pescari in spania

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
tudor oprescu
Moderator
Mesaje: 231
Membru din: 18 Feb 2003 16:24
Localitate: Paris
Contact:

Mesaj de tudor oprescu » 12 Aug 2008 18:26

freecarp scrie: in spania costa permisul cam 25€ pe an si ai voie sa pescuiesti o regiune intreaga, deci nu numai o balta sau o parte din rau.
Te inseli nu e 25€ ci 9€ pe an. :D
Pentru restul ca sa mai zic. Ma duc des in Spania dar am noroc ca ghizii locali ma cunosc ca fiind pescar francez. ;-)

Tudor

chaperone01
junior member
Mesaje: 59
Membru din: 21 Iul 2008 17:38
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de chaperone01 » 12 Aug 2008 18:58

nu le iau apararea si nici eu nu sunt de acord cu asa ceva dar.. dar. nu va mai ascundeti dupa deget pt ca sunt sigur ca toti ati inceput pescuitul in acest mod.. nu ne-am nascut niciunul pescar sportiv sau pescar de capruri de crap.. Acestea nu sunt subiecte de discutat dupa perdeaua unui pseudonim cu care ne ascundem aici

Avatar utilizator
tudor oprescu
Moderator
Mesaje: 231
Membru din: 18 Feb 2003 16:24
Localitate: Paris
Contact:

Mesaj de tudor oprescu » 12 Aug 2008 21:07

chaperone01 scrie:nu le iau apararea si nici eu nu sunt de acord cu asa ceva dar.. dar. nu va mai ascundeti dupa deget pt ca sunt sigur ca toti ati inceput pescuitul in acest mod.. nu ne-am nascut niciunul pescar sportiv sau pescar de capruri de crap.. Acestea nu sunt subiecte de discutat dupa perdeaua unui pseudonim cu care ne ascundem aici
Pseudonim ? Care ? :evil:

chaperone01
junior member
Mesaje: 59
Membru din: 21 Iul 2008 17:38
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de chaperone01 » 12 Aug 2008 21:16

vorbeam la general. majoritate din care tu nu faci parte dar sa nu uiti ca si tu ai inceputurile tale in ale pescuitului. deci sa inteleg ca pe undeva te-am atins.... probabil de aceea si riposta ta. NU aveai nimic deaface cu "pseudonimul" :evil:

Avatar utilizator
chiqui2k4
member
Mesaje: 186
Membru din: 23 Ian 2005 11:36

Mesaj de chiqui2k4 » 12 Aug 2008 22:30

Treaba cu luatul pestelui acasa, nu ar fi o crima .Santem romani si n-e place pestele(cui ii place).Mie unul nu.Dar una este sa iei un crap sau o alta specie acasa pentru familia ta si alta este sa iei tot ce prinzi indiferent de marime,si sa ajungi acasa cu el si sa incepi sa dai telefoane pe la cunoscuti si rude sa-i intrebi care vrea peste.Asta este un obicei cel putin pe care-l vad eu aici unde locuiesc.
Cristi.

Avatar utilizator
luigino2005
junior member
Mesaje: 78
Membru din: 04 Aug 2008 18:27
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de luigino2005 » 22 Aug 2008 04:09

In Italia este aceeasi problema cu luatul pestelui acasa nu mai zic ca sunt care baga plase noaptea.Intrebarea este ce fac cu atata peste? De multe ori cred ca sfarseste prin a fi aruncat.Am vazut si italieni batrani care luau crapul acasa cu toate ca pe aici pestele de apa dulce nu prea se mananca.La urma tot noi romanii iesim in evidenza cu luatul pestelui acasa.
No Biiiip....No Partyyy.Imagine C&R

Scrie răspuns