Coperta ALP August 2008

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Închis
Avatar utilizator
mirceas
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 29 Feb 2004 11:11
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de mirceas » 08 Aug 2008 06:28

Bogdan Dragan scrie:Da....am avut placerea sa aflu acest lucru acum cateva zile. Mi-a fost interzis accesul la toate competitiile organizate de Senzor/APCR inclusiv pe Sarulesti. Care este motivul? Nici pana in ziua de astazi nu am aflat. Se pare ca daca nu pot concura pentru ei nu mai am voie sa o fac pentru nimeni.
ori esti suparat pe moment si dai cu baliverne, dar daca totusi e asa, e semn pura DICTATURA.
interzicerea de a participa la concursuri organizate de oricine, ar trebui sa se faca dupa regulament, nu din ratiuni personale.

de asta nu imi place mie in unele cazuri concursurile organizate de cluburi si/sau persoane/firme, pentru ca participarea este "controlata" dupa reguli nescrise. cati nu ati patit ca in ziua anuntarii oficiale ale unui concurs, pentru tine sa fie deja ocupate toate locurile?! :lol:
fir intins!!

www.carpfishing.ro

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 08 Aug 2008 07:24

uite ce e curios Bogdane,ai cinci postari 1 e anunturi si celelalte raspunzi numai lui Sakal,chiar asa astia mai mici si neinsemnati(fara concursuri) nici nu existam.???sau scris 8 pagini cu bune cu rele dar nici nu ti-a pasat de restul...asta e

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 08 Aug 2008 07:56

@ Alex,

clar ca ia raspuns lui Sakal, ca el cred ca este unul din putinii care stie cum stau treburile in unele echipe. Oricum, Bogdan a avut curajul de a raspunde si asi exprima punctul lui de vedere.

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
junior member
Mesaje: 94
Membru din: 07 Aug 2008 01:05
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bogdan Dragan » 08 Aug 2008 08:48

alex_mures scrie:uite ce e curios Bogdane,ai cinci postari 1 e anunturi si celelalte raspunzi numai lui Sakal,chiar asa astia mai mici si neinsemnati(fara concursuri) nici nu existam.???sau scris 8 pagini cu bune cu rele dar nici nu ti-a pasat de restul...asta e
Imi cer scuze Alex dar chiar nu am gasit nici o intrebare din partea ta la care sa-ti pot raspunde. Restul intrebarilor erau legate de pestele respectiv, problema care cred ca s-a rezolvat.

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 08 Aug 2008 09:00

nu neaparat mie
uite de pilda ce ma irita(un pic),tu(imi cer scuze pt. pertu) care cum zic multii(si e adevarat)fiind un pescar de crap experimentat cum de numai acum ai catadicsit sa scrii pe forumul asta "amarat",pt tine pana a fost Senzor noi nici nu am existat.
Niste exemple Vali Vesa,Sakal,Dl. Serbu si inca cativa care cand au timp ne mai viziteaza.
Asta e,nu o lua in nume de rau
Sper ca vei ramane si cu noi si ne vei mai dezlega cate ceva din tainele pescuitului la crap(nu neaparat senzationala nada Senzor)
cum a zis si Sakal ce a fost a fost conteaza ce va fi de acum incolo

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 08 Aug 2008 09:22

@Bogdan Dragan

acum ca ai fost dat afara din echipa si club (banuiesc) ,nu exista alt club in bucurestiul ala? unde sa iti poti face tu echipa ta ?ai un bagaj de cunostinte bogat in concursuri deci problema nu ar fi sa intrii in alt club (parerea mea),sau ti-au dat interzis total la concursuri chiar daca faci parte din alt club?

