ABANDONUL BINECUNOSCUTULUI !!

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 10 Aug 2004 15:19

val, cin'te calca" baiete "ca eu am pus o intrebare si ai sarit pe mine
citeste-ti posturile, poate esti nervos din alte cauze si m-ai prins pe mine pe aici
referitor la calcat in picioare, tu ai sarit pe alti useri si pe mine, nu cred ca s-a luat cineva de tine

iti multumesc pentru lamuriri
si standurile sunt lipite unu de altul, tot conform aceluiasi regulament ?

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 10 Aug 2004 15:27

1. Dane draga - asta e casa ta orice ai vrea sa se creada !
2. Cupa lui Albastroiu nu era CM - deci puteam pescui si in 7 metri - stiam inainte de a ne inscrie , ca balta nu suporta 20 standuri in conditii de cupa mondiala .
3. nu stiu de ce te-ai simtit tu sa sari in apararea lui Iliuta
4. eu am vorbit telefonic cu Ilie ieri si totul era OK - de ce trebuia sa te bagi tu - ca sa stirnesti toata vilva asta
5. eu sunt pe plaja - si nu sunt nervos - poate am mai mult timp sa ma gindesc la ce posteaza lumea aici

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 10 Aug 2004 15:31

eu nu am sarit in apararea nimanui, mai citeste odata mesajele, am pus doar o intrebare
daca cuiva nu-i convine intrebarea, ghinion, altfel nu vad ce atata caz

Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 10 Aug 2004 15:33

Danr, pentru ca eu am fost de fata pot sa-ti spun ca daca exista vointa situatia se putea rezolva si nu era nevoie sa se ajunga la abandon.
Iulian Staicu avea si el standul lipit de cel al echipei Mateianu-Mitrea.E foarte adevarat ca au fost inghesuiti acolo dar cu putina toleranta si intelegere cele doua echipe aflate in litigiu ar fi putut rezolva problema.Insa acestea au lipsit.
Sunt convins ca Iliuta ar fi gasit deplina intelegere din partea lui Val daca s-ar fi mutat mai in dreapta.A fost o intamplare nefericita ca Iliuta sa cada intr-un stand vecin cu Cristi.
Zau..hai sa o lasam balta.Nu inteleg de ce insisti pe aceasta tema...
Second BEST is FIRST loser

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 10 Aug 2004 15:35

nu insist pe nici o tema, m-ati inteles gresit
eu personal nu agreez un astfel de pescuit, si de asta am intrebat
daca voua vi se pare normal, ok, fiecare cu punctul lui de vedere

fir intins !

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 10 Aug 2004 19:55

@ val adica ce am scris pana acum e neadevarat, poate punctezi unde am mintit sa vad si eu.

daca tot te legi de regulamentul fips care prevede standuri de 8 m dece sa nu cerem respectarea lui intocmai adica distante de 50-100 m intre standuri, nefiind posibil acest lucru mai bine nu amintim de susnumitil regulament, nu putem lua dintr-un regulament doar ce ne convine.

in plus il iei prea tare pe danr fara vreun motiv, sa nu intelegi ca ii sar in aparare, e destul de mare sa se apere si singur dar prefer sa te trag eu de maneca sa te domolesti putin.


@danko
tu te-ai fi mutat din nou mai la dreapta dupa ce ai nadit o zona?
Nu face ce nu-ti place!

cornel rosioru
veteran
Mesaje: 678
Membru din: 10 Aug 2004 13:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornel rosioru » 11 Aug 2004 09:51

