ABANDONUL BINECUNOSCUTULUI !!

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

BINECUNOSCUTU' 2
new member
Mesaje: 3
Membru din: 08 Aug 2004 20:41

ABANDONUL BINECUNOSCUTULUI !!

Mesaj de BINECUNOSCUTU' 2 » 08 Aug 2004 21:12

Multumesc in numele tuturor participantilor la cupa Peris BINECUNOSCUTULUI PESCAR pentru sportivescul abandon datorita caruia am reusit sa ne intrecem intre noi ,umilii pescari cu nevinovatele noastre momeli, la adapost de irezistibila si devastatoarea nada CARP TREND. Am fost niste norocosi!!! :evil: :evil: AVERTISMENT :evil: :evil: SPER SA NU FIU STERS!!!

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 08 Aug 2004 21:28

Ca sa nu fiu acuzat ca am laudat prea mult concursul de la Peris - trebuie sa spunem ca au existat si 2 abandonuri - pe care personal nu le comentez - nefiind implicat in desfasurarea lor . Echipele s-au retras din concurs sunt Iliuta Goean - Corneliu Leu ; o echipa din Constanta . Asta nu a schimbat cu nimic buna desfasurare a concursului - care asa cum am postat deja la alt topic - a fost un succes !! Vin cu aceasta precizare pentru a nu fi acuzat ca incerc sa ascund eventuale scandaluri sau probleme gen Hobaia - care s-ar fi intimplat la acest concurs .

Cezar Bibu
member
Mesaje: 251
Membru din: 09 Oct 2003 22:23

Mesaj de Cezar Bibu » 09 Aug 2004 00:10

Hait!Iliuta,ai sfeclit-o,tata!Nu puteai tu sa ramii la o gargara,la o bere,asa cu baietii?Pina la urma,miza nu era asa de mare...

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 09 Aug 2004 17:51

daca m-ati vazut voi pe mine vreodata sa iau vreun premiu de la un concurs anuntati-ma si pe mine ca eu nu-mi amintesc,

si cand s-a intamplat sa ies pe vreun loc fruntas am cedat premiile celor ce urmau in clasament

nu ar fi fost primul sau ultimul concurs la care participam fara sa castig, nu pentru asta particip (spre deosebire de altii care ar face orice ca sa castige, chiar isi pierd calitatea de oameni) dar imi place sa pescuiesc relaxat si fara sa fiu deranjat. acum nu am putut,

niciodata nu mi-a facut mai putina placere sa stau alaturi de o echipa ca cea de acum.

stai linistit, nu voi sterge mesajul, pana acum nu am sters decat mesaje in care s-a folosit un limbaj vulgar.

cu placere, sper ca te-ai simtit bine prinzand mult peste cu nada ta, am auzit ca este buna ... cum ziceai ca te cheama?

sau ti-au mancat pestii barbatia si nu poti sa-ti arati fata?

@val nu ma impresioneaza cu nimic un concurs in care se bea si se distreaza lumea bine. daca ar fi si putina sportivitate poate ar fi mai interesant.
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
Garmoj
new member
Mesaje: 21
Membru din: 07 Iun 2004 16:51
Localitate: Bucuresti

Peris,Pescuit,Etica

Mesaj de Garmoj » 09 Aug 2004 23:25

Se pare ca toate discutiile purtate pe acest forum, sau ma rog nu chiar toate, sunt privite shi interpretate foarte greshit de participanti! Ceea ce afirma domnul Iliuta despre o partida de pescuit este pentru dansul UN PRINCIPIU, pe care nimeni, inclusiv domnul Iliuta nu ar trebui sa il incalce.

Nu demult citisem despre lipsa de respect a acelor "pescari-clovni" care sterg orice urma de relaxare intr-o partida de pescuit, partida in care vrei sa te RELAXEZI, SA PESCUIESTI LINISTIT. Unde sunt domnilor acestea toate? S-au dus pe apa sambetei??

Daca participi la o competitie nu inseamna ca trebuie sa o si castigi! Daca ai ales sa mergi la concurs nu inseamna ca eshti unul din premianti! Daca platesti un bon pe o balta, sau o taxa de inscriere la un concurs.... nu inseamna ca e balta ta, nu inseamna ca poti pune un fir de 60, dai in stanga sau in dreapta, etc.

