Coperta ALP August 2008

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Închis
Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 09 Aug 2008 18:03

alex_mures scrie:Bruno
cred ca se poate inchide topicul,tot respectul pt. Dl .Vladeanu pt. postare
Din partea mea se poate inchide, daca sunt si restul Userilor de acord, atunci se poate inchide.

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 09 Aug 2008 18:51

Bogdan
inca un lucru te rog(dar sa fi sincer)
acest peste cu care a pozat Octav Buliga alt component al echipei Senzor la acel concurs,nu cumva e cel din pozele voastre.
Imagine
daca da,cum de nu ai luat foc...
PS pozele le-am luat de pe alt forum nu mi-au fost furnizate de altii
PS2 daca cineva crede ca cat de cat am luat apararea lui Andrei,specizez ca nu am legatura cu Senzor,cumparaturile mi le fac la Carpio 70%,Crap.com.ro 10% si inca 20% unde gasesc ce imi trebuie

romi.bica
new member
Mesaje: 17
Membru din: 11 Feb 2008 20:33
Localitate: tg.mures

Mesaj de romi.bica » 09 Aug 2008 19:39

Proverb ,, Din bucata mea de paine am hranit un om si-un caine. Cainele ma recunoaste, omul nu ma mai cunoaste"

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 09 Aug 2008 19:56

Ar trebui sa ma bucure aceasta polemica ce are ca eroi principali doi membrii ai echipei Senzor ,cum la fel ar trebui sa ma bucure plecarea lui Bogdan din echipa si implicit scaderea valorii echipei ,dar ...........tinand cont ca sunt implicate cluburi si cheltuieli facute de club pentru participarea la diverse competitii [taxa ,nada ,scule ,etc]cred ca a sosit un moment prielnic de a se face de catre cluburi contracte de profesionisti cu pescarii care reprezinta cluburile in competitii .Ce a facut Vladeanu cu Cipica si Silviu anul trecut se pare ca sa intors anul asta contra lui .
In mod cert pestele prins este al echipei ,nu al lui Bogdan sau Vladeanu ,pentru ca intr-o competitie echipa este aceea care participa ,palmaresul este al echipei [daca exista ,si in acest caz chiar exista ]
Referitor la interdictia de a mai participa intr-o competitie organizata de APCR sau SENZOR,VREAU SA VA REAMINTESC CA NU ESTE PRIMA ABATERE DE ACEST FEL ,EU NU AM FOST PRIMIT ANUL TRECUT LA CALIFICARI PE MOTIV CA NU VREA PATRONUL BALTII HOBAIA ,IAR GEORGE TITE PE MOTIV CA AR FI OFERIT UN PORC UNUI ARBITRU [HAHAHAHAHA :lol: :lol: :lol: :lol: ] Nu cred ca trebuie sa se ajunga la asemenea masuri impotriva unui concurent ,pentru ca el vine sa plateasca acel concurs ,si omul cu banii lui face ce vrea .
Modul dictatorial in care intelege Vladeanu sa rezolve CAZUL MAIMUTOIU MIC ,MI SE PARE LIPSIT DE SENS .
Cred ca cel mai bine ar fi sa se inteleaga la un fel ,pentru ca si Bogdan a ajutat mult echipa si firma Senzor ,dar si daca nu ar fi fost Vladeanu si firma Senzor [banii echipei ]nu am fi auzit niciodata de Bogdan Dragan :!:
ATENTIE MARE CONDUCATORII DE CLUBURI ,PENTRU ANUL 2009 FACETI CONTRACTE SPORTIVILOR PE CARE I-I INSCRIETI PENTRU CAMPIONATUL NATIONAL SI CALIFICARILE PENTRU CAMPIONATUL MONDIAL ,CU DREPTURI SI OBLIGATII ,TERMENE SI OBLIGATIVITATILE REZULTATE DIN TRANSFERURI ,DEPUNETI-LE LA NOUA FEDERATIE CE SE VA INFIINTA SI APARATI-VA INTERESELE :idea: :idea:
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 09 Aug 2008 21:47

[quote="oanavictor"
ATENTIE MARE CONDUCATORII DE CLUBURI ,PENTRU ANUL 2009 FACETI CONTRACTE SPORTIVILOR PE CARE I-I INSCRIETI PENTRU CAMPIONATUL NATIONAL SI CALIFICARILE PENTRU CAMPIONATUL MONDIAL ,CU DREPTURI SI OBLIGATII ,TERMENE SI OBLIGATIVITATILE REZULTATE DIN TRANSFERURI ,DEPUNETI-LE LA NOUA FEDERATIE CE SE VA INFIINTA SI APARATI-VA INTERESELE :idea: :idea:[/quote]

Mi se pare corect o astfel de clauza intre conducatori si angajati, dar un astfel de contract sa fie facut in asa fel, incit la o eliminare cum este acuma cazul lui Bogdan, sa fie si dezpagubit. Nu a furat,nu a dezvaluit secrete etc, a fost eliminat din echipa fara un motiv solid.
La fel ca si un contract de munca, daca esti dat afara, esti despagubit in proportie de anii lucrati la aceea firma (cel putin la noi e asa)

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
junior member
Mesaje: 94
Membru din: 07 Aug 2008 01:05
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bogdan Dragan » 09 Aug 2008 23:15

@alex_mures

Nu, nu este acelasi peste.

