Ati cumparat online?! Despre magazine online.

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
radumatica
veteran
Mesaje: 632
Membru din: 26 Dec 2005 21:39

Mesaj de radumatica » 22 Feb 2009 08:14

@ Neamtul
PS:Titlul era despre Carpio,nu despre magazine online in general,deci mi se pare normal sa se faca mai multe referiri la acest magazin decat la altele. Wink
Titlul topicului nu era nicidecum despre Carpio ci despre "Ati cumparat online?! Despre magazine online."
Sau poate ca nu mai stiu eu ce este un titlu !!!!
Ce ti-e si cu batranetele astea !!!
:lol: :lol: :lol:
Oricum,nu-mi schimb parerea de spre baietii de la Carpio,desi este o tendinta evidenta pe acest forum de a-i discredita !
Pacat ! :cry:
Practica , pe balta se face!!!

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 22 Feb 2009 08:41

Nu cred ca intentionat se incearca denigrarea celor de la Carpio ...pur si simplu supararea celor care au intampinat probleme ori au fost deranjati de costurile de transport, e mai mare decat satisfactia celor care au comandat la acelasi magazin dar nu posteaza ...stiti vorba aia : s-au vazut cu sacii in caruta ! :D
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

zoli1964
senior member
Mesaje: 315
Membru din: 08 Aug 2007 12:13
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de zoli1964 » 22 Feb 2009 11:17

intradevar la pretul transportului mai au putin de lucrat cei de la carpio dar sunt si multe postari exagerate in topicul asta, iar daca faci socoteala la diferenta de pret visavis de alte magazine online iti iese transportul siti mai si ramin bani, recunosc ca si eu din cauza ca sunt un pic prea rigizi si citeodata cu nasul pe sus mam orientat si catre alte magazine online.

cineva posta la un moment dat ca 80% din produsele afisate nul au pe stoc datimi voie sal contrazic din moment ce in grupul nostru sa cumparat anul trecut in jur de 20.000 ron ca in proportie de 90% au totul pe stoc.

Avatar utilizator
radumatica
veteran
Mesaje: 632
Membru din: 26 Dec 2005 21:39

Mesaj de radumatica » 22 Feb 2009 11:47

Zoli sunt de acord cu tine !
Si eu am facut multe cumparaturi de diverse valori de la Carpio(nu o data) si mi-a fost trimisa marfa in cel mult 48 de ore din momentul in care am comandat-o,asa cum am mai mentionat bine protejate ptr.transport,iar tot ce am cumparat a fost de calitate !
Sunt sigur ca au pe stoc cel putin 85-90% din produsele pe care le au puse pe site !
Cat despre pretul practicat de catre diverse firme de curierat...no coment ! :lol:
Practica , pe balta se face!!!

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 22 Feb 2009 14:07

radumatica scrie:@ Neamtul
PS:Titlul era despre Carpio,nu despre magazine online in general,deci mi se pare normal sa se faca mai multe referiri la acest magazin decat la altele. Wink
Titlul topicului nu era nicidecum despre Carpio ci despre "Ati cumparat online?! Despre magazine online."
Sau poate ca nu mai stiu eu ce este un titlu !!!!
Ce ti-e si cu batranetele astea !!!
:lol: :lol: :lol:
Oricum,nu-mi schimb parerea de spre baietii de la Carpio,desi este o tendinta evidenta pe acest forum de a-i discredita !
Pacat ! :cry:
Nu te supara dar eu am creat acest topic si stiu sigur ca titlul original era parca asa:Ati cumparat de pe Carpio.ro?
Eu am si spus motivul ptr. care am criticat acest magazin si vad ca si altii sunt de acord cu mine. ;-)
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 22 Feb 2009 16:45

Ponderea celor care sunt multumiti de cum se comporta magazinul Carpio, este mai mare decat cea a nemultumitilor...greseli se mai intampla, acum nu trebuie sa generalizam si sa spunem ca sunt rai !
Eu, dupa cum am mai spus mai sus, sunt foarte multumit de serviciile lor, ca si de serviciile tuturor magazinelor cu care am colaborat. Evident ca totalfishing este pe primul loc ;-) Iau din alte partzi, doar ce nu gasesc la ei.
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 22 Feb 2009 17:07

anunt mare la Carpio ! :D

Cod: Selectaţi tot

PROMOTIE - Pentru comenzile mai mari de 1600 transportul este gratuit     
:mrgreen:

o sa mai comand si eu cand vor avea transportul gratuit de la 500ron !
Pescuitul este un viciu!
Nu ne nastem cu vicii ci le dobandim in timp datorita slabiciunilor noastre, a absentei ratiunii.Paradoxal e ca esti constient ca-ti face rau si tot continui sa-l faci

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior member
Mesaje: 382
Membru din: 22 Ian 2008 00:26
Localitate: Otelu Rosu

Mesaj de mario_kempes10 » 22 Feb 2009 17:12

[quote="sergiu_q"]anunt mare la Carpio ! :D

Cod: Selectaţi tot

PROMOTIE - Pentru comenzile mai mari de 1600 transportul este gratuit     
:mrgreen:

Poate asa vad domnii de la carpio sa-si respecte clientii. :oops: :oops: :oops:
Cu o asemenea oferta , pe mine unul m-au pierdut definitiv de client.(sau cel putin pana trece criza) :mrgreen:
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

Avatar utilizator
Levi
veteran
Mesaje: 563
Membru din: 11 Ian 2008 01:35
Contact:

Mesaj de Levi » 22 Feb 2009 18:00

nana, au acuma si detalii transport :mrgreen:

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 22 Feb 2009 19:19

Doru Ionica scrie:Sunt foarte obraznici :evil: Ieri vindeau viermusii cu 2 lei si azi-dimineata cu 3,7 lei /pahar.Cand i-am intrebat de ce... mi-au raspuns sarcastic si pe un ton ridicat... :oops: "sa ma duc in p...a lor,ca e din cauza lu EURO ".... :?: :?: ce-or fi vrut sa zica ???????

:shock: cine a zis asa doru, aia de la carpio? :shock:

da-le tati una'n bot sa vezi ce te respecta dupa :lol:

Scrie răspuns