pe gratar) :evil: si apoi or sa se adevereasca cele zise si generatia urmatoare chiar o sa-i tina si mai secret..............sa nu mai stie nimeni nici macar unde se gasesc !!!! Sper sa nu fiu inteles grasit !
DUMNEZEU ESTE PESCAR !!!
www.clubul-pescarilor.ro

AdarM
new member
Mesaje: 13
Membru din: 08 Iun 2008 14:26

Mesaj de AdarM » 09 Iul 2008 21:07

DANEZU scrie: Tocmai pentru asta nu sunt primiti unii necredinciosi sa se inchine la icoane .........ca le fura, ca se pozeaza in fef de fel de ipostaze cu pestii(pe gratar) :evil: si apoi or sa se adevereasca cele zise si generatia urmatoare chiar o sa-i tina si mai secret..............sa nu mai stie nimeni nici macar unde se gasesc !!!! Sper sa nu fiu inteles grasit !
S-ar zice ca io ma-nchin la icoana Sf. Ilie si-l mananc pe domnu' crap, iar la tine-i invers ?
Ca asta s-ar deduce din ce scri...

Închis