unde sa ma duc maine?

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
midnightk
junior member
Mesaje: 76
Membru din: 20 Iun 2008 11:24
Localitate: Ploiesti
Contact:

unde sa ma duc maine?

Mesaj de midnightk » 06 Feb 2009 17:48

salutare prieteni..vreau sa botez si eu pe anu` asta neshte lansete...pe unde s-ar putea? ce imi recomandati? si ce momeli se preteaza? am pus deoparte niste bile squid, crab, porumb, etc
Cine ramane ultimul sa stinga lumina! Eu ma car de aici!

serbtudor
junior member
Mesaje: 71
Membru din: 14 Dec 2008 14:52

Mesaj de serbtudor » 06 Feb 2009 17:55

pai..daca esti din buc...sfatu meu e moara vlasiei...nada putina..eventual 2-3 bile pe fir solubil ca sa fie langa ac...in rest..fir intins

Jarmila33
new member
Mesaje: 3
Membru din: 11 Feb 2009 09:21
Contact:

Mesaj de Jarmila33 » 11 Feb 2009 09:28

Daca ajungi prin Iasi iti potrecomanda eu cateva locuri frumoase pe aici, dar pe langa Plosiesti nu prea cunosc locurile.Poate ne recomanzi tu ceva :)

Avatar utilizator
ANTON ADRIAN
member
Mesaje: 150
Membru din: 05 Mar 2008 18:12
Localitate: constanta

salut Jarmila

Mesaj de ANTON ADRIAN » 09 Mar 2009 21:51

eu sunt din cta si mar interesa cateva balti din zona asta a moldovei pt ca rude si cand as veni nu ar strica si o partida buna de pescuit ..........Bunici mei sunt de pe malul prutului si era peste din belsug dar acum varu meu merge saptamanal si mai prinde si el saracul din cand in cand o mreana si aia vai de mama ei .Eu pescuiesc ft mult pe dunare si in special delta ft mult si pot sa zic ca inca mai sunt anumite locuri unde mai poti prinde in tradevar un peste .........chiar pustietat si fara galagie ;-)

Avatar utilizator
soare33
member
Mesaje: 242
Membru din: 22 Noi 2007 11:49
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de soare33 » 10 Mar 2009 00:44

Enisala,Babadag

remi
member
Mesaje: 141
Membru din: 29 Iun 2007 21:12
Localitate: bucuresti

Re: unde sa ma duc maine?

Mesaj de remi » 10 Mar 2009 16:19

midnightk scrie:salutare prieteni..vreau sa botez si eu pe anu` asta neshte lansete...pe unde s-ar putea? ce imi recomandati? si ce momeli se preteaza? am pus deoparte niste bile squid, crab, porumb, etc
Daca vrei sa te duci la Moara si chiar iti recomand mai ales ca vrei sa-ti
probezi lansetele, sfatul meu este sa dai cu cel putin 2 la porumb si cu naditor pt. pastura indiferent de natura acesteia, iar astfel te vei bucura de citeva drill-uri.
Eu am fost ieri 9 martie si am pescuit cu 2 la porumb si 2 la bile, la bile nu am vazut nicio trasatura in schimb la porumb ( al meu a fost uscat dipuit ) am prins 14 pesti intre 4 si 6 kg si am ratat vreo 4 deci destule trasaturi pt o partida de 10 ore.
p.s. Obligatoriu cu naditor iar daca nu ai o nada suficient de colanta ia-ti cu tine pesmet...

Scrie răspuns