Ati cumparat online?! Despre magazine online.

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Ioan Daniel
junior member
Mesaje: 91
Membru din: 24 Mar 2010 02:22
Localitate: Zaragoza
Contact:

Mesaj de Ioan Daniel » 09 Mai 2011 22:14

Albert scrie:Care Big xxx? Ala de la noi?
Adresa de email "serpoku@yahoo.com" a cui e? A ta sau a magazinului?

Nu ai citit cu atentie.Am spus ca cei de la BIG xxx din romania sunt profesionisti,am facut o comanda si nu am avut nici cea mai mica problema.!!
Acum am apelat la o firma din Europa,am zis ca ies mai ieftin.pe naiba...sincer preferam sa dau mai mult si sa fiu servit..decat sa fiu dus cu vorba.Cum locuiesc in spania...e mai dificil sa cumpar din romania..doar cand vin in vacanta..in rest..ar trebuii sa trimit pe adresa parintilor mei...ca ei sa imi trimita pachetul.Sunt pensionari si nu vreau sa i pun pe drumuri.Adresa serpoku@yahoo.com este adresa mea..pe care am primit emailuri de la firma unde am facut comanda.E o firma din germania...pun pe pagina ca au ...si de fapt...ei nu detin produsele respective.Asta nu ar fii o problema...dar sa iti trimita 3 saptamani la rand mesaj..ca asteapta sa primeasca produsele...fara sa epecifice altceva nimic...
Sper sa primesc pachetul saptamana asta..dar tare imi e ca...o sa primesc acelasi mesaj...next week!indiferent de cum se termina...am sa dau si numele firmei,nu vreau sa mai treaca nimeni prin asa ceva..nu este normal.
sanatate si numai bine
Nu vreau sa am bani cu carul... vreau un crap..cam cât...mâgarul:P

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 10 Mai 2011 03:42

mdeah..tocmai ce-ai zis ca am citit atent :lol:
Si care-i magazinu' ala din Europa de zici ca-i naspa? Da un link :-)

Ioan Daniel
junior member
Mesaje: 91
Membru din: 24 Mar 2010 02:22
Localitate: Zaragoza
Contact:

salut

Mesaj de Ioan Daniel » 18 Mai 2011 08:49

http://www.carpfishing.de/
Pun pe pagina ca au produsele si nu le au.Pe linga ca raspund o data la o saptamana la mesaje..te mai si vrajesc.(am asteptat mai mult de o luna o comanda)
http://www.fettekarpfen.de/
La astia am facut comanda acu 2 saptamani...la o saptamana imi trimit mesaj ca au gresit si nu au produsele toate in stoc..dar pot saºmi ofere altceva.Clar am refuzat...si au zis ca mi se va anula comanda.In aceasi zi..merg la banca sa fac un tranfer..surpriza.Desi nu aveau produsele in stoc...si am anulat comanda ...au facut transferul din contul meu.. Am trimis sa intreb ce se intimpla...acelasi raspuns:
NE PARE RAU DAR A FOST O INCURCATURA.
Acu pe linga ca am stat degeaba dupa ei..mai raman si fara bani...sunt curios cand o sa returneze in cont.

Am facut luni o comanda la chronocarpe..stiu ca au preturi mai mari decat ceilalti..dar cred ca e singura firma serioasa care face livrari in SPANIA..
salut
Nu vreau sa am bani cu carul... vreau un crap..cam cât...mâgarul:P

stress
member
Mesaje: 143
Membru din: 12 Apr 2008 10:49
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de stress » 18 Mai 2011 18:39

http://www.angelzentrale-herrieden.de/shopXT/
incearca aici, eu am primit tot ce am comandat si din cand in cand mai primesc si bonuri de cumparaturi pt produsele ce nu se afla in promo ;-)
stefan avram

Ioan Daniel
junior member
Mesaje: 91
Membru din: 24 Mar 2010 02:22
Localitate: Zaragoza
Contact:

salut

Mesaj de Ioan Daniel » 19 Mai 2011 08:16

Mersi,mare domn,raman dator cu o bere.
Nu vreau sa am bani cu carul... vreau un crap..cam cât...mâgarul:P

stress
member
Mesaje: 143
Membru din: 12 Apr 2008 10:49
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de stress » 19 Mai 2011 14:07

o sa te coste mai mult transportul ei :lol: :lol: :lol:
stefan avram

Ioan Daniel
junior member
Mesaje: 91
Membru din: 24 Mar 2010 02:22
Localitate: Zaragoza
Contact:

