Cat sa reziste balta asta cu unii ca astia ?

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Quickiller
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 28 Dec 2008 20:04
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Quickiller » 05 Ian 2009 21:22

N-avem ce le face la animalele astea...Si ei zic ca sunt pescari. Astia sunt genu de oameni care vin p balta cu liota, arunca peste tine, pun manele la maxim de trezesc si mortii, fac un "gratarel" de afuma balta. Dastia gasim peste tot...Oricum nu inteleg, avea vreo 5 pesti care erau mult mai mult decat suficienti si mai aduna si ciortanica la juma' de kil :x :x :evil: :evil: :evil:

Quickiller
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 28 Dec 2008 20:04
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Quickiller » 05 Ian 2009 21:25

Gibonii astia sunt merg pe principiu " daca tot am platit taxa, luam totsi nu iertam nimic obleti, broaste si lipitori daca gasim,poate si paianjeni de apa'' :x ...e jalnic :x

Avatar utilizator
Luci_Stan
member
Mesaje: 205
Membru din: 03 Ian 2009 17:15
Localitate: Alba-Iulia

Mesaj de Luci_Stan » 05 Ian 2009 22:16

demonstratie de foame fratilor :shoot:
cata nesimtire, zici ca mananca cu 20 de guri
rusineeeeeeeeeeeeeeeee

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 05 Ian 2009 23:12

ii doare undeva...si poate nici acolo
cate capturi de dunare (crap si somn) sunt postate pe youtube, niciunul eliberat. cand inteapa cate un ciortan peste kil zici ca l-au luat pe rex hunt de p...este
ca sa nu mai zic de trofeele de somn care numai bun de mancat nu este

Quickiller
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 28 Dec 2008 20:04
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Quickiller » 05 Ian 2009 23:23

La Dunare gibonii au alt principiu: " Ce bah?!? E Dunarea, e a nimanui, elibereaza cineva un peste zice de el ori ca-i nebun prost sau i-a scapat :x " :x :x NISTE TARANI

zengaflorin
new member
Mesaje: 3
Membru din: 10 Ian 2009 21:34
Localitate: Tarragona
Contact:

Mesaj de zengaflorin » 10 Ian 2009 21:44

PlopEugen scrie:La Dunare gibonii au alt principiu: " Ce bah?!? E Dunarea, e a nimanui, elibereaza cineva un peste zice de el ori ca-i nebun prost sau i-a scapat :x " :x :x NISTE TARANI
In Spania majoritatea romanilor fac la fel baga in plasa si pesti de 100 grame si nu vorbim de cantitatea de gunoi lasata in urma .Suntem vazuti foarte rau ca pescari .
"fara moarte"

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 11 Ian 2009 17:00

Din pacate asta este nesimtire,sunt din Galati,merg la pescuit pe balta Vladesti unde este mult crap,mai iau si eu unu sau doi pesti ca.....asta e,dar sa vedeti cei de la Vaslui,vin cu 20 sau 30 de lansete stau cate o saptamana si iau tot ce prind,odata am vazut pe unii care bagau la portbagaj 2 saci de peste,nesimtire :-?
Scria ceva de Odobesti in filmare,asta este in Vrancea,sunt si acolo multe balti bune de pescuit dar cu oameni de astia....degeaba :-?

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 11 Ian 2009 20:28

Salut Gabi si bine ai revenit ! ;-)

Iti inteleg supararea, dar stai sa vezi cati pescari din Bucuresti vin la Vladesti ca sa isi umple frigiderele si congelatoarele.... :oops: ... pescari de competitie, "scriitori" de articole de pescuit catch & release marca AVP :oops: :oops: :oops: membrii ai forumului crap.ro care par niste mielusei care nu iau niciodata niciun crap acasa....Mi-e scarba si inteleg si scarba ta !
Stai sa vedem cand o termina si pe asta unde mai napustesc..... :cry: :roll:

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 14 Ian 2009 15:35

Salut Vladut si La multi ani pe 2009 :!:
Am vazut si eu anumite personalitati de la Bucuresti pe balta Vladesti,nu vreau sa dau nume dar am vorbit cu unii care gandesc cam asa:pai daca vecinu ia un sac eu sunt mai prost :?: daca asa este organizata balta,asta e,luam si noi :roll:
Adevarata problema este alta,aceasta balta a avut un proprietar(statul),anul trecut acest proprietar avand probleme financiare a scos la licitatie balta,in acel moment paza si cu cei care incasau taxa au inceput sa "incaseze"pentru ei,normal ca problemele financiare sau acutizat si am inteles ca in acest moment se pare ca balta este vanduta,am auzit ca bazinele E4 si E5 le-ar fi secat,asta este grav ptr.ca acolo am vazut sarind crapi la metru si altii au prins salau de 7 kg si nu unul ci mai multi.
Cred ca dumunica am sa fac o plimbare pana acolo sa ma conving ca este adevarat.
Vladut daca tot iei si nu pui la loc ce se intampla :?:
Te salut ;-)

mem11team
new member
Mesaje: 25
Membru din: 13 Ian 2009 09:46

Mesaj de mem11team » 15 Ian 2009 22:33

aia nu sunt pescari sunt muritori de foame sau mai bine zis MILOGI!!!!!!!!!!!!!!!!!!
daca e unu e al meu!!!!!!!!!!!!!!

Scrie răspuns