Ce calduraa!!!

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 27 Ian 2009 22:31

Cica vine iar frigul...nu sub 0, dar orium...1-2 grade. In weekend se zvoneste niste lapovita si ninsoare.

Am fost duminica pe Dambovita la un "rapitor". Speram sa pacalesc vre-un bibanus ceva, dar n-a vrut.
Chiar m-am bucurat cand a mai venit un tip, pescar de rapitor, si-a scos lanseta si s-a pus langa noi...era si el la prima partida pe 2009, dupa ce constatase cu o zi inainte ca nu se dezghetasera baltile din jurul bucurestiului.

Unditarii se pare ca aveau noroc...au prin un carasel mai rasarit...au urlat toti de bucurie :D , si altii...dadeau cu larve de libelula si bagau bibaneii de 50 gr. la punga.
(A fost haios cand au venit unditarii si ne-au recomandat: bagati plumb greu, 7-8 ace si da-ti unde-s pasarile alea, ca sigur intra ceva. Nu m-am putut abtine si le-am raspuns: "N-avem dom'le, noi pescuim altfel!", evident ca mi-a mai repetat o data sfatul, credea ca n-am auzit bine.)

M-ar fi satisfacut enorm un bibanel de 200 gr.(C&R evident)...dar n-a fost sa fie :-( .
Cred ca la crap trebuie sa mai asteptam...
<*))))))><{

Scrie răspuns