Bile SENZOR

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
mario_kempes10
senior member

Mesaj de mario_kempes10 » 16 Ian 2010 16:59

Crapoaica din avatar a fost prinsa la Planet 1016 solubil si a tras cand bila se topise si mai avea diametrul de aprox. 10 mm. A avut 16,3 kg si a fost cea mai notabila captura prinsa la acest tip de boiliesuri.
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

andrei vladeanu
member

Mesaj de andrei vladeanu » 18 Ian 2010 13:02

Dear Dimitar,

However, Steve Briggs, who fished with Rob Hughes in Romania had an excellent opinion about Senzor Planet1016. Moreover, he wrote an article about it in the magazine International Carper.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Tackle Trade, the British business magazine in fishing did an article last year about the company SENZOR TEAM and bait that sells.

Imagine

In Bulgaria, in Varna, Mr Simeon Fotev distribute our products since the beginning of the last year.You can contact him for more details. Email address: fotevbg@abv.bg

man.fishing
veteran

Mesaj de man.fishing » 18 Ian 2010 13:31

Andrei prima data mi-am facut bile dupa o reteta Infopescar cu ingrediente Senzor (ba chiar la plecare mi-ai spus afara la o tigare cum sa folosesc micropeletele).Si da am folosit Senzor la inceput si de multe ori pastram un borcan de solubile pt backup. Probleme cu nada de la voi au mai fost si nu numai cu mucegaiul bilelelor. Stiu eu asta si sunt ferm convins ca o stii si voi (vezi nada seminte la galeti de 3 kg). Iar daca citesti in acel "lobby" i-am spus ca trebuie sa le incerce, pt ca pe forum sunt pareri impartite. Si da la turbojet si xploziv am prins ciortani, nu peste mare (e mult de vb dar nu ma lungesc aici si te asigur ca nu tine de stilul meu de pescuit asta) Si da mi-am schimbat opinia si folosesc altceva acum care din punctul meu de vedere si al multor alti pescari este superior nadei voastre (pe testate, pe citite, pe cum o fi).

Nu trebuie sa va enerveze fiecare post care are "ceva" cu Senzor. Ideal ar fi sa fie constructiv pt voi. Senzor nu mai este ce a fost (parerea mea personala) poate din cauza crizei poate din alte cauze care nu ma privesc etc. Aveti meritele voastre dar aveti si puncte negative pe care ar trebui sa le acceptati ca producatori de nada (ma refer doar la asta strict nu la alte subiecte care vad ca sunt active in alta parte) . E mult de discutat si mult din ce as vrea sa spun poate jigni/ofensa si nu vreau asta. Nu sunt genul care sa arat cu degetul si sa arunc cu noroi insa daca te intereseaza o parare obiectiva o sa iti scriu privat.

andrei vladeanu
member

Mesaj de andrei vladeanu » 18 Ian 2010 18:10

nu ne enerveaza fiecare post care are ceva cu senzor, pentru ca starea de nervozitate s-ar instala permanent. :D
se poate ca senzor sa nu mai fie ce a fost, nici nu avea cum. cu siguranta avem si puncte negative pe care le acceptam ca producatori de nada. ma intereseaza orice parere obiectiva. ai insa grija, obiectivitatea se defineste si ca o subiectivitate foarte bine argumentata.

nu pot sa inteleg insa, de ce toate astea trebuiau transmise unui bulgar?

kkruz
member

Mesaj de kkruz » 18 Ian 2010 20:42

andrei vladeanu...
problema cu mucegaiu numai credeti ca ati rezolvat-o...in Cluj sunt cel putin 2 magazine unde au bile Senzor albe, inclusiv faimosul turbojet tot alb este, si sunt bile facute de voi...eu am facut in primavara 15-17 kg de 1016, in paralel cu alte bile, si le-am uscat in acelas loc pe toate...ghici care au mucegait?
si bietul bulgar de ce sa nu stie? nu ii si el pescar ca si noi toti? si forumurile nu daia is facute sa dam cu parerea si sa ne ajutam reciproc? :bere:
un milion de vorbe nu fac cat un test

florinw
senior member

Mesaj de florinw » 18 Ian 2010 20:56

kkruz scrie:andrei vladeanu...
problema cu mucegaiu numai credeti ca ati rezolvat-o...in Cluj sunt cel putin 2 magazine unde au bile Senzor albe, inclusiv faimosul turbojet tot alb este, si sunt bile facute de voi...eu am facut in primavara 15-17 kg de 1016, in paralel cu alte bile, si le-am uscat in acelas loc pe toate...ghici care au mucegait?
si bietul bulgar de ce sa nu stie? nu ii si el pescar ca si noi toti? si forumurile nu daia is facute sa dam cu parerea si sa ne ajutam reciproc? :bere:
alea fara conservant :mrgreen:
cum pot mucegai bilele daca le faci corect, le usuci bine si le pastrezi corect? :shock:
cine gaseste greseli de ortografie poate sa le pastreze

andrei vladeanu
member

Mesaj de andrei vladeanu » 18 Ian 2010 21:07

imi pare rau ca la cluj inca mai sunt astfel de bile in magazine. sunt sigur ca sunt dintr-un stoc vechi. daca patronul respectivului magazin le-ar fi trimis la noi le schimbam de mult, asa cum am facut si cu altele.
apropo, boiliesurile care s-au intors de la magazine, pe vremea in care greseam uscarea, au plecat cu vladut mateianu in delta. in aceasta toamna.
http://crapmania.ro/forum/viewtopic.php?f=7&t=3670

ps nada senzor planet nu a continut si nu contine conservanti

ps2 man.fishing despre nada senzor planet si problemele ei accept cu bucurie orice discutie de la pescari, atat aici cat si pe privat. nu ezita sa-mi zici ce te framanta. merci.

kkruz
member

Mesaj de kkruz » 18 Ian 2010 21:27

florinw....
in pescuit cuvantul corect ii foarte relativ...

florinw
senior member

Mesaj de florinw » 18 Ian 2010 21:54

kkruz scrie:florinw....
in pescuit cuvantul corect ii foarte relativ...
aici era vorba mai mult de bucatarie decit de pescuit.

am folosit zeci de mixuri si pina acum nu am avut probleme de genu asta, asa ca pt mine ramine un dubiu.
cine gaseste greseli de ortografie poate sa le pastreze

kkruz
member

Mesaj de kkruz » 18 Ian 2010 22:24

o fi si bucatarie dar tot de pescuit se leaga...
eu te cred ca ai folosit zeci de mixuri...dar pe asta l-ai folosit? oi fi facut eu ceva de nu o iesit chiar cum tre, dar sunt si eu muritor de rand numai....si insusi creatorul mixului a ratato cu el, asa ca ..........

Scrie răspuns