Carpfishing-delta dunarii

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 02 Ian 2009 23:58

Deloc tati,ca la pesti ma duc cu jipu ! :mrgreen:

tzu_tzu_rel
junior member
Mesaje: 68
Membru din: 23 Mai 2007 07:54
Localitate: Galati

Mesaj de tzu_tzu_rel » 03 Ian 2009 20:21

sincer eu am scuter,si da am dat de cazuri de genu` asta,mai multe ca cele in gen c&r... totusi...de ce nu ai incercat sa le spui ceva? ca nu e bine ce fac si..sa faca c&r :lol: :lol: :lol: ...adevarat ..cu oameni de astia ajungem la pierzanie...dar sa nu catalogam dupa masina...ca am vazut mosi ,vreo 5 in dacia batraneasca..retineau cam tot ce se poate...iar eu aveam poate 2 carasi in limita legala...deci...se poate... ;-)
student in timpul liber

Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de Dan Cristian » 03 Ian 2009 23:17


Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 04 Ian 2009 10:34

Dan Cristian scrie:http://www.youtube.com/watch?v=7CqjHW5L ... re=related

''Sa moara toti dusmanii mei'' ...
Misto faza! :oops: Ala avea mai multa vodca in burdihan decat peste in maini :mrgreen:
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 04 Ian 2009 12:34

:lol: ce bou. ma mir cum am scapat nebatut pana acum de exemplarele astea cand ramaneam singur peste noapte la dridu, dar, oricum am fost pe-aproape
discutia cu c&r poate continua la nesfarsit.tine de educatie, un capitol la care in general romanii sunt mult in urma. sunt convins ca exista specimene care practica c&r mai mult pe forumuri decat pe balta, nici eu nu sunt exemplul exemplelor, dar lucrurile mari se construiesc din lucruri mai mici. este un sight de pescuit sportiv care poate promova c&r prin exemple pozitive. felicitari pt atitudine

Avatar utilizator
stoican_mihail
member
Mesaje: 207
Membru din: 08 Aug 2007 09:32

Mesaj de stoican_mihail » 05 Ian 2009 09:33

[quote="marian_popescu23"]:lol: ce bou. ma mir cum am scapat nebatut pana acum de exemplarele astea cand ramaneam singur peste noapte la dridu, dar, oricum am fost pe-aproape
discutia cu c&r poate continua la nesfarsit.tine de educatie, un capitol la care in general romanii sunt mult in urma. sunt convins ca exista specimene care practica c&r mai mult pe forumuri decat pe balta, nici eu nu sunt exemplul exemplelor, dar lucrurile mari se construiesc din lucruri mai mici. este un sight de pescuit sportiv care poate promova c&r prin exemple pozitive. felicitari pt atitudine[/quote
Chiar ma mir cum de ai scapat la Dridu, la cati nenorociti sunt acolo. E mama braconajului acolo si au o retea sau mai bine zis o schema de anuntare in caz de aparitie a jandarmilor de-ti sta mintea. Acum ne cunosc si cand aparem imbracati civil sau cu masinile personale.( ma mir ca n-am gasit masina franjuri pana acum)

Dan Mitranescu
junior member
Mesaje: 30
Membru din: 30 Dec 2007 20:48
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu » 05 Ian 2009 12:36

Nu pot sa ma abtin cand se poarta acest subiect in Romania : "eliberatul pestelui".


Eu cred ca sustinerea eliberarii pestelui in Romania (indiferent de specie) este facuta de anumiti oameni :

1.Comerciantii de articole de pescuit.( In mare parte fosti "braconieri", poate chiar si actuali :D ).Interesul este clar.

2. Patronii de balti .( care sunt sigur ca au tras de ceva plase la viata lor ). Acum au nevoie de o "chestie civilizata" pentru a-si proteja afacerea !

3. Cei care spera ca daca incepe lumea sa elibereze peste au si ei o sansa de a prinde unul. :)) Problema este ca aceia care au prins cu sutele de kg in trecut , o pot face si acum si pot sa o faca foarte bine si in viitor dintr-un singur motiv : stiu sa prinda peste !!! Nu ca "nu au eliberat" altii inaintea lor !

