Ati cumparat online?! Despre magazine online.

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Mihai S
new member
Mesaje: 2
Membru din: 20 Feb 2009 21:36

Mesaj de Mihai S » 20 Feb 2009 22:17

sunt jurat ca nu mai cumpar de la carpio.. pe langa faptul ca nu au pe stoc 80% din produsele pe care le comanzi.. ei ti le trec pe factura si iti trimit fara. e incredibil. de 2 ori mi s-a intamplat asta. Au preturile asa mici ptc sa strice la altii preturile, desi nu au produsele pe stoc.

Am comandat de 2 ori de la ei. O data m-au ars de 60 de lei netrimitandu-mi produsele ca nu le aveau pe stoc, dar le-au facturat si cealalata data am primit produse mucegaite si pline de praf pe care nu am putut sa le si folosesc. + de asta m-a costat transportul enorm.

De-ajung vreodata prin craiova p-acolo pe la ei sunt primul care ma duc peste ei!

ma gandesc ce tepe or da acu pe criza asta..

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 20 Feb 2009 22:20

Mihai, eu pe asta n-o pot crede. E primul tau post aici, scuza-ma, insa nu te cred.... Eu am avut DVD-uri de la diferite firme bonus la cate-o comanda. Cum sa factureze si sa nu trimita?! :roll:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Mihai S
new member
Mesaje: 2
Membru din: 20 Feb 2009 21:36

Mesaj de Mihai S » 20 Feb 2009 23:13

cum auzi, si nu mi s-a intamplat doar mie.

fa comenzi in continuare si o sa te convingi singur

Avatar utilizator
DAN LUPU
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 20 Dec 2002 17:05

Mesaj de DAN LUPU » 20 Feb 2009 23:59

Vad ca toata lumea vorbeste mai mult sau mai putin de rau de Carpio, de baietii din Craiova; eram si eu curios daca nu apar si alte nemultumiri legate si de alte magazine de pescuit on-line din tara, ca doar nu-s numai ei pe piata, numai eu am in lista mea vreo 20 de adrese de magazine on-line culese in 2-3 ani. Si pana la urma fiecare cumpara de unde vrea, daca sunt probleme schimbati furnizorul ca doar sunt atatia. Sa inteleg ca restul is cheie de biserica si nu sunt niciodata probleme la transport sau la produse si numai cei de la Carpio o dau in bara ? :D
Evident ca nu ;-) ; e usor de remarcat aici intentia vadita de discreditare a lor si este la mintea oricui ca in spate sunt si concurentii lor de profil si incepe sa-mi fie greata de cata manipulare poate sa existe pana si aici in pescuit. Asa cum mi-e greata cand vad prin reviste sau articole postate pe internet [b]legende vii[/b] in ale pescuitului cum fac reclama, mai mult sau mai putin subtil, la produse ale firmelor din spatele lor, asa mi se apleaca cand vad tot circul penibil de aici.
Nu sunt un sustinator al Carpio si al niciunui magazin on-line, eu aleg produsele de unde sunt mai ieftine, au pe stoc mai multe din ce caut si au taxa de curier rezonabila, astea sunt criteriile mele. Am comandat de cateva ori si de la CARPIO produse in ultimii 2 ani, per total undeva la 10.000 RON aproximativ si DA, am avut si eu ceva de murmurat in barba legat de transportul prin Cargus, mai ales ca am platit banii in avans prin virament la Carpio si in mai toate cazurile nu eram gasit acasa de curier la livrarea pachetului si ma duceam la ei la depozt sa ridic marfa. Dar eram bucuros ca imi veneau jucariile si uitam rapid de asta. Nu mi-a lipsit niciodata ceva de pe comanda nici la ei si nici la alte magazine cu o mica exceptie: o comanda de la SENZOR de anul trecut din decembrie 2008 cand din 8 galeti de mix de bile au venit doar 7, problema remediata in 4 zile cu transportul ultimei galeti platit de ei si scuzele pt neplaceri. Am trecut peste faptul ca vreo 3 capace de la galeti erau plesnite, ca doar nu-s carcotas sa caut nod in papura :D , deci nu am nimic de reprosat nimanui, sunt probleme minore care nu merita dezbatute. Dar si de la Senzor tot prin Cargus am primit marfa si evident tot eu m-am deplasat la sediul lor s-o ridic personal, ca nu s-a ostenit nimeni de la Cargus sa ma anunte inainte ca vin ci doar ca au trecut pe la mine si nu m-au gasit acasa :evil: . O impresie mai buna mi-au facut cei de la Curiero sau FunCurier, ambii au venit dupa mine in oras cu ditamai duba ca sa-mi predea un coletel de vreo 500 grame cu cateva maruntusuri.
Mie mi-au parut ok fratii Salan (Carpio) si nu cred ca s-au schimbat asa peste noapte ci mai degraba se exagereaza si se amplifica unele neglijente cu intentia vadita de discreditare, fapt care ma dezgusta.

