Asociatia pescarilor de crap din ardeal

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

cati pescari din ardeal ar fi dispusi sa faca o asociatie cu propria lor balta de C&R??

sunt interesat
72
88%
Cea mai mare prostie pe care am auzit pana acum
1
1%
e foarte bine cum a fost pana acum
2
2%
Mi-e indiferent !
7
9%
 
Voturi totale: 82

attila_cj
senior member
Mesaje: 335
Membru din: 20 Ian 2008 19:47
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Asociatia pescarilor de crap din ardeal

Mesaj de attila_cj » 09 Mar 2009 22:49

Printre atatea balti bune in ardeal,atatea polemici si discutii cu proprietari de lacuri,din care 90% in general nu sunt interesati de noi,pescarii de crap,mi-a venit ideea de a face intai o asociatie,prin care probabil am avea mai multe posibilitati,mai multa putere in problemele cu patronii de lacuri si amenajari piscicole s.a.m.d..singuri,cate unul in fiecare oras,degeaba ne zbatem,ca n-o sa reusim nimic..din experinetele mele pana acum
M-am gandit daca ne-am strange destui pescari,am putea concesiona o balta,si incet,incet am putea sa facem si noi, o balta numai a noastra.
Problema este urmatoarea:habar nu am cum se poate face o asociatie,si in afara de asta de a concesiona o balta,in plus nici nu am bani si timp pentru a o face singur acest lucru.am sa astept pareri,sper sa primesc sau primim ajutor de la pescari care au facut acest lucru inaintea noastra,deasemenea parerile veteranilor..doresc sa subliniez ca nu am nici o vointa ascunsa,nici interes,nici nu doresc sa fac reclama,in schimb,as vrea sa facem ceva pentru viitorul nostru in privinta pecuitului..sper ca reusim..
am facut un chestionar,va rog sa dati voturile voastre
Ultima oară modificat 10 Mar 2009 20:56 de către attila_cj, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 09 Mar 2009 23:01

felicitariile mele pentru initiativa 8) ...ai si primul vot din partea mea :mrgreen:

Avatar utilizator
lucim23
member
Mesaje: 278
Membru din: 16 Apr 2008 16:25
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de lucim23 » 09 Mar 2009 23:16

si eu ma bag.............am votat "sunt interesat 100%" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dam o ........."Bila" ?

Kuti
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 28 Ian 2009 01:43
Localitate: TG_MURES

Mesaj de Kuti » 09 Mar 2009 23:56

votul il ai si din partea mea dar tziam zis ca avem nevoie si de ajutorul batrinilor,cat despre concesionare trebe sa faci o cerere la primaria respectiva unde apartine balta si daca consilul e de acord gata parte mai grea e ca trebe mituit :-( cineva de la primarie.eu am concesionat un teren si asha am procedat si lam primit pe 49 de ani cred ca si cu balta asha se procedeaza ;-)

Cimpan Razvan
member
Mesaje: 281
Membru din: 15 Dec 2004 11:57

salutare

Mesaj de Cimpan Razvan » 10 Mar 2009 01:04

nu vb fapte :D
peste mare peste mic hai la mine pe carlig :)

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 10 Mar 2009 08:16

Nu e un lucru usor dar nici imposibil de realizat.Oricum...laudabila initiativa.Un vot pozitiv si din partea mea.
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

zoli1964
senior member
Mesaje: 315
Membru din: 08 Aug 2007 12:13
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de zoli1964 » 10 Mar 2009 08:55

@attila

votat si eu 100%

ma bucur ca ai avut initiativa asta si sper sa se si concretizeze. daca ai nevoie de ajutor pot sa ma interesez si eu de una alta avind in momentul de fata un SRL activ, daca vrei serios sa continuam discutia exista id-ul meu de mess sa continuam dialogul. ;-)

attila_cj
senior member
Mesaje: 335
Membru din: 20 Ian 2008 19:47
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de attila_cj » 10 Mar 2009 10:18

Mersi pentru voturi,dar as vrea minim 30 de persoane sa aiba initiativa de a se inscrie..eu cred daca in prima faza facem o asociatie,avem puter mai mare de a negocia sau a face ceva pentru viitorul nostru..de exemplu,daca mergem la patron de balta,si putem negocia..sa ne lase cu barcute,sa scade din daca pescuim c&r,si chestii de asta..stiu ca va fi foarte greu de realizat,dar se poate,si numai daca suntem uniti,ca ...ganii.. :mrgreen: :mrgreen:

Avatar utilizator
radumatica
veteran
Mesaje: 632
Membru din: 26 Dec 2005 21:39

Mesaj de radumatica » 10 Mar 2009 10:44

Desi sunt membru al unei asociatii locale ,nu as putea refuza ocazia de a deveni membru a unei asociatii pe Ardeal ! :D
Feicitari ptr.initiativa !
Practica , pe balta se face!!!

kkruz
member
Mesaje: 117
Membru din: 06 Feb 2009 17:46

Mesaj de kkruz » 10 Mar 2009 12:22

hop si io...100%
sa speram ca o sa iasa ceva
un milion de vorbe nu fac cat un test

Scrie răspuns