Cat sa reziste balta asta cu unii ca astia ?

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 16 Ian 2009 10:03

mem11team scrie:aia nu sunt pescari sunt muritori de foame sau mai bine zis MILOGI!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si la Fantanele se ia acasa TOT ce se prinde.....
crede-ma ca stiu ce scriu ;-)

Mindru Viorel
member
Mesaje: 196
Membru din: 04 Mar 2005 19:10
Contact:

Mesaj de Mindru Viorel » 16 Ian 2009 22:53

Balta Vladesti este cam pe terminate, am fost toamna trecuta si am stat doua zile. Rezultat: un singur bip. Nici ceilalti vecini, putini citi mai erau, nu avusesera nici un peste, doi mi-au zis ca stau de o saptamina :shock: Parerea mea este ca patronii sint total dezinteresati, nu ca tin partea pescarilor care umplu sacul (sa nu ii vad) dar in conditiile de acolo nu ar fi putut sa se intimple altfel. Pacat de balta, am avut partide frumoase acolo.

Avatar utilizator
sorin_s
senior member
Mesaje: 498
Membru din: 03 Ian 2009 15:19
Localitate: timisoara

Re: .

Mesaj de sorin_s » 17 Ian 2009 09:14

mosharu' scrie:
mem11team scrie:aia nu sunt pescari sunt muritori de foame sau mai bine zis MILOGI!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si la Fantanele se ia acasa TOT ce se prinde.....
crede-ma ca stiu ce scriu ;-)
salutare am fost in vara la fantanele e frumos baraju si am vazut foarte multi olteni pescuind la fixa dar stateau in apa pana la brau!!!!! :-? :-?
eu te intreb acum crezi ca ala care sta in apa toata ziua si mai si da 50ron o sa crute ceva?
Si inca ceva eu sunt pe principiul c&r dar daca dai 150ron pe 24 de ore si nu te alegi cu nimic unde vei ajunge????
eu sunt deparere ca pt pescari ca noi care mergem de placere ar trebui sa se faca o reducere !!!!!!!!! ;-) ca le hranim pesti si nici nu ii luam acasa !!!!!!!!!! :roll: :roll: :roll:

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Re: .

Mesaj de ghitighiusan » 17 Ian 2009 12:16

sorin_s scrie: am fost in vara la fantanele e frumos baraju si am vazut foarte multi olteni pescuind la fixa dar stateau in apa pana la brau!!!!! :-? :-?
De unde stii ca erau olteni ? :mrgreen: Pescuiau spre directia malului,nu spre larg??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Re: .

Mesaj de voicua » 17 Ian 2009 12:27

ghitighiusan scrie:
sorin_s scrie:
De unde stii ca erau olteni ? :mrgreen: Pescuiau spre directia malului,nu spre larg??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 18 Ian 2009 21:36

Da ce baieti cand mergeti la patinoar sau la cinematograf nu platiti intrarea :roll: si nu luati nimic de acolo,este un mod de relaxare ;-)

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 18 Ian 2009 23:06

Sau la sky cand mergeti, luati zapada acasa ca sa mai scoateti din bani ? :oops: :cry:

trebuie sa intelegem ca pescuitul este un hobby, iar toate hobbyurile necesita investitii.......

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 23 Ian 2009 00:46

http://www.youtube.com/watch?v=F8SNS1jx ... re=related

Se pare ca si peste ocean au ajuns muritorii de foame.
Suntem precum cancerul...ne raspandim si stricam si-acolo. Pe bune ca ti-e rusine ca te-ai nascut in aceeasi tara cu nesimtitii aia.

Sincer m-as fi asteptat ca in Canada sa faca puscarie instant pentru asa ceva.
Stiu ca pe St. Lawrence daca te prinde cu 2 lansete(ca ai voie numa cu una), tre' sa fii foarte convingator ca sa scapi fara o amenda serioasa.

...si niste crapi de la noi:
http://www.youtube.com/watch?v=MbBkEiGH ... re=related
(urmatoare e urata rau):
http://www.youtube.com/watch?v=B39Dp3AO ... re=related

P.S.
Mai priviti una de pe Ebru...nu numai crapii au de suferit:
http://www.youtube.com/watch?v=AWBlBf84 ... re=related
(probabil ca spaniolii se bucura ca le mai scoate din somn, ca si-asa saracul e introdus artificial, s-a inmultit in draci, le-a omorat speciile autohtone...dar oricum, ideea cu care pleaca romanul la pescuit e tot aia).
<*))))))><{

Avatar utilizator
liviu_iova
member
Mesaje: 229
Membru din: 13 Iul 2006 10:23
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de liviu_iova » 24 Ian 2009 00:11

@ghitighiusan:
nu pescuiau spre mal, sigur tineau varga de (la) varf ;-)
Liviu Iova
liviu.iova@yahoo.com
0734.839.639

jenel
senior member
Mesaje: 437
Membru din: 21 Feb 2006 21:05
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de jenel » 25 Ian 2009 21:51

ce sa ceri de la aia 99% sunt capsunari portocalieri si alti orfani nespalati crezi ca aia citesc forumuri de pescuit si c&r sa fim seriosi am laut somnul la frigider acua o sa gasiti si somn de pe ebro in piata din import :mrgreen: la cat e romanu de tampit si inventiv

Scrie răspuns