Actiune caritabila - AZIL DE BATRANI

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Razvann
junior member
Mesaje: 93
Membru din: 18 Noi 2007 19:26

Mesaj de Razvann » 08 Ian 2009 19:38

Felicitari baieti, sincer imi pare rau ca am vazut postarea tarziu---poate era mai bine daca era facuta mai vizibila pe site--
Inca odata m-ati facut sa inteleg ca pescarii sunt oameni deosebiti----

Hai ca parca am devenit prea ...sentimental :), oricum frumos si deosebit gestul...felicitari inca odata.

Ar fi bine ca nesimtitii aia de politicieni...care nu au fost in stare sa construiasca in 20 de ani decat o amarata de autostrada sa mai intre pe cate un site de pescuit-----

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 08 Ian 2009 19:54

Va multumesc baieti! Nu mie trebuie sa-mi multumiti in mod special ci celor care au contribuit la actiune. Drept sa va spun ( la cat sunt eu de diliu :mrgreen: ) am plecat de la azil cam cu okii "aburiti" :oops: ....viata este prea scurta si tare naspa e batranetea :-( :-( :-( :-( :-(

Urmatoarea actiune vreau sa o facem impreuna la o casa de copii...poate viitori pescari ca si noi :D
Sper sa fim mai multi useri care vor contribuii la actiune, sa le facem o mica bucurie acelor copii. Va promit ca PRIMA TV va fi alaturi de noi cu un reportaj. ;-)
Asa am vrut sa fac si la azil dar a fost prea din scurt.
RESPECT maxim pt voi fratilor! ;-) :D

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 08 Ian 2009 20:23

Asa sa faci data viitoare, cum ai promis ! Bravo, ati fost niste mesageri pe cinste...mi-a parut rau ca n-am putut veni sa va ajut ! Poate alta data !

Auzi, da' nu te-au intrebat batranii ce-s aia "forumishti" ?!?! :lol: :lol: Ori ai spus ca de la pescari ? ;-)
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 08 Ian 2009 20:34

@Maiden
Numai lui Osman i-am zis ca suntem forumistii de pe CRAP.RO
La batrani le-am zis ca suntem cativa prieteni pescari de crap care am pus mana de-la mana sa-i ajutam cu ceva alimente.... :D

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 08 Ian 2009 20:40

Bravo Moshare !

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 08 Ian 2009 20:52

bibanul_somnoros scrie:felicitari ptr.nobila initiativa pe cre ai avut-o!!
din pacate am vazut prea tarziu
am sa fiu pe faza la actiune aptr copii!!!
sincere felicitari
tot respectul !!!
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 08 Ian 2009 23:45

Felicitari moshare, e adevarat ca am contribuit mai multi, dar pana la urma tu si cu Stefan, impreuna cu sotia sa, v-ati ocupat de partea cea mai importanta(achizitionarea celor necesare, interesarea la azil, donatia in sine si nu in ultimul rand, discutiile cu acei batrani).

Voi sustine si o actiune similara intr-un centru de copii, mai ales ca am facut volutariat intr-un astfel de centru.
Va pot spune ca va fi mult mai dificil, pentru ca acei copii se bucura de orice atentie, dar totodata isi doresc incredibil de mult sa fie adoptati, sa aiba o familie.
Eu am renuntat la acel voluntariat tocmai pentru ca mi-a fost intr-un fel rusine de mine ca nu-i pot ajuta cu adevarat pe acei copii(ma intrebau tot timpul de mama mea, cum e la noi acasa si chiar nu ezitau sa te intrebe direct: nu ma iei acasa? ...intrebare care sincer...ma termina, imaginati-va ce raspuns poti da intr-o asemenea situatie :( ? ).
Nu va mai zic ca se uitau numai la filme cu familii, povesteau cum "odata" a venit cineva care dorea sa-i ia acasa, si ei inca ii asteptau...sau mai rau, povesteau ca au familii sau mame...care o sa vina "candva" sa-i ia de-acolo :( .

Sorry de off-topic, dar pe mine m-a marcat pe viata experienta aia.

Cei despre care am vorbit mai sus erau cei mici. Cei mari deja urau pe toata lumea, se bateau, fugeau din centru...
Chiar imi doresc sa facem o donatie si pentru copii, dar totodata imi dau seama ca ii vom face fericiti doar pe moment.
(nu stiu, pe mine ma macina rau cand stiu ca as putea schimba cu totul viata unui astfel de copil, dar n-am taria s-o fac).

De-ajuns cu momentul de sinceritate.

Felicitari inca o data celor care s-au ocupat de aceasta actiune!
<*))))))><{

stress
member
Mesaje: 143
Membru din: 12 Apr 2008 10:49
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de stress » 09 Ian 2009 12:15

o singura remarca am si eu. Nu este inca sotia mea. In septembrie va fi cu acte. :lol:

Scuze de off-topic

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 09 Ian 2009 12:24

stress scrie:o singura remarca am si eu. Nu este inca sotia mea. In septembrie va fi cu acte. :lol:

Scuze de off-topic
Stefane, cat mai este pana in septembrie? :mrgreen:

@Horia

Asa cum am postat mai sus intentionez sa organizez si o actiunea caritabila la o casa de copii. daca vrei, suna-ma sa stabilim, mai ales ca tu ai lucrat deja in domeniu....

Avatar utilizator
cezar oprea
senior member
Mesaje: 476
Membru din: 28 Feb 2007 09:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cezar oprea » 09 Ian 2009 14:36

Moshare ai zis ca ti au urat mamaicile ...FIR INTINS!!! ,io cred ca ti au urat bafta sau succes ori altceva dar ti e tarsala tie sa recunosti :lol: :lol: :lol: ,ca probabil ne au urat tuturor celor de pe forum :mrgreen: :mrgreen: si iese revolutie cu nebunii :lol: :lol:

Foarte frumos felicitari pt initiativa!
"Lasati ciortanii sa vina la mine !"
www.holdemstars.ro

Scrie răspuns