Carpfishing-delta dunarii

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
sorinacio_1
member
Mesaje: 188
Membru din: 01 Noi 2008 12:46

Mesaj de sorinacio_1 » 12 Feb 2009 00:09

fratilor ... curentul si butelia sunt vechi ... mai nou... de ultima ora .. se braconeaza cu ultrasunete..... nici nu se aude ... nici nu se omoara nimic... a disparut sursa de ultrasunete au plecat si pestisoooriii ...!!!!
I'm a WINNER...!!!!!!!!!!:D:... :bere:....:bere:s'am sa beu si chefuiesc.....

chiorean alin
senior member
Mesaje: 415
Membru din: 14 Iul 2008 21:55
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de chiorean alin » 12 Feb 2009 11:27

Eu zic sa nu mai hulitzi atata romanii si stilul lor de pescuit,in delta a facut istorie neamtzul acela care venea in concediu,pescuia si vindea peste la cherhana(zona Mila 23),a facut asta ani buni pana a intrat in conflict cu lipovenii din Mila 23.
A fost printre primii in zona care pescuia ajutat de sonar si la bile....asa ca au avut de unde invatza ai nostrii ;)
Si apropo....daca mergeti in piatza la Braila...veti vedea Crap de Dunare de vanzare....bucatzi de bucatzi....si cantitatzi industriale.
Nu stiu...decat sa ne refugiem pe balti exclusiviste mai bine am pescui in Delta si Dunare si am promova alte valori...asta ar fii in puterea noastra sa facem....peste este destul,natura e frumoasa.

Avatar utilizator
luigino2005
junior member
Mesaje: 78
Membru din: 04 Aug 2008 18:27
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de luigino2005 » 13 Feb 2009 23:02

chiorean alin scrie:Eu zic sa nu mai hulitzi atata romanii si stilul lor de pescuit,in delta a facut istorie neamtzul acela care venea in concediu,pescuia si vindea peste la cherhana(zona Mila 23),a facut asta ani buni pana a intrat in conflict cu lipovenii din Mila 23.
A fost printre primii in zona care pescuia ajutat de sonar si la bile....asa ca au avut de unde invatza ai nostrii ;)
Si apropo....daca mergeti in piatza la Braila...veti vedea Crap de Dunare de vanzare....bucatzi de bucatzi....si cantitatzi industriale.
Nu stiu...decat sa ne refugiem pe balti exclusiviste mai bine am pescui in Delta si Dunare si am promova alte valori...asta ar fii in puterea noastra sa facem....peste este destul,natura e frumoasa.
Nu stiu povestea cu neamtul,dar daca a facut asa este tot din vina noastra.Dute tu in Germania si fa ce vrei cu pestele si vezi ce se intimpla....Si noi am stat la ei pana sau saturat si ne-au trimis acasa...Pentru mine pescuitul la crap este C&R daca voi il mancati...ce sa va zic ...POFTA BUNA.
No Biiiip....No Partyyy.Imagine C&R

Scrie răspuns