Simt nevoia sa intervin dinou. Acum insa nu va mai fi pentru ultima data.
Sunt stupefiat cum un concurs lejer si nevinovat de la Peris a ajuns marul discordiei.
La o analiza atenta aici sunt angrenate 2 tabere.
1- Pescari de crap care merg la competitii si incearca sa faca ceva pentru acest frumos sport si
2- la adapostul anonimatului pescari virtuali.
Pentru cei din urma, ar trebui organizat un concurs de pescuit la crap pe internet. Asa fiecare va avea standul in orasul de bastina neputindu-se faulta si nici incurca unul pe celalalt.
Si daca acesti pescari virtuali nu ne erau de ajuns au mai aparut si acesti garmoj sau carpist sau cum se mai numesc ei.
Dragilor, pe citi dintre noi ne cunoasteti personal? La cite concursuri ati participat? Ce ati facut pentru acest frumos sport?
Nimic. Ati turnat venin si ati aruncat cu noroi in munca unor oameni care au facut mari sacrificii financiare si fizice pentru acest fenomen. Noi am sacrificat ani din viata pe marginea baltilor. Pentru asta nu cerem recunostinta unora ca voi, dar macar lasati-ne sa ne vedem de treaba.
Voi aveti tot timpul din lume sa stati in fata alculatorului.
Noi insa cind nu suntem pe balta ne intilnim pe net pentru a schimba impresi, nu pentru a ne certa.
Concursul de la Peris a fost ca o relaxare pt. noi. Am baut o bere imporeuna, am stat de vorba ne-am simtit bine. Aici s-au adunat echipe cu multa experienta dar si echipe la inceput de drum.
Simbioza a fost perfecta toata lumea multumita si extrem de relaxata.
Pentru ca iesise prea bine ati intervenit voi alimentind un conflict mai vechi si facind din tintar armasar.
Dragilor, la Peris NU A FOST IADUL PE PAMINT.
Eu am avut onoarea sa fac parte din controversata (de catre uni) echipa SENZOR. Daca pina acum ii cunosteam ca pescari si oameni, acum am avut onoarea sa fac echipa cu Andrei Vladeanu. E un echipier excelent muncitor si tenace. Sunt mindru de baieti astia pe care voi ii huliti atit. Sunt mindru pentru ca dealungul anilor poate am avut si eu o mica contributie la formarea lor ca pescari. Daca ia-ti cunoaste personal, daca ati fi intrat in magazinul lor nu ati mai fi avut aceiasi parere. Va garantez ca si acum daca le veti pasi pragul magazinului veti fi in deplina siguranta.
Voi nu puteti intelege anumite lucruri pentru ca nu le traiti ca noi.
Toata stima pentru vechii si mai noii mei prieteni pescari.
Pentru pescari adevarati FIR INTINS si sa ne auzim cu bine.
L.V.-ul.

vladut mateianu

mesaj pentru danr

Mesaj de vladut mateianu » 11 Aug 2004 10:22

pentru danr
prima si ultima discutie

cu toate ca mi-ar fi placut sa discutam pe balta, eu cred ca acest incident a fost provocat si mai ales continuat de iliuta si acolitii sai ( basca alte nick-uri sub care se ascunde tot el)
oricum, pt. mine care am pescuit prima oara langa el, lucrurile sunt mai mult decat clare - OMUL NU ARE NICI O LEGATURA CU PESCUITUL CRAPULUI ( exceptie cunostiintele teoretice despre nada ). din pacate, el si-a atras antipatia pescarilor de pe balta.
salutari prietenilor pescari si mult succes pescarilor virtuali. continuati cu rautatile! sper sa nu-mi raspundeti!
discutia poate continua pe vanatorul.ro

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 11 Aug 2004 11:03

salut vladut,
te-am cunoscut ca un baiat de treaba dar vad ca tinzi sa o iei razna.
eu nu am provocat si nici intretinut nciu un incident, faptul ca membrii echipei tale injura pe forumul meu nu atrage clar nici o simpatie si cred ca asta este motivul pentru care sunteti atat de atacati, cat priveste afirmatia ta de nickurile sub care ma ascund eu .. esti deplasat rau.

in ce priveste legatura mea cu pescuitul crapului nu cred ca esti tu in masura sa apreciezi, intai invatati voi ce inseamna buna purate si apoi treceti la pescuit.
Nu face ce nu-ti place!

Sangelo
new member
Mesaje: 14
Membru din: 30 Ian 2004 00:24
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sangelo » 11 Aug 2004 13:00

N-as dori sa tin partea nici uneia din partile impricinate, mai ales a nu am fost acolo, la concursul de la Peris.
Vladut spunea ca Iliuta n-are nici o treaba cu pescuitul crapului, altii il loveau pe Iliuta ca n-ar fi castigat nici un concurs. LV acea apologia orelor petrecute pe balta, uitand si dumnealui sa zica ce rezultate a avut.
Sa nu uitam ca ceea ce scriem aici este datorat initiativei lui Iliuta de a face acest site pt crap. Macar prin asta, daca nu vorbim si de emisiunea pe OTV la care participa, sau articolele de pescuit scrise la mijlocul anilor '90 in PM. Mai mult respect dlor cand il atacati pe forumul pe care tot el vi l-a pus la dispozitie.
Nu-i cunosc personal pe nici unul dintre ei, doar pe citiva cunoscandu-i de la emisiunile TV. Dle Cornel (LV) - pescuiti in continuare cu fire care au marcate pe role un crap?
Nihil sine carpio !

Scrie răspuns