salut

Mesaj de Ioan Daniel » 19 Mai 2011 20:30

Pai ce zici tu nu prefer sa platesc 10...20 euro in plus?
Nu vezi...ma tin o saptamana ca imi trimit pachetul..la o saptamana ca au gresit si ca nu mai au nu stiu care din ele...
Sa iti trimita mesaj ca nu mai au si daca vrei sa anulezi comanda.Anulezi comanda...si ei iti trag bani din cont...asa ca sa fie bine.Pe urma asteapta ..mult si bine pana i returneaza.
Acu am cumparat de la chronocarpa..din franta..cam la fiecare 200euro...platesti 50 plus clar.Depinde de articole...dar de cat sa fiu fara bani si fara produse..prefer asta in lipsa altei modalitati.
Sunt o multime care ma intreaba de unde si ce sa isi ia..ce sa le zic..sa cumpere din germania ca e mai ieftin ?
sanatate si numai bine
Nu vreau sa am bani cu carul... vreau un crap..cam cât...mâgarul:P

stress
member
Mesaje: 143
Membru din: 12 Apr 2008 10:49
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de stress » 19 Mai 2011 21:28

eu prefer sa cumpar din germania produse care nu se gasesc in Ro. situatia la mine e un pic asemanatoare cu a ta. daca vrei vb pe mp mai multe ;-)
stefan avram

Ioan Daniel
junior member
Mesaje: 91
Membru din: 24 Mar 2010 02:22
Localitate: Zaragoza
Contact:

salut

Mesaj de Ioan Daniel » 22 Mai 2011 16:50

http://www.fettekarpfen.de/ sau eurocarp..e aceiasi treaba
SA NU VA PUNA PACATUL SA CUMPARATI DE AICI!!
AM FACUT COMANDA PE PAGINA..TOATE BUNE...IN LOC SA IMI TRIMITA PACHETUL AM PRIMIT MESAJ CA AU GRESIT SI NU AU PRDUSELE IN STOC..DACA VREAU ALTCEVA..BLA BLA.
AM REFUZAT PENTRU CA NU VROIAM ALTCEVA.PRIMESC MESAJ CA AU ANULAT COMANDA..DAR IN ACEIASI ZI...IMI TRAG BANII DIN CONT.ACUM IMI RASPUND LA MESAJE CA NU AU CE FACE...CA EI NU AU LUAT BANII...SI CA AU ANULAT COMANDA...ETC
AM FOST LA BANCA LA SANTANDER...NU MAI POT FACE NIMIC,DECAT SA FAC O PLINGERE CEEA CE AM SI FACUT,DESII NU MA AJUTA CU NIMIC...BANII NU O SA I MAI RECUPEREZ.
ASA CA GRIJE MARE.
Nu vreau sa am bani cu carul... vreau un crap..cam cât...mâgarul:P

Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de Dan Cristian » 22 Iun 2011 13:02

Totalfishing o bila neagra ! :oops:

Duminica 19.06 am plasat pe site o comanda cu maruntisuri (fir, carlige, momitoare) in valoare de o suma relativ modesta 200 lei. Mentionez faptul ca toate produsele comandate erau "in stoc" si nu erau singurele. Dupa ce am dat comanda chiar m-am uitat pe site, stocul era reactualizat in urma comenzii mele (din stocul initial erau scazute produsele mele) - chiar am fost placut impresionat de chestia asta.

Ma asteptam ca procesarea comenzii sa se faca luni, si sa ajunga la mine marti (avand in vedere ca toate produsele erau in stoc). Marti dimineata la status-ul comenzii aparea "comanda in procesare". Am fost sunat de un reprezentant de la magazin si am fost instiintat ca dintr-o eroare, unele produse care apareau pe site "in stoc" nu prea mai sunt in stoc .... deloc :-?

Mi-am ales alte produse decat cele initiale, s-a refacut comanda si astazi 22.06 am primit-o. Din nou surpriza, 2 articole lipseau desi fusesera facturate (niste kit-uri pentru monturi). Am facut proces verbal cu baiatul de la Cargus, privind acest fapt. Un lucru care m-a deranjat a fost faptul ca reprezentantul de la magazin cu care am discutat despre aceasta problema sugera destul de subtil, ca el este convins ca repsectivele kit-uri de monturi au fost puse in colet. In final, a spus ca le va trimite cat de curand (eu platind in intregime factura primita).
Inca o chestie, un fir K-karp pentru monturi comandat l-am primit desigilat (era taiat in spatele ambalajului).

Imi dau seama ca stocul nu este actualizat, daca si in acest moment produsele care le-am comandat si am fost instiinta ca nu sunt pe stoc, apar pe site cu " In stoc, Livrare imediata".

Concluzie, desi a fost vorba de o valoare mica, si nu-mi sta in fire sa fiu carcotas (doar obiectiv referitor la comanda mea) nu s-a dat dovada de profesionalism cum sincer ma asteptam.

Rusinicaaaaa ! :oops: :oops:

Scrie răspuns