De ce sa te inscrii intr-o Asociatie de Pescuit?

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
maryus
member
Mesaje: 163
Membru din: 31 Ian 2008 14:02

De ce sa te inscrii intr-o Asociatie de Pescuit?

Mesaj de maryus » 14 Ian 2009 11:47

-avantaje
-dezavantaje
-taxa
LogiCarp Team

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 14 Ian 2009 23:19

cred ca singurul dezavantaj este ca trebuie sa cotizezi in rest sunt numai avantaje :D (ajutor sin partea membrilor cu experienta, taxa redusa pe anumite balti, sponsorizari pt concursuri..etc )
Pescuitul este un viciu!
Nu ne nastem cu vicii ci le dobandim in timp datorita slabiciunilor noastre, a absentei ratiunii.Paradoxal e ca esti constient ca-ti face rau si tot continui sa-l faci

Avatar utilizator
Sigi
member
Mesaje: 233
Membru din: 19 Aug 2004 09:44
Localitate: Timisoara

Mesaj de Sigi » 15 Ian 2009 10:18

Regula ca-n piatza: deschizi prima data bine ochii si urechile, apoi buzunarul... ;-)
De ce oare ne-a dat Dumnezeu suficienta minte ca sa ne putem da seama ca suntem singurii in plus pe acest Pamant?

Avatar utilizator
soare33
member
Mesaje: 242
Membru din: 22 Noi 2007 11:49
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de soare33 » 17 Ian 2009 12:38

Ce de pareri :-(

Avatar utilizator
maryus
member
Mesaje: 163
Membru din: 31 Ian 2008 14:02

Mesaj de maryus » 17 Ian 2009 18:35

da,se pare ca nu sunt pre multi pescari inscrisi intr-o asociatie sau nu vor sa ne spuna.
LogiCarp Team

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 17 Ian 2009 21:00

stii cum e...dupa ce iei teapa te faci ca nu stii ce s-a inatmplat.... :lol:
acum pe bune, singura chestie naspa ca membru simplu e ca trebuie sa platesti o taxa in rest sunt numai avantaje
Pescuitul este un viciu!
Nu ne nastem cu vicii ci le dobandim in timp datorita slabiciunilor noastre, a absentei ratiunii.Paradoxal e ca esti constient ca-ti face rau si tot continui sa-l faci

andrei65
junior member
Mesaje: 36
Membru din: 04 Mar 2008 14:53
Localitate: JUD.SIBIU

Mesaj de andrei65 » 14 Feb 2009 18:09

Teoretic si practic cei multi platesc pt. distractia celor putini (deplasari ,sedinte cu mese organizate ,taxe de participare etc) ca de altfel toate taxele platite la noi .

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 14 Feb 2009 20:48

O asociatie bine organizata si cu oameni de incredere, are numai si numai avantaje.
Eu sunt intr-o asociatie cu 1200 de membrii, si am asteptat 5 ani pina am fost luat.... dar daca vreti sa bagati mai bine bani in buzunarele patronilor de balti particulare atunci...bitterschön Imagine

Si acuma sa nu-mi incepeti cu, pai da, nu compara tu Germania cu Romania, si chestii de astea, totul se poate, prin unire si vointa ;-)

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 15 Feb 2009 17:33

Eu sunt intr-o asociatie . Trebuie sa platesc taxa anuala compusa din valoarea permisului ANPA si taxa catre asociatie.Cum mi s-a intors catre mine acea taxa,prin prieteni si parteneri de pescuit noi,facilitatea obtinerii permisului de pescuit si a vizelor de PG,expeditii organizate pe Dunare si in Delta,concursuri, partide individuale etc.

P.S Nu toate asociatiile sunt la fel.
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Scrie răspuns