Ati cumparat online?! Despre magazine online.

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Mesaj de marius.tim » 23 Feb 2009 07:24

Nu stiu ce s-a intimplat cu altii,dar eu am comandat un set de lansete la Carpio care a venit in 20ore la Timisoara.Nu mai spun cum erau protejate fata de alte firme de la care am mai cumparat.In toate discutiile telefonice au fost foarte amabili si deschisi la orice varianta de transport .
Team Select Bait Romania

Nick
member
Mesaje: 174
Membru din: 26 Aug 2004 13:14
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de Nick » 23 Feb 2009 09:47

Mi-a sosit coletul de la Carpio ...... rapid, intreg si pretul ... era acelasi cu cel comunicat la telefon.

Sunt ok cei de la Carpio.
.... Parerea mea.

Avatar utilizator
lucian76
member
Mesaje: 244
Membru din: 24 Mar 2008 10:34
Localitate: suceava

Mesaj de lucian76 » 24 Feb 2009 09:05

Eu unul sunt multumit de ei...au o paleta larga de produse si le cam au pe stoc ...mi-am primit toate coletele la timp si au fost amabili la telefon ....am comandat cam la toate magazinele de pe net insa sunt multe care nu au pe stoc produsele afisate asa ca nu cred ca trebuie denigrati cei de la carpio atata timp cat alte magazine sunt sub ei la multe capitole.....am postat fara a avea vreun interes de vreun fel ..pur si simplu o opinie personala
xxx doesn't think.... because xxx knows everything

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 24 Feb 2009 21:42

Nota 10 ptr. Senzor.Am primit lansetele comandate in 24h. ;-)
Totusi,transportul cu Fan a fost destul de scump. :-? :evil: ...,dar macar am bete(in sfarsit :mrgreen: )
Cu Carpio am sa ma lamuresc mai catre primavara.O sa am de facut cumparaturi si de la ei.Intr-adevar au marfa interesanta si preturile sunt bune.
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

Avatar utilizator
Gabi Milea
member
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008 22:13

Mesaj de Gabi Milea » 26 Feb 2009 12:26

Neamtule comanda la xxx daca vrei transport ieftin...eu am comandat si nu am platit nimic transport :D (minim 500lei)
Eu ti-am spus ca o sa te usuce transportul ala....
Uite aici: "Comanda minima este de 50 lei. TAXA DE TRANSPORT PENTRU COLETELE SUB 500 LEI  = 22 LEI COLETELE CU VALOARE PESTE 500 LEI = TRANSPORT GRATUIT FOARTE IMPORTANT !!Aveti posibilitatea sa deschideti coletul si sa verificati integritatea produselor comandate de dvs inainte de a face plata..!!!"citat de pe www.xxx.ro
Fata de Carpio care au gratis la 1600 lei :shock:

Cimpan Razvan
member
Mesaje: 281
Membru din: 15 Dec 2004 11:57

ceau

Mesaj de Cimpan Razvan » 27 Feb 2009 00:51

ce te usuca carpio nu mai cumparati daca e asa scump.eu am platit ultimul transport 27ron chiar asa mult ii :roll: :roll: .nu mai luati daca tot ii criticati atata.fata de mine ok
peste mare peste mic hai la mine pe carlig :)

Avatar utilizator
Brie
senior member
Mesaje: 476
Membru din: 15 Feb 2009 14:56
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Brie » 28 Feb 2009 10:13

eu imi comand bile si mixuri smenite ( momeala ) d epa carpio soseste in 24 ore la cluj....si media pe colet e 5-7 kile la un cost de 23 30 ron sunt multumit de ei

Avatar utilizator
catalin2804
member
Mesaje: 107
Membru din: 12 Ian 2008 14:48
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de catalin2804 » 01 Mar 2009 18:03

Hummmmm... Nu stiu daca era saptamana trecuta pe site-ul de la carpio in legatura cu tarifarea transportului, dar azi am remarcat modul de tarifare care a devenit convenabil.

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior member
Mesaje: 382
Membru din: 22 Ian 2008 00:26
Localitate: Otelu Rosu

Mesaj de mario_kempes10 » 01 Mar 2009 18:25

Se pare ca neplacerile clientilor au ajuns la urechile cui trebuia si au inceput sa se ia unele masuri , printre care si urmatoarea :

" La plata transportului nu se mai percepe taxa de ramburs a banilor! "

Asa mai merge .
Sa auzim numai de vesti bune. :lol:
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

Avatar utilizator
dan-h
senior member
Mesaje: 324
Membru din: 20 Oct 2006 19:57
Localitate: Hunedoara

Mesaj de dan-h » 02 Mar 2009 21:33

Am cumparat de la Carpio de foarte multe ori dar nu am avut probleme cu ei , cand nu au avut un produs pe care-l comandasem m-au sunat si mi-au spus daca vreau sa-l inlocuiasca cu ceva asemanator sau ce hotarare vreau eu sa iau , si cumpar in medie cam de 500 de lei . La o comanda de 500 lei curierul e cam 20-25 lei . Nu e o suma asa mare , comanda e la mine acasa in 48 de ore si in plus cei de la carpio au cele mai bune preturi de pe piata si au foarte multe produse . Nu sunt perfecti mai au si ei scapari , dar ce sa facem , au ales sa lucre cu cargusul care e o firma mai scumpa decat altele dar nu e cea mai scumpa de pe piata dar se misca foarte repede si manuiesc cu atentie marfa . Nu am avut si nici nu am auzit pe nimeni sa aiba probleme la transport cu cargusul . Mai degraba am avut probleme cu o alta firma de curierat dar nu mai stiu cum se cheama pt. ca nu am mai facut comenzi de la acel magazin din cauza firmei de curierat ........
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

Scrie răspuns