Poluare

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
boosterman
veteran
Mesaje: 740
Membru din: 28 Iun 2006 22:02
Localitate: Suceava
Contact:

Poluare

Mesaj de boosterman » 06 Aug 2008 18:01

Degeaba ne tot framantam noi despre etica pescuitului sportiv, despre scule ecologice, despre cath&release cand de fapt cei care AR PUTEA FACE CEVA IN SENSUL ACESTA ..... NU FAC NIMIC :evil: :evil:

http://www.monitorulsv.ro/Local/2008-08 ... a-de-Mediu :evil: :evil: :evil:

Si cand te gandesti ca suntem platitori si de taxe....
GROAZNIC :evil: :evil:
Nimeni nu moare virgin. Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data.

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 06 Aug 2008 22:07

Statisticile spun ca 63% din apele curgatoare sunt cu peste 40% peste media
admisa de poluare . Nu cred ca lacurile private stau mai bine , intrebarea mea e de ce nu exista un studiu asupra lor ? Raspunsul meu e Made in Romania ! Trist , real si inca departe de adevar !

Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de Dan Cristian » 06 Aug 2008 23:24

In max. 10 ani, daca mergem in aceasta directie, ramanem fara nici un "refugiu" natural, singura alinare ramanand baltile private. :-(

Bone
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 15 Iul 2008 09:50
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bone » 07 Aug 2008 00:40

@ Dan - chiar si daca protejam apele, tot la balti private ajungem, poate pan la urma si Dunarea va ajunge privata, ca deh ... totu' se fura ca-n codru la noi.
Ontopic - Stiu ca sunt multi care merg pe balta si isi aduna frumos toate deseurile menajere si le pun in portbagaj, insa am vazut ca sunt mult mai multi cei care le lasa acolo ...
Oare romanii sunt chiar fara nici un Dumnezeu ? Cred ca nici in 10 generatii de acum incolo nu o sa ne civilizam si noi ... cel putin sa ajungem la nivelul Iasului sau al Clujului, Timisoarei.
Pacat ... mare pacat ! Pentru ca avem o tara foarte frumoasa si ne batem joc de ea in cel mai barbar stil posibil
==============================
Offtopic - pentru cei carora le pasa si vor sa invete ceva legat de salvarea mediului inconjurator > http://www.ecomagazin.ro/video-intunecarea-globala < sau www.climatecrisis.net/ => site-ul celebrului film al lui Al Gordon ( "aproape" presedintele SUA : )

Scrie răspuns