PS
oops,acum am citit mai atent ,si de ce ma rog nu mai poti participa chiar daca faci parte si din alt club?pt ca,cunosti prea multe? pai sa ma ierte cel de sus asta e DICTATURA ,sau ai contract cu ei? :roll:

Avatar utilizator
dragos nistor
new member
Mesaje: 19
Membru din: 11 Sep 2007 14:52
Localitate: pitesti

Mesaj de dragos nistor » 08 Aug 2008 11:23

Bogdan Dragan chiar stie sa pescuiasca. POzele sunt facute in acelasi loc, e evident. e standul din stanga Becker. Ma intriga eliminarea din toate concursurile organizate de APCR. In ceea ce priveste Sarulestiul, nu cred ca nu vei putea merge daca iti faci o echipa si ai posibilitatea sa suporti taxele si nada. NU cred ca pe Sarulesti dicteaza APCR sau Senzor. Robert Raduta e suficient de fair sa nu se implice in cearta asta si sa permita oricarui pescar bun de crap sa se bucure de exemplarele din lac, in concurs sau pe unul din pachetele pe care le ofera.
Imi pare rau, stiu ca facea o echipa buna cu pustiul celalalt.

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
junior member
Mesaje: 94
Membru din: 07 Aug 2008 01:05
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bogdan Dragan » 08 Aug 2008 12:22

alex_mures scrie:nu neaparat mie
uite de pilda ce ma irita(un pic),tu(imi cer scuze pt. pertu) care cum zic multii(si e adevarat)fiind un pescar de crap experimentat cum de numai acum ai catadicsit sa scrii pe forumul asta "amarat",pt tine pana a fost Senzor noi nici nu am existat.
Niste exemple Vali Vesa,Sakal,Dl. Serbu si inca cativa care cand au timp ne mai viziteaza.
Asta e,nu o lua in nume de rau
Sper ca vei ramane si cu noi si ne vei mai dezlega cate ceva din tainele pescuitului la crap(nu neaparat senzationala nada Senzor)
cum a zis si Sakal ce a fost a fost conteaza ce va fi de acum incolo

Alex, nu stiu daca ai observat dar nici pe celalalt forum de profil nu scriam (cu toate ca este forumul APCR). Vezi numarul de postari raportat la vechimea pe forum si vezi ultima postare cand a fost facuta. Sper sa intelegi.

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
junior member
Mesaje: 94
Membru din: 07 Aug 2008 01:05
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bogdan Dragan » 08 Aug 2008 12:25

Razvan.D scrie: PS
oops,acum am citit mai atent ,si de ce ma rog nu mai poti participa chiar daca faci parte si din alt club?pt ca,cunosti prea multe? pai sa ma ierte cel de sus asta e DICTATURA ,sau ai contract cu ei? :roll:
Da, chiar daca fac parte din alt club de pescuit nu mai am voie sa particip la concursurile organizate de APCR/Senzor.
Si nu, nu am semnat nici un contract cu ei!

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
junior member
Mesaje: 94
Membru din: 07 Aug 2008 01:05
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bogdan Dragan » 08 Aug 2008 12:36

dragos nistor scrie:Bogdan Dragan chiar stie sa pescuiasca. POzele sunt facute in acelasi loc, e evident. e standul din stanga Becker. Ma intriga eliminarea din toate concursurile organizate de APCR. In ceea ce priveste Sarulestiul, nu cred ca nu vei putea merge daca iti faci o echipa si ai posibilitatea sa suporti taxele si nada. NU cred ca pe Sarulesti dicteaza APCR sau Senzor. Robert Raduta e suficient de fair sa nu se implice in cearta asta si sa permita oricarui pescar bun de crap sa se bucure de exemplarele din lac, in concurs sau pe unul din pachetele pe care le ofera.
Imi pare rau, stiu ca facea o echipa buna cu pustiul celalalt.
Mersi pentru aprecieri Dragos. Standul este cel despre care vorbesti tu, in stanga standului Becker.
Sper sa ai dreptate in legatura cu Sarulestiul. Astept sa vad ce o sa se intample daca o sa vreau sa merg la Sarulesti. Echipa buna poti face oricand, deoarece exista multi pescari de crap foarte buni in Romania.

Închis