Cimpan Razvan
member
Mesaje: 281
Membru din: 15 Dec 2004 11:57

salut

Mesaj de Cimpan Razvan » 21 Feb 2009 01:40

senzor-team tot respectul frate niste baieti deosebiti.iar carpio pana acuma foarte ok cu mine la prima comanda o asstept pe a2ua politicosi la telefon miau trimis tot ce am comandat in colet deci pana acuma nam treaba super si carpio.(dar senzor nota 10+)
peste mare peste mic hai la mine pe carlig :)

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 21 Feb 2009 01:50

De acord cu razvan !
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
radumatica
veteran
Mesaje: 632
Membru din: 26 Dec 2005 21:39

Mesaj de radumatica » 21 Feb 2009 08:25

Si eu am cumparat produse de la Carpio !
Pe langa faptul ca au fost foarte prompti si foarte politicosi,inclusiv timpul in care faceau livrarea a fost OK!
Produsele pe care le-am comandat au fost super si foarte bine ambalate si pretul curieratului este decent !
Stima ptr. baietii de la Carpio !
Hai sa discutam totusi si de alte magazine .....
:lol: :lol: :lol:
Practica , pe balta se face!!!

Avatar utilizator
catalin2804
member
Mesaje: 107
Membru din: 12 Ian 2008 14:48
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de catalin2804 » 21 Feb 2009 10:53

eu am comandata pana acuma de la xxx si totalfishing. Nici o problema si pretul coletului f mic, oricat de greu a fost. In jur de 16-22 ron.

Avatar utilizator
lucim23
member
Mesaje: 278
Membru din: 16 Apr 2008 16:25
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de lucim23 » 21 Feb 2009 14:02

si eu am comandat de la totalfishing iar a doua zi am primit un telefon de la ei prin care ma instiintau ca pachetul a fost pus pe fan curier si in decursul zilei urmatoare intre orele bla bla il voi primi.............si asa a si fost,
iar pretul transportului pentru un pachet cu greutatea de 8gk a fost 16roni!!!!!! ceea ce mie personal mi se pare un pret mai mult decat rezonabil...........
Dam o ........."Bila" ?

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 21 Feb 2009 16:00

Eu am cumparat din Mai 2008,de la totalfishing,de vre-o 8-10 ori.Intotdeauna marfa era bine ambalata si nu lipsea nimic.Am cumparat si de la xxx de vre-o 2-3 ori si,la fel,totul ok.Daca faceam luni seara comanda,miercuri la pranz aveam marfa.N-am platit niciodata mai mult de 15-35 lei ptr. transport.
Am vrut sa comand si eu de la Carpio.Pana la urma n-am facut-o ptr. ca nu era afisat pretul ptr. livrare prin curier.Am comandat de la Fishline mulinete BBLC si ieri m-am intalnit in Arad cu patronul,cred,si cu tipul care scrie mail-urile,Arcadie.Super ok oamenii si bine-nteles ca si mulinetele. ;-)
Acum eu nu vreau sa spun ca carpio nu sunt ok,dar ma deranjeaza faptul ca nu stiu cat voi avea de platit cand primesc marfa.La ceilalti sti ce si cum.Mi s-au parut suspect de mici preturile de pe site-ul lor si m-am gandit ca trebuie sa existe o smecherie undeva si iata c-am gasit-o->Transportul!


PS:Titlul era despre carpio,nu despre magazine online in general,deci mi se pare normal sa se faca mai multe referiri la acest magazin decat la altele. ;-)
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

Scrie răspuns