PERMIS PESCUIT 2009

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 02 Mar 2009 18:12

Am rezolvat azi permisele ptr. mine si tata.Sunt pescar cu acte-n regula. :mrgreen: 8)
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 02 Mar 2009 19:57

Neamtule, Brie, de unde mai baietzi, de la ANPA ?!
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 02 Mar 2009 22:26

Neamtul scrie:Am rezolvat azi permisele ptr. mine si tata.Sunt pescar cu acte-n regula. :mrgreen: 8)
Fa un scan al permisului(sau o poza|) sa-l vedem si noi. :roll:
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

AcidAzotic
new member
Mesaje: 2
Membru din: 07 Mar 2009 17:31

PERMISE 2009

Mesaj de AcidAzotic » 10 Mar 2009 18:13

Astazi am vorbit cu directoru de la ANPA si permisele inca nu au ajuns ( la craiova) In Craiova sediu ANPA se afla pe langa TCIF vizavi de restaurant Dunarea. Taxa de permis se poate platii la trezorerie si in baza chitantei care se elibereaza se poate merge la pescuit fara probleme

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 10 Mar 2009 19:05

Eu si Ionuţ, inca ashteptam poze dupa permisele scoase de Neamtzu..... :roll:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 10 Mar 2009 19:09

din cate stiu permisele ANPA inca nu exista, si aparent politia de frontiera nu da PG-uri fara permise, cel putin asa pare a fi cazul la giurgiu

stie cineva cand ies ANPA ?

Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de Dan Cristian » 10 Mar 2009 19:22

AJVPS - 31 lei (cu reducere) & 50 lei PG-ul ...

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 11 Mar 2009 00:47

Permisul este cel pe 2008.Pe partea din spate este trecut cu pixu' "valabil pe 2009",este stampilat si semnat de reprezentantul asociatiei la care l-am facut.Am in acelasi timp o hartie care spune ca inca permisele nu sunt tiparite si ca trebuie sa urmaresc aparitia lor.Am vorbit cu un tip de la anpa,filiala Timis caruia i-am pus cateva intrebari si l-am confruntat cu ceea ce am facut.El mi-a spus ca permisele se vor distribui prin asociatii si cluburi.Probabil ca asociatia la care am platit cotizatia,va plati ea ptr. pescarii afiliati taxa,din banii ptr. vize.->asta crede si tipul de la anpa si asta o cred si eu.Cand am facut permisele,reprezentantul local al clubului nu mi-a spus ca nu primesc permisul tiparit pe 2009 si eu nu am verificat,dar nici nu a spus ca trebuie sa mai platesc ceva in plus cand vin permisele noi.Eu din asta inteleg ca le primim cand apar.Totusi am fost inca nelinistit...pana ieri.Am fost la bunicu' in Sannicolau Mare si am cautat un loc de parcare langa un magazin de pescuit.Peste drum de acel magazin se afla si sediul jandarmeriei.Era un tip la poarta si m-am dus la el cu hartiile primite de catre reprezentantul clubului(carnet,chitanta,permis,...)si l-am rugat sa ma lamureasca.I-am explicat cum si ce si omul stia despre ce e vorba,stia despre balamucul permiselor si stia si de faptul ca anpa le distribuie.El si inca un coleg au sustinut ca totul pare sa fie in regula,atata vreme cat clubul/asociatia unde sunt membru,este inregistrata si plateste ea permisele din banii incasati.Singurul lucru ce trebuie sa-l fac este sa urmaresc tiparirea permisului nou si sa intru in posesia lui dar pana atunci totul e ok dpdv al lor.Tipul la care am facut permisele este un prieten de-al tatalui meu si locuieste la 1km de noi si ma duc zilele urmatoare sa-l intreb mai detaliat care-i treaba,dar din moment ce jandarmeria spune ca e ok ma voi duce linistit la pescuit pana la inceputul prohibitiei si daca nu primesc pana atunci permisul nou(tiparit 2009),sun din nou la domnul de la anpa si rezolv direct prin el,dar totusi cred ca il primesc direct prin asociatie.
O sa va tin la curent. :-)
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 11 Mar 2009 12:06

Asociatia e cumva un AGVPS :lol: :?:

E egal cu zero ce ai tu.Macar cu copie la chitanta de trezoreie ca ai platit permisul ANPA cred ca erai mai in regula.
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 11 Mar 2009 14:37

Eu v-am spus ce mi s-a spus de catre club,anpa si jandarmerie.Oricum ma duc la pescuit si asa iar pana in vara se rezolva intr-un mod sau altu'.

PS:Daca le primesti prin asociatie/club,nu ai nevoie de acea chitanta de la trezorerie,permisul il plateste asociatia.Na...,vad eu cum intru in posesia lui pana la urma. :lol:
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

Scrie răspuns