Ce putem face Fratilor cu braconieri aste????????

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Cretzu
new member
Mesaje: 15
Membru din: 25 Sep 2012 19:37
Localitate: Rm.Valcea
Contact:

Mesaj de Cretzu » 06 Oct 2012 19:59

ba , cand vedeti "branconieri" cu barcile mai aproape de mal , luati pietre...si dai pe ei tata...da-i in colo , ei cu plasele prind de se scufunda barca cu ei , si noi cu undita abia prindem...deci..daca vedeti braconieri , cu pietrele pe ei firar mama lor !

Radu Costi
new member
Mesaje: 16
Membru din: 04 Ian 2013 19:48
Localitate: Timisoara

Mesaj de Radu Costi » 06 Ian 2013 13:23

Doar de la noi de jos se gasesc tot felul de metode de combatere insa de acolode unde trebuie, adica de la autoritati nimika!?
Mai ales de la Ministerul lui Peste?
O campanie de combatere a braconajului la nivel National crde ca-r fi imbratisata de toata lumea!

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Ce putem face Fratilor cu braconieri aste????????

Mesaj de teacher64 » 06 Feb 2014 18:04

ANTON ADRIAN scrie:Salut fratilor .....am fost in zona Baltani de sus pe SF Gheorghe si super tare zona ..........dar ce ne facem cu astea care vin seara si dau cu curent??????????????? daca suni la politie de geaba .sunt manan mana cu ei ...mai ales politia asta de frontiera le zice << bai ...o zi dai pt mine si o zi dai pt tine >> ca sa fie treaba buna ................in plm ce sa mai zici ............?????????Am incercat eu o data sa rezolv problema cu bataia si cu pistolul si la un momendat au strigat prieteni mei si au spus sa ii las ca ai omor...........bn ca eram si eu un pic luat cu pluta si mam gandit ca de ce as putea face eu puscarie pt 2 amarati care sunt pusi de politie sa dea ??????????? Degeaba fratilor mai dam bani pe permise si pe porcaria aia de 50 ron pt politia de frontiera..........................Romania e o tara fara bun simt macar .FIRE BUNE TUTUROR PESCARILOR
Prima chestie... invata sa scrii romaneste! A doua: suni la 112 si daca nu vin jandarmii sa constate infractiunea, e deja vina lor. Mai nou, de cand cu scandalul "avionul", vin si daca te-ai oparit cu ceai.
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 06 Feb 2014 20:00

Stimabile, din 2009 cand a scris ce-a scris, o fi invatat omu' cam cum sta traba cu scrisu'...sau nu?!?! :D
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 08 Feb 2014 14:15

maiden scrie:Stimabile, din 2009 cand a scris ce-a scris, o fi invatat omu' cam cum sta traba cu scrisu'...sau nu?!?! :D
si tu brutus :mrgreen:

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 11 Feb 2014 15:09

Salut Moshare!! :bere:
Care-i treaba, te mananca spinarea?!!? :lol: :lol:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re:

Mesaj de mosharu » 22 Feb 2014 19:26

maiden scrie:Salut Moshare!! :bere:
Care-i treaba, te mananca spinarea?!!? :lol: :lol:
rau de tot. :mrgreen: :bere:

Scrie răspuns