Ati cumparat online?! Despre magazine online.

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 08 Mar 2009 23:37

No comment pt Totalfishing. Am comandat in primavara 2008 4 banaxuri helicon 5600 iar una mi-a sosit cu un defect de fabrica. S-a schimbat fara probleme. Intr-adevar o gama destul de complexa pt crap. Am destul de multe comenzi de la ei primite prompt si in siguranta, si transport ieftin. Nici lui Carpio nu am ce-i reprosa exceptand costul din trecut al transportului, care inteleg ca s-a mai modificat spre deliciul multora ;-) De la Senzor insa iar nu am nici un comentariu rau. Totul ok, in fond si la urma urmei, Vladut, sunteti fix ultimii de la care ma astept sa fie vreodata ceva in neregula cu marfa. Cea mai mare parte din marfa Senzor eu o iau de la colaboratorul Senzor de aici, restul ce nu gasesc...on-line.

Avatar utilizator
djalinuu
junior member
Mesaje: 80
Membru din: 20 Feb 2010 09:19
Localitate: craiova
Contact:

Mesaj de djalinuu » 17 Mar 2010 04:41

Eu personal comand numai de la totalfishing, am facut 2 comenzi intr-o luna, cred ca in valoare de 400lei adunate ai au fost super ok, am fost multumit de produsele comandate.
Insa de cele mai multe ori, cand gasesc un produs care imi place si am nevoie de el .... nu este pe stoc. Am vorbit cu cineva de la magazin si am fost informat ca stocurile se actualizeaza zilnic, insa de fiecare data cand verific, tot nu este pe stoc. Ori sunt altii mai rapizi, ori site-ul nu este actualizat odata cu stocul.
Daca ar fi sa le dau o nota de la 0-10 le-as da 9,5; daca ar avea reduceri incepand cu a2-a sau a 3a comanda (peste suma x) le-as fi dat 10 ;)
Asociatia Pescarilor Sportivi "OLTENIA"

Avatar utilizator
radumatica
veteran
Mesaje: 632
Membru din: 26 Dec 2005 21:39

Mesaj de radumatica » 17 Mar 2010 20:25

Am comandat in general marfa de la cam toate magazinele mentionate in acest topic si nu am avut niciodata probleme!
Fiecare isi conduce afacerea asa cum considera el ca este mai bine. Cred ca degeaba ne dam cu presupusul ca "asta-i asa,celalalt este ...asa",ei tot asa asi vor face treaba!
In principiu,toate firmele de la care am comandat produse,s-au achitat de obligatiile care le revin fata de mine ca si client.
Mai ingrijorator este faptul ca "unele"magazine "locale" se tin de mici marsavii si te considera fraier!
Ex.Intr-o zi am vrut sa cumpar un borcan cu pop-up de la Solar,pe eticheta scria ca acest borcan contine si un mic recipient cu pot-shot,dar care bineinteles lipsea!
Normal ca i-am atras atentia vanzatoarei care s-a facut ca ploua ,asa ca am renuntat!
Ramane pe alta data! :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Practica , pe balta se face!!!

Avatar utilizator
Patapuf
new member
Mesaje: 28
Membru din: 02 Feb 2010 01:01
Localitate: Mai mult pe balta

Mesaj de Patapuf » 01 Apr 2010 20:47

danr scrie:ovi, prefer sa subventionez semnificativ taxa de livrare decat sa livrez prin posta
oricum, la 13,9 RON maxim cate este acum taxa de livare la noi, cu livrare la domiciliu in orice localitate, nu stiu daca ar merita pentru 2-3 ron mai ieftin sa se lucreze cu posta, chiar si presupunand ca s-ar putea lucra cu ei in mod coerent si ar fi responsabili in activitatea lor
Corect ...Dane esti in asentimentul meu ;-) Si un leu daca ar fi transportul tot nu ar renta, daca ar fi sa dam o definitie a functionarilor din posta ar fi incompetenta crasa, delasare si marea majoritate excroci aparati de stat.
Credeam ca sunt singurul care e scarbit de modul lor de a face comert,de intarzierile si furturile repetate din colete dar bag de seama ca nu se lasa pana parearea de sila la adresa lor nu devine generala.

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 26 Apr 2010 13:08

de pe e-bay a comandat cineva?
cam cat m-ar duce transportul din germania in romania?
...baga baietii niste chilipiruri de te ia de cap, ma tenteaza niste mulinete
Ultima oară modificat 26 Apr 2010 21:44 de către marian_popescu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior member
Mesaje: 382
Membru din: 22 Ian 2008 00:26
Localitate: Otelu Rosu

Mesaj de mario_kempes10 » 26 Apr 2010 15:39

Eu am comandat si am platit 22 euro transportul prin curierat rapid.Un pachet poate sa aibe cel mult 30 kg.Se plateste prin paypal si in 4-5 zile mi-a venit pachetul.
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

Avatar utilizator
Sebanutrition
new member
Mesaje: 19
Membru din: 13 Mai 2010 17:39
Localitate: Bocsa

Mesaj de Sebanutrition » 20 Mai 2010 17:56

Ce parere aveti de FishLine?

florentin
junior member
Mesaje: 81
Membru din: 21 Apr 2010 22:34

sal

Mesaj de florentin » 20 Mai 2010 18:42

de pe fishline am comandat mai mereu..sunt super ok si prin fan courier ajunge intr-o zi max 2!!

colega
member
Mesaje: 128
Membru din: 20 Mar 2009 19:07
Contact:

Mesaj de colega » 20 Mai 2010 19:40

Fishline- buni baieti.

Avatar utilizator
manu
member
Mesaje: 197
Membru din: 18 Feb 2008 20:36
Localitate: arad

Mesaj de manu » 20 Mai 2010 23:27

Sebanutrition scrie:Ce parere aveti de FishLine?
super de treaba,mai ales Arpi

Scrie răspuns