@victor oana

Asa este Nea Victor! Aveti dreptate in cele spuse. Nu trebuia sa se ajunga pana la interzicerea mea in concursuri. E foarte ok treaba cu contractele.

cornel rosioru
veteran
Mesaje: 678
Membru din: 10 Aug 2004 13:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornel rosioru » 10 Aug 2008 10:38

Iar descoperim gaura.
Federatia este sportiva, evident sportivii vor avea contracte incheiate.
Si Dani Coman are un contract semnat cu Rapid si pt. simplul fapt ca nu accepta prelungirea lui nu joaca nici la prima, nici la a doua echipa si nici transferul nu i se aproba.
Primeste vreo despagubire?

Corect ce spune Carprom cu privire la clauzele unui contract.
Aici e o problema si nu inteleg cum pot unii din cei ce si-au exprimat parerea sa traga o concluzie din moment ce nu cunosc esenta problemei.
Subiectul e extrem de delicat fapt ce ma face sa intervin.

Inteleg si atitudinea lui Andrei. Il doare sufletul sa incrimineze pe cel ce la crescut si considerat propriul copil.
Cunosc sentimentul, din moment ce eu la rindul meu il consider pe Andrei copilul meu de suflet.
Tocmai pt. acest motiv incerc sa clarific lucrurile cu riscul de a ma certa cu Andrei. (asta e si motivul pt. care nu intervine)

Bogdan Dragan ARE CONTRACT cu firma Senzor, implicit si cu echipa Senzor.
Aici e problema, Bogdan a parasit firma. Mai grav a pus botul la promisiunile unora de a infiinta una noua, atita timp cit acestia s-au declarat dusmani ai senzorului.
Fusese o piesa importanta de pe urma careia se putea profita.
S-a apucat de treaba si primul lucru pe care l-a facut a contactat furnizorii Senzorului evident ca fost reprezentant al Senzorului.
Nu mai lungesc vorba pt. ca nu a reusit.

Concluzia e clara. Nu a respectat CONTRACTUL a incercat sa vinda secretele firmei si mai grav sa deturneze furnizorii.

Excluderea lui din echipa Senzor si interzicerea de a mai participa la concursurile organizate de APCR si SENZOR cred ca e o masura blinda.
De altfel precedentul fusese facut acum trei ani cind Victor Oana l-a suspendat pe Badica de la concursurile organizate pe lacul Dirvari. Si culmea Badica nu patase imaginea pelicanilor ci avusese o comportare nesportiva intr-un concurs organizat de APCR.
Atita timp cit concursul e privat organizatorul poate interzice participarea cuiva chiar daca isi plateste taxa.

PS echipa Senzor nu a slabit prin excluderea lui Bogdan. A intrat Coco iar echipa a zburdat la aceste calificari.
Si sa fie clar pt. toata lumea, nu individul face echipa, ci echipa ridica personalitatea unui pescar.
Ultima oară modificat 10 Aug 2008 10:46 de către cornel rosioru, modificat 1 dată în total.
Cornel Rosioru
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA.
www.crapmania.ro

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 10 Aug 2008 10:41

deci cred ca acum sa aflat mai mult decat trebuia..
domnilor Moderatori mai are sens sa fie topicul deschis.....?

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
junior member
Mesaje: 94
Membru din: 07 Aug 2008 01:05
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bogdan Dragan » 10 Aug 2008 12:25

cornel rosioru scrie: Bogdan Dragan ARE CONTRACT cu firma Senzor, implicit si cu echipa Senzor.
Aici e problema, Bogdan a parasit firma. Mai grav a pus botul la promisiunile unora de a infiinta una noua, atita timp cit acestia s-au declarat dusmani ai senzorului.
Fusese o piesa importanta de pe urma careia se putea profita.
S-a apucat de treaba si primul lucru pe care l-a facut a contactat furnizorii Senzorului evident ca fost reprezentant al Senzorului.
Nu mai lungesc vorba pt. ca nu a reusit.

Concluzia e clara. Nu a respectat CONTRACTUL a incercat sa vinda secretele firmei si mai grav sa deturneze furnizorii.
Maestre ca de obicei esti mult pe langa subiect. Una e un contract de munca (care nu stiu daca a existat) si alta este un contract cu un club de pescuit. Eu nu am avut asa ceva. Deci nu aveam nici o obligatie fata de echipa Senzor. Firma noua de care vorbesti e infiintata cu unchiul meu, care nu are nici o treaba cu pescuitul si cu firma Senzor. Si nu, nu am contactat nici un furnizor al Senzorului, am contactat firmele de la care iau marfa foarte multe magazine din Romania, si nu ca reprezentant al Senzorului. Si ca sa vezi....am si reusit... ;-)

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 10 Aug 2008 13:16

@cornel serbu
Am sa sa ma obosesc totusi un pic :
1. Pt. prima parte mi-am cerut scuze anticipat daca gresesc.
2. In privinta balacarelii , asta e parerea mea dupa cum bine ai spus ca sunt doar pareri si fapte. Asta e parerea mea.
3. Despre partea telefonica , daca am fost prea subtil pt. tine i-mi pare rau.
Discutii directe si telefonice cu siguranta au fost dar nu au avut nici un rezultat , ca urmare pt. a denigra si a pune intr-o lumina proasta o anumita persoana (din pacate si o echipa din care ai facut parte ), s-a zis las' ca-ti arat eu tie ! E important sa stii sa pierzi , acolo se vede adevaratul caracter !
Sakal zicea foarte bine cand se referea la dusmanul lui nr. 1 , e dusman doar in competitii in rest prieteni buni.
Toti avem in comun aceeasi pasiune , dincolo de ea din pacate trebuie sa
revenim la ce suntem , oameni cu bune si cu rele , iar substratul acestui topic nici nu ar trebui sa-l bagam in seama . Tot o parere este.
Sa aveti fire intinse cu totii !

Închis