Ati cumparat online?! Despre magazine online.

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 03 Mar 2009 00:21

Azi mi-a venit si mie un colet de la Carpio.Pretul transportului a fost de 21 ron.Sincer,nu ma asteptam sa fie asa de putin,deci...m-am inselat.

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 03 Mar 2009 20:21

ghitighiusan scrie:Azi mi-a venit si mie un colet de la Carpio.Pretul transportului a fost de 21 ron.Sincer,nu ma asteptam sa fie asa de putin,deci...m-am inselat.
nu te-ai inselat ..doar ca au vazut ca ne-am pus pe ei si au mai lasat din mofturi
Pescuitul este un viciu!
Nu ne nastem cu vicii ci le dobandim in timp datorita slabiciunilor noastre, a absentei ratiunii.Paradoxal e ca esti constient ca-ti face rau si tot continui sa-l faci

Avatar utilizator
Gabi Milea
member
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008 22:13

Mesaj de Gabi Milea » 03 Mar 2009 20:32

sergiu_q scrie:
ghitighiusan scrie:Azi mi-a venit si mie un colet de la Carpio.Pretul transportului a fost de 21 ron.Sincer,nu ma asteptam sa fie asa de putin,deci...m-am inselat.
nu te-ai inselat ..doar ca au vazut ca ne-am pus pe ei si au mai lasat din mofturi
Mofturi...pe banii nostrii :-( dar au schimbat firma de courierat? banuiesc ca profitau si aia...

Avatar utilizator
radumatica
veteran
Mesaje: 632
Membru din: 26 Dec 2005 21:39

Mesaj de radumatica » 04 Mar 2009 07:37

sergiu_q scrie:
ghitighiusan scrie:Azi mi-a venit si mie un colet de la Carpio.Pretul transportului a fost de 21 ron.Sincer,nu ma asteptam sa fie asa de putin,deci...m-am inselat.
nu te-ai inselat ..doar ca au vazut ca ne-am pus pe ei si au mai lasat din mofturi
@Sergiu
Nu-i chiar asa ...Si eu am comandat produse chiar inainte de a incepe polemica privitoare la acest topic !
Mi-au venit la Satu Mare in 24 de ore,iar pretul transportului a fost de 21 RON !
Practica , pe balta se face!!!

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 04 Mar 2009 08:17

Vezi de treaba Sergiule, ca ei asa s-au comportat tot timpul....impecabil. Am mai spus, o greseala - doua...se mai poate intampla, ca deh, oameni sunt si ei, si cu oameni lucreaza.
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
jacks
junior member
Mesaje: 44
Membru din: 16 Apr 2008 10:03
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de jacks » 04 Mar 2009 09:10

tot de la Carpio, anul trecut in toamna, am luat 3 bete 7 kg valoare 1100ron am platit 94 ron cu tva. acum o saptamana, dupa ce si-au revizuit politica, 2 bete si ceva maruntisuri, 8kg , valoare 1130ron am platit 34roni . parca altfel suna nu?si chiar nu ma leg de greutatea ambalajului care e de 3 ori mai mare decat produsele in sine pentru ca intradevar ajung in siguranta

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 05 Mar 2009 13:23

In sfarsit preturi omenesti.De-acum in colo o sa comand si eu cate ceva de la ei.Acum chiar pot spune ca au preturi bune fata de concurenta.Vad eu cum se comporta la prima comanda. :roll: 8)
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

Avatar utilizator
Brie
senior member
Mesaje: 476
Membru din: 15 Feb 2009 14:56
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Brie » 08 Mar 2009 15:44

Topicul vad ca a devenit carpio...:D eu mi-am comandat de pe xxx.ro ... au ajuns in 24 ore la un tarif de 15 ron prin FAN curier....coletu impecabil....dar in schimb nu mi-a placut faptu ca am cerut sa vina dupa ora 16.00 la cei de la xxx au spus ca e ok si ma suna cei de la FAN la ora 11 ca unde sa vina cu coletul....cand leam spus ca am vorbit si csa dupa 4 sa vina au spus ca ei nu fac liverari dupa 4....in fine am zis ca vin intr-o ora acasa am plecat de la scoala si au zis ca intro ora ivn si mil aduc....ajung la 12 acasa iar coletul mi-a venit la 13:40 dupa doua telefoane...

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 08 Mar 2009 20:41

Toate comentarile sunt din punctul de vedere al cumparatorului....Dar, cel mai mare magazin on-line de pe piata, cu cea mai mare vanzare, adica totalfishing.ro ce perere va face ? Sunt totusi nr. 1 in vanzari on-line .....si cele mai bune preturi ! :!:

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 08 Mar 2009 22:06

Am cumparat de 3 ori on-line de la Total Fishing, un prieten la fel...n-am nimic de obiectat. Coletul ajunge uneori in aceeasi zi cu primirea comenzii, maximum ziua urmatoare(cel putin in Bucuresti).

In Bucuresti e bine ca magazinul isi asigura transportul, deci stiu cum sa se "poarte" cu echipamentul.

Am cumparat si de la crap.com.ro si de asemenea n-am nicio obiectie. Ajunge de regula a doua zi dupa expedierea comenzii.

Ambele au taxe mici de transport si ofera transport gratuit in caz de comanda mai mare!
<*))))))><{

Scrie răspuns