Oameni salbatici !!!!!

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
s_daniel
member
Mesaje: 151
Membru din: 11 Feb 2008 14:52
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de s_daniel » 25 Iul 2008 14:28

taranu' scrie:asta cu acvariu e chiar super tare... iti tunezi masina cu un acvariu in porbagaj :D ... da asa e te filmezi sa vezi cat de patetic esti si tii asta doar pt tine in pc -ul tau, dar dc cineva bine intentionat iti face o fenta si iti pune filmuletul pe site... ce faci? ... oricum eu sunt de parere ca nu poti fi atat de sadic sa faci asta unui peste. ma gandeam acum... oare dc pestele ala ar fi scos sunete cum face un porc la taiere sa spunem, acei tineri ar mai fi fost in stare sa isi continue nebunia inceputa? :?:
Cel mai corect ;nu te mai filmezi si gata, daca esti atat de sadic si de incuiat incat sa tai un peste pe burta doar de dragul de a-l taia sa vezi ce are in stomac si sa ii spargi basica inseamna ca esti crescut in pom...
Oricum nu trebuia sa mai apara inca un topic de genul acesta pentru ca sunt sute, poate mii de persoane care isi bat joc de animale doar pentru distractie, "adrenalina" ...

Avatar utilizator
boosterman
veteran
Mesaje: 740
Membru din: 28 Iun 2006 22:02
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de boosterman » 25 Iul 2008 21:16

taranu' scrie:... cum fac sa duc un peste acasa si sa-l mananc dc nu pot sa-l tai, sau sa-l pun viu in sac, ca risc sa fiu criticat de unul dintre dvs?
Parerea mea este ca nu ar fi o problema, daca conditiile de pescuit iti permit, sa duci un peste doi acasa sa-i mananci. Asta e degeaba ne ascundem suntem carnivori nu? :oops: Dar sa chinui un peste de dragul distractiei mi se pare pur si simplu o lipsa crasa de educatie :evil:
Nimeni nu moare virgin. Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data.

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 28 Iul 2008 15:40

boosterman scrie:
taranu' scrie:... cum fac sa duc un peste acasa si sa-l mananc dc nu pot sa-l tai, sau sa-l pun viu in sac, ca risc sa fiu criticat de unul dintre dvs?
Parerea mea este ca nu ar fi o problema, daca conditiile de pescuit iti permit, sa duci un peste doi acasa sa-i mananci. Asta e degeaba ne ascundem suntem carnivori nu? :oops: Dar sa chinui un peste de dragul distractiei mi se pare pur si simplu o lipsa crasa de educatie :evil:
Are dreptate,eu asi completa ca este o dovada de mult mai mult decat lipsa crasa de educatie sa chinui orice animal pentru distractie , nu numai un peste.
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Avatar utilizator
Dani Hentiu
maniac
Mesaje: 1210
Membru din: 26 Feb 2004 13:04
Localitate: DEVA
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu » 28 Iul 2008 17:37

Il lovesti prima data in cap cu manerul de la un cutzit sanatos, ii tai apoi capul si abia apoi il cureti de solzi si ii scoti matele. La final il pui pe gratar si il servesti cu mujdei.
pofta buna!
><)))°>-------- Dani

taranu'
new member
Mesaje: 9
Membru din: 15 Iul 2008 12:54

Mesaj de taranu' » 05 Aug 2008 15:40

Daniel Hentiu scrie:Il lovesti prima data in cap cu manerul de la un cutzit sanatos, ii tai apoi capul si abia apoi il cureti de solzi si ii scoti matele. La final il pui pe gratar si il servesti cu mujdei.
pofta buna!

sa inteleg ca asa trebuie sa procedez si dc vreau sa-l pun in sac si sa-l iau acasa? sa-i dau una in cap cu manerul cutitului si apoi il var in sac? pai oare asa fac toti? de cand postez pe acest forum, mentionez ca nu de multa vreme, intreb cred acelasi lucru si nimeni nu are un raspuns cert... cum iau un peste acasa fara sa-l chinui si totusi sa-l pot manca?

Avatar utilizator
boosterman
veteran
Mesaje: 740
Membru din: 28 Iun 2006 22:02
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de boosterman » 05 Aug 2008 19:25

In tarile civilizate, pestii prinsi se introduc de vii in ... congelator.
Am vazut asta intr-un documentar pe tv. Astfel, spun ei, pestii au o moarte rapida si fara chin. De fapt este singurul mod acceptat de cei cu protectia animalelor. Asta doar in unele tari civilizate, repet. In cazul nostru ia-ti o geanta frigorifica :idea:
Nimeni nu moare virgin. Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data.

badea marius eugen
new member
Mesaje: 2
Membru din: 05 Aug 2008 09:15
Localitate: BRAILA

Re: Oameni salbatici !!!!!

Mesaj de badea marius eugen » 12 Aug 2008 15:42

terminati cu prostiile astea.ce atata vorbaraie.va place sa mancati peste? pai cum credeti ca faceti sa fie mai putin dureros? in nici un fel!!!!!! mancati cu totii carne de porc,vita,pasare,credeti ca alea mor razand? asta e legea naturii oameni buni si oricum am incerca pestele tot se chinuie si tot bun la gust este! :idea:
acelasi

subzero20
junior member
Mesaje: 64
Membru din: 22 Iul 2008 16:51
Localitate: Romania

Oameni salbatici !!!!!

Mesaj de subzero20 » 12 Aug 2008 20:32

Bun fie si cum zici tu! Hai sa-ti mai zic una buna! Tu de ex cum ai vrea sa mori? (doame fereste) sa vian unu sa te ia cu briciu asa de la buric in sus sau pur si simplu sa mori asa in somn sa zic? :mrgreen: Sa nu o iei personal. E doar asa o vorba ce am zis acum in care umpic trebe sa te pui si in locul pestelui

Avatar utilizator
stoican_mihail
member
Mesaje: 207
Membru din: 08 Aug 2007 09:32

Mesaj de stoican_mihail » 16 Aug 2008 07:00

@ Flavius
Tu intotdeauna ai pescuit C&R? Ai fost vreodata interesat cum pregatea mama ta pestele? Vad ca ai cam inceput sa dai lectii la toti.
@ Daniel Hentiu
Eu zic sa-l impuscam in cap, sau mai bine il punem in sacul de crap, asteptam sa adoarma si sa speram ca moare in somn :lol:

subzero20
junior member
Mesaje: 64
Membru din: 22 Iul 2008 16:51
Localitate: Romania

Oameni salbatici !!!!!

Mesaj de subzero20 » 16 Aug 2008 21:02

da...dau lectii da nu la toti ;) ma rog is fel si fel de pareri...acu fiecare cu ale lui. eu incercam sa spun ca ii aiurea faza din filmulet si incercam sa dau exemple pt ca toti care vad ca se intampla nu stiu ce cu animal vin cu figuri de genu vaai punete in locul lui. subiect incheiat pt mine topicu asta !!numa bine si fir intins

Scrie răspuns