Carpfishing-delta dunarii

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
gusti
senior member
Mesaje: 485
Membru din: 17 Feb 2006 22:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de gusti » 23 Dec 2008 22:51

da dar sint putini aia ce gindesc ca si miine e o zii. :oops:

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 25 Dec 2008 22:27

am vorbit astazi cu Iliuta care dupa cum stiti locuieste in Delta, si situatia din Delta e grava......
problema mare este ca se pare ca Liviu Mihaiu care incearca sa faca ceva ar putea fi schimbat...

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 26 Dec 2008 14:14

danr scrie:.... si situatia din Delta e grava......
In ce sens?.Dezvolta, pliz.

tzu_tzu_rel
junior member
Mesaje: 68
Membru din: 23 Mai 2007 07:54
Localitate: Galati

Mesaj de tzu_tzu_rel » 02 Ian 2009 16:07

C&R ? : SA zicem- a.) pt cei cu bani(poate sa-si cumpere somon fume si alte natii de peste cu portbagajul
b.)cei carora nu le plac pestele
c.)cei care au anumite obligatii(te vad toti vecinii pe balta care practica c&r si ti-e rusine...te simti obligat,tre` sa fii in trend
d.)sunt si oameni saraci,ca om sa traiesti mananci?nu conteaza ce..mic , mare moaca...nu conteaza tot ce prinzi cari acasa
e.) nnn motive...cele de mai sus sunt principalele...bineinteles ca pot enumerarile facut de mine pot fi dezbatute(cei care au bani...se duc pe balti sa prinda crapi umflati cu pompa in 4 ani,sunt si care retin...nu prea am vazut bogatani pe maluri de rau...sau daca erau...erau veniti de acasa cu fripturi,cu preparate..am si vorbit cu unii...''am intrebat de ce? : -Pt ca imi place in natura, stiu ca nu o sa prind nimic..'' s.a.m.d. sunt oameni si oameni..si eu fac c&r dar ce-i sub limita,si retin in limita bunului simt..cand o sa va duceti pe rau si vedeti pe vecinul retinand un stilou sau un strapazan..sau o moaca..atunci sa VORBITI cu dansul,si vedeti apoi comportament..si zicea un domn coleg... ''da e nevoie de timp ca o mentalitate sa se schimbe de la cel cu banu in buzunar,pana la cel cu calcaiele murdare..
student in timpul liber

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 02 Ian 2009 20:10

Daca si Liviu Mihaiu va fi dat la o parte...cred ca e clar in ce tara traim...si sincer chiar as face o campanie sa iesim in strada pentru aceasta cauza: protejarea Deltei Dunarii.

Nu zic ca Liviu Mihaiu e cel mai tare, cel mai mare, o sa faca totul cum trebuie...dar a inceput-o bine si a inceput sa restrictioneze chestii acute, chestii care in 2-3 ani ar fi terminat Delta.

Anul acesta in Delta...era sa fiu calcat de un camion...care era al treilea pe care il vedeam in ziua respectiva. Asta in Sfantu Gheorghe unde acum 2-3 ani nu existau masini. Sincurele masini erau cele de la paza de coasta.
Nu mai zic de jeep-uri si chiar si oameni modesti cu Fiat Bravo veneau cu masina pana acolo(probabil nu costa mult sa ti-o aduci).
De constructii nu mai zic...se construieste ca in vremea cu buticurile din Bucuresti.

Cat despre C&R...dati-mi voie sa va spun ca pe Hagiesti...eu cu inca 2 prieteni veniti cu Skoda Octavia(dar nu a noastra, a parintilor unora dintre noi) eliberam pestele in timp ce vecinii nostri(cu ML si parca X5) retineau pestele si altii(cu un Opel parca nou, dar modest totusi)...pescuiau la undita cu fir de 0,35 auzisera ei ca e rezistent... Mi-a parut rau ca le-am dat fir de la mine si au inceput sa prinda ciortani de 500 gr pe care ii retineau.
Evident texte d-alea...ca noi nu venim pentru peste, ne place natura, ca la cati bani bagam in peste(pe naiba aveau 2 undite, fir, si-un borcan de porumb).
In fine...mai grav era de aia cu X5, dar dupa fata, n-au muncit pentru banii aia. Deci sa nu confundam "Bogatasii" cu "Oameni de familie buna, civilizati".
<*))))))><{

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 02 Ian 2009 23:09

zenhor scrie: In fine...mai grav era de aia cu X5, dar dupa fata, n-au muncit pentru banii aia. Deci sa nu confundam "Bogatasii" cu "Oameni de familie buna, civilizati".
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 02 Ian 2009 23:11

Am vazut io' pe unu cu CLK care...culmea :shock: chiar elibereaza tot ;-) :mrgreen: deci...se poate si la "case mari" :mrgreen:

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 02 Ian 2009 23:30

SLK ,Moshare :mrgreen: Insa ala de care zici tu ii elibereaza pt. ca n-are loc in portbagaj ! :mrgreen:

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 02 Ian 2009 23:45

N-am zis ca toti oamenii cu bani si-au facut averile prin afaceri ilegale dar nu sunt de-acord nici ca toti bogatasii sunt persoane de buna calitate.

Sincer daca as fi vazut un CLK pe balta chiar ca as fi avut pretentii. Din fericire lucrez printre oameni si mi-am dat seama macar ca cei care-si cumpara CLK sau GLK sunt un pic peste aceia care-si cumpara X5 si Q7.

Oricum nu am vrut sa generalizez in postul de mai sus, daca a iesit prost, imi retrag cuvintele.
A fost oarecum dezamagitor sa vad oameni cu 2 jeep-uri cu ~10 scule(nu i-am urmarit chiar pas cu pas...dar aveau si telescopice...ca si noi la vremea aia :D )...deci fratele peste nu tine cont daca ai sau nu X5 :P .
<*))))))><{

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 02 Ian 2009 23:53

ghitighiusan scrie:SLK ,Moshare :mrgreen: Insa ala de care zici tu ii elibereaza pt. ca n-are loc in portbagaj ! :mrgreen:
SLK...CLK...plm io' tot Focus am :lol: si culmea, am si loc in portbagaj...da' al dracu de vro' 2 ani nu mai pute a peste ;-) :mrgreen:
te-ai simtit cu musca pa' caciula, ha? :mrgreen:

Scrie răspuns