ABANDONUL BINECUNOSCUTULUI !!

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Cristi Bolfos
member
Mesaje: 230
Membru din: 12 Feb 2004 18:18
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Cristi Bolfos » 10 Aug 2004 14:37

Si acum sa fim seriosi ca orice om face diferenta intre un stand de 7 m si unu de 40 .......


Cred ca deviem foarte mult de la subiect si cel mai bine ar fi sa fie inchis

Adi Dulau
new member
Mesaje: 4
Membru din: 10 Aug 2004 14:17

Mesaj de Adi Dulau » 10 Aug 2004 14:42

Draga Garmoj - nu stiu de ce - dar am o oarecare impresie despre ceea ce postati Dumneavoastra aici . Brusc s-a inscris cineva pe site - care nu a mai postat - habar nu are ce scrie pe aici - si ii i-a apararea lui Iliuta ! Sunt 2 variante - ori esti un "yes - man" ( ca sa nu mai folosesc traducerea in limba romana ) ori ..........................( nu dezvolt ) . Asa ca ..........................
Fir Intins !

Avatar utilizator
Garmoj
new member
Mesaje: 21
Membru din: 07 Iun 2004 16:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Garmoj » 10 Aug 2004 14:46

Imi retrag ce le spuse shi imi pare rau daca am fost inoportun cu interventia mea asupra concursului Peris! Era o parere, o opinie shi n imic mai mult.
Se pare ca o dam in diverse shi deja imi displace. Poate reusesc sa ajung la intalnire ne vom cunoaste si atunci cred, lucrurile vor sta cu totul altfel!

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 10 Aug 2004 14:47

Eu cu Garmoj - nu am nici o treaba - e clar ca e "facatura" .

@Danr - Dane draga sa stii ca si noi stim cum arata un twister ,un vobler , o oscilanta si o rotativa - dar nu stapanim fenomenul - si de aia nu postam la wwww.rapitori.ro - pentru ca sunt altii care au inteles lucrarea mai bine ca noi . Diferenta dintre noi asta este - tu intervii si pe crap eu nu ma bag pe rapitori !

PS - la viata mea am luat si stiuca de 7 kg - pe care tu poate inca ti-o doresti

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 10 Aug 2004 14:55

draga val, iti multumesc pentru recomandari, dar pentru informarea ta personala forumurile sunt si pentru incepatori si pentru avansati, deci nu numai pentru maestrii emeriti
deci orice user poate pune orice fel de intrebari, chiar daca sunt elementare sau avansate
faptul ca am postat si am pus o intrebare de bun simt de altfel nu inseamna nimic deosebit, sau ce te-a deranjat pe tine personal ca nu pricep ?
inca un aspect, oricine te contrazice pe tine este facatura, lucratura sau lucreaza pentru cineva.... daca vrei unanimitate fa-ti un topic numai pentru tine si posteaza doar tu acolo

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 10 Aug 2004 14:59

Draga Dane - nu vreau sa te jignesc - dar nu vinde castraveti la gradinar ! Nici tu nu stii cit sunt eu de prost - nici eu nu stiu cit esti tu de destept ! Asa ca hai sa inchidem discutia si sa o lasam sa curga in mersul ei firesc . Cred ca nu vrei sa deschid IP - urile - si sa fac verificari ! Las-o dracu asa cum este , iar tu la crap limiteaza-te la a gestiona injuraturile si postarile iesite din bunul simt . Despre restul ..... - mai vorbim pe privat .
PS - imi vine sa imi dau cu ceva peste mina - ca am jurat ca nu mai postez - si uite ca firea nu ma lasa . Poate o sa ma cenzurez si eu la un moment dat !!

PPS - cit priveste maestrii emeriti - eu zic ca ma jignesti pe mine personal - dar in primul rind jignesti pe altii care au mult mai multa experienta si succes in acest domeniu , in care tu esti la nivel de impresii . Din pacate nu sunt mare pescar la crap - mi-as dori !!!! - dar am mare experienta jurnalistica si de site - nu poti sa imi inchizi gura cu chestii ieftine

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 10 Aug 2004 15:05

nu stiu la ce castraveti te referi, este parerea ta personala
poti sa te uiti din parte mea la ce IP-uri vrei
as aprecia daca nu ai mai face tu recomandari la cine si ce sa posteze, ca inca n-ai diploma de profesor in pescuitul crapului si nu suntem la tine in clasa aici
postez ce intrebari vreau pe ce forum vreau, si nu trebuie sa-ti cer tie voie, nu stiu daca pricepi aspectul asta

daca ai un raspuns logic la intrebarea mea atunci argumenteaza-l fratioare, nu o da in atacuri personale de genul lasa-ne si du-te tu pe forumul de rapitori
daca esti asa baiat destept contrazice-te pe planul ideilor si nu prin atacuri la persoana

repet intrebarea, poate nu s-a inteles, si sa-mi spui si mie ce ti se pare aberant:
- ce fel de pescuit la crap este asta, cu standuri de 7 m lipite unul de altul

Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 10 Aug 2004 15:12

Pescuit extrem la crap stimate moderator.O noua provocare!!!!!!!
Second BEST is FIRST loser

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 10 Aug 2004 15:16

Hai sa te lamuresc baiete ! Regulamentul FIPS - precizeaza limita maxima a standului - 8 metri - iar lanseurile sunt pe directia stand - balta - stand . Poate pentru e mai greu de priceput - dar sa stii ca in lume , la concursuri , se pescuieste numai intre 2 balize - situate la 8 metri una de alta !! Aici iti pui nada - aici iti faci standul . Nu dai de capul tau - ca poate in stinga prind mai mult . De aici rezulta citeva probleme :
1. cum pun 4 monturi pe o zona de 8 metri ( spre deosebire de rapitor aici conteza unde arunci )
2. cum nadesc si pun toata nada in acest perimetru
3. cum fac sa nu ma incurc in cele 4 lansete daca imi vine unul de 2 cifre
4. etccccccccccccccccccccccccccccc
La tine e mai simplu - ca daca nu vine salaul sau stiuca si bibanul este bun . La noi , daca vine carasul , nu se puncteaza !!!!!
Intre 7 si 8 metri - nu e mare diferenta . Daca stii sa pescuiesti pe 8 metri - vei sti sa te descurci si pe 7 metri ( apropo nu au fost 7 - au fost vreo 60 !! )
Si ca sa iti raspund pina la capat - nu zic eu cine sa posteze la tine in casa - dar si daca vin la tine acasa nu trebuie sa ma calci in picioare , pentru ca esti pe teren propriu
Cit priveste standurile de la Peris - hai sa fim seriosi - intreba-l pe Iliuta ca stie mai mult ca tine cum e cu crapul
Ultima oară modificat 10 Aug 2004 15:18 de către Vizitator, modificat 1 dată în total.

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 10 Aug 2004 15:17

bun , danko, multumesc pentru raspuns
un nou sport, carp extrem
pescuitul cot la cot in acvariu, cu numele alternativ - " pat de nada de la un capat al altul al baltii " sau " nu e clar daca e lanseta mea sau a ta "

nu pricep de ce trebuie sa ne certam in loc sa discutam civilizatm, eu cred ca se poate si altfel

Scrie răspuns