Cunostintele, domnii mei, de pescuit nu se rezuma numai la baitrunner, betaina, canepa, aditivi, carp trend, aminoacizi esentiali...
Nu uitam oare conditia primordiala a pescuitului, sau poate nu e o conditie, e chiar procesul pe care noi il numim pescuit: relaxare?
Intr-adevar, am ramas uimit de cele intamplate la Peris, ma rog, numai din ce am citit in acest forum! Se pare ca la o asemenea conjunctura, orice om cu COLOANA VERTEBRALA ar fi actionat ca si domnul Iliuta Goean!

Sper ca lucrurile se vor indrepta cu timpul, shi vom putea PESCUI in linishte chiar shi la un concurs de pescuit, mai ales ca aceast concurs de la Peris a lasat in gura multora presupun un gust amarui, dar orice sut in ... inseamna un pas inainte ...

cu stima, FIR INTINS

P.S. Am citat mai sus nishte chestii care ma infioara, scrise de "carpist". Daca sunt adevarate atunci intr-adevar e infricosator, si sa nu uitam ca intotdeauna exista un ac si pentru "cojoace mai groase"!!!

Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 10 Aug 2004 08:50

Afirmatia ta garmoj "mai ales ca aceast concurs de la Peris a lasat in gura multora presupun un gust amarui" e mult prea exagerata.
Au fost totusi 34 de concurenti.............
Second BEST is FIRST loser

Avatar utilizator
Garmoj
new member
Mesaje: 21
Membru din: 07 Iun 2004 16:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Garmoj » 10 Aug 2004 08:59

Intr-adevar poate am exagerat putin cu afirmatia aceasta! Insa trebuie sa recunosc ca eram si sunt in ca ofticat de ceea ce s-a intamplat, mai mult, am avut deseori parte de astfel de intalniri pe balta, manelisti, muzica sau chiar pescari care aruncau de pe partea opusa locului meu de pescuit, chiar in fatza mea, etc.
Totusi atitudinea acelor concurenti lasa de dorit, in rest mii de scuze daca am ofensat pe cineva!

Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 10 Aug 2004 09:03

Nu e vorba de ofensa.Consider insa ca este pacat sa se creeze impresia ca acest concurs a fost o nereusita......pentru ca in opinia multora afirmatia nu ar fi adevarata.
Second BEST is FIRST loser

Avatar utilizator
Cristi Bolfos
member
Mesaje: 230
Membru din: 12 Feb 2004 18:18
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Cristi Bolfos » 10 Aug 2004 09:10

Totusi cine este acel Cristi "Motocicleta"?Sau ce a facut el pentru a dezvolta pescuitul Crapului?Cum adica sa pui fir de 60?De ce nu a dat direct cu carbit sau curent?Asa mai mult ca sigur prindeai mult mai mult!

Cat despre atitudinea lui Iliuta: Felicitari!

Avatar utilizator
Garmoj
new member
Mesaje: 21
Membru din: 07 Iun 2004 16:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Garmoj » 10 Aug 2004 09:10

Inca ceva: la un concurs trebuie sa existe concurenta bineinteles, altfel nu ar mai fi concurs, insa ce treaba are vecinul concurent cu ceea ce faci tu? Ce treaba are daca eu prind 30 de kilograme de peshte intr-o zi shi altul langa mine nu prinde nimic, sau viceversa?!
Ce treaba are nada cu fel de fel de aminoacizi, daca eu dau nada porumb cu soia shi doar atat? Nu vreau sa par ignorant, nadele din comert sunt poate mai bune, insa trebuie suprimata ideea de "pun fir de 6, dau in stanga shi in dreapta", etc.
Presupun ca la auzul unor astfel de vorbe, itzi strangi bagajul shi te muti sau pleci, nu? :cry:
La anul mi-am propus sa particip shi eu la cateva din concursuri, shi imi strang echipament, bani shi experienta mi-o fac pe baltile din jurul Bucurestiului, ma rog judetele din jurul Bucurestiului. dar sa merg la un concurs sa intalnesc un astfel de caz nefericit, in mod cert as reactiona ca domnul Iliuta. :wink:

Scrie răspuns