4. Poate mai exista o categorie care "elibereaza" din convingere ,teoretic vorbind. Ii astept sa-mi ia 300 E pentru ca :


Ofer 300E pentru cine dovedeste ca face acest lucru ! Macar o poza cu eliberarea unui crap pe Dunare !

Mai ofer 300 E pentru cine dovedeste ca a fost cu salteaua de primire pe Dunare ! =)) Nu este nevoie sa-i elibereze ,macar sa faca dovada ca-i scoate pe saltea !

Hai " ELIBERATORII " , unde sunteti ?

P.S. Am mai postat acest anunt si pe alte site-uri si nu am cheltuit nimic pana acum :mrgreen:

Dan Mitranescu
junior member
Mesaje: 30
Membru din: 30 Dec 2007 20:48
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu » 05 Ian 2009 12:46

Majoritatea "eliberatorilor" se lauda ca elibereaza ciortani sau strapazani , dar sa vad eu pe unul ca prinde un crap sau un salau de peste 3kg si-l elibereaza pe o balta unde nu este impus acest lucru.

O cam dam de gard cu civilizatia asta !!!

In Anglia civilizat este sa eliberezi crapul...

In Australia civilizat este sa-l lasi pe mal sa moara ...

In Romania civilizat este ...SA-L MANANCI !!! :D :D :D

Dan Mitranescu
junior member
Mesaje: 30
Membru din: 30 Dec 2007 20:48
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu » 05 Ian 2009 12:57

...si pentru toti cei care sustin eliberatul ca pe o norma de civilizatie :

Nu injurati...
Nu furati...
Respectati oamenii ...
Ajutati pe cei cu probleme...

NU MAI BLOCATI INTERSECTIILE ...

SI PE URMA ELIBERATI PESTII !!! :D

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Mesaj de Andrei I. » 05 Ian 2009 13:00

Dan Mitranescu scrie:Nu pot sa ma abtin cand se poarta acest subiect in Romania : "eliberatul pestelui".


Eu cred ca sustinerea eliberarii pestelui in Romania (indiferent de specie) este facuta de anumiti oameni :

1.Comerciantii de articole de pescuit.( In mare parte fosti "braconieri", poate chiar si actuali :D ).Interesul este clar.

2. Patronii de balti .( care sunt sigur ca au tras de ceva plase la viata lor ). Acum au nevoie de o "chestie civilizata" pentru a-si proteja afacerea !

3. Cei care spera ca daca incepe lumea sa elibereze peste au si ei o sansa de a prinde unul. :)) Problema este ca aceia care au prins cu sutele de kg in trecut , o pot face si acum si pot sa o faca foarte bine si in viitor dintr-un singur motiv : stiu sa prinda peste !!! Nu ca "nu au eliberat" altii inaintea lor !

4. Poate mai exista o categorie care "elibereaza" din convingere ,teoretic vorbind. Ii astept sa-mi ia 300 E pentru ca :


Ofer 300E pentru cine dovedeste ca face acest lucru ! Macar o poza cu eliberarea unui crap pe Dunare !

Mai ofer 300 E pentru cine dovedeste ca a fost cu salteaua de primire pe Dunare ! =)) Nu este nevoie sa-i elibereze ,macar sa faca dovada ca-i scoate pe saltea !

Hai " ELIBERATORII " , unde sunteti ?

P.S. Am mai postat acest anunt si pe alte site-uri si nu am cheltuit nimic pana acum :mrgreen:
Dane vezi ca pierzi banuti :D
Sunt deacord cu tine cu o singura exceptie....scoate de la punctul 4 cuvantul POATE ... nu sunt eu singurul care face asta pe dunare am vazut cu ochii mei si pe altii (dar am vazut mult mai multi din categoria congelator cu bucati de peste 10 kg).
Poze nu am si nici nu am carat salteaua dupa mine in delta dar am ceva crapi de dunare eliberati ...nu bravez ci doar te previn ca asta e o braila pe care o pierzi :-) .

P.S. In poza de la avatar e un crap de Dunare pe care NU l-am eliberat :cry:

Faci un pescuit pe moara inainte de concursul Senior? Vreau sa stau langa tine sa vad daca ma depasesti cu mai mult de jumatate din cantitate :lol:

Andrei I.
APCR - SENIOR CRAP

Scrie răspuns