Noutati 2010

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Noutati 2010

Mesaj de vladut mateianu » 20 Ian 2010 21:27

Tinand cont de parerrile pescarilor din topicul destinat nadei Senzor , vreau sa va dau cateva vesti bune :

1. Din martie va fi disponibil un nou mix din gama Senzor Planet, un fishmeal care se leaga excelent, la pretul de 20 lei/kg. Numele lui : Mister Crab.

2. De asemenea, Senzor va veni pe piata cu 3 noi tipuri de solubile : Porumb Dulce, Jet (squid & octopus) si Spicy Mandarin !!! 1 Kg va costa la magazine sub 30 de lei !

Sper ca vestile va sunt pe plac.... ;-)

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 21 Ian 2010 00:35

Suna interesant!

Ne poti da detalii despre mixul Mister Crab? Granulatie, un procentaj aproximativ al fainurilor de peste, ceva continut de extracte naturale, elemente solubile?
Va exista o parte lichida dedicata lui, sau veti publica o reteta cu ingredientele necesare? Evident ca fiecare poate inventa si retete proprii.

De asemenea, suna interesant Spicy Mandarin. Are ceva aroma de Tangerine? De mult vreau sa incerc ceva de genul asta dar tot imi aman testele din lipsa de timp si bani. Ce profil va avea mixul din care vor fi facute? Va fi acelasi pentru toate cele trei tipuri de solubile enumerate?
<*))))))><{

Avatar utilizator
sorin_s
senior member
Mesaje: 498
Membru din: 03 Ian 2009 15:19
Localitate: timisoara

Mesaj de sorin_s » 21 Ian 2010 00:35

multumim ca va stresati pt noi :mrgreen:
Ultima oară modificat 21 Ian 2010 10:00 de către sorin_s, modificat 1 dată în total.
Powered by Korum end Shimano

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 21 Ian 2010 01:30

@zenhor

Aproape ca ai cerut reteta 100% :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ,pai daca ti-o paseaza el ce mai vinde? :mrgreen: :mrgreen:

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zfcristian » 21 Ian 2010 07:29

Sper sa nu renuntati la producerea turbojeturilor!
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Re: Noutati 2010

Mesaj de marius.tim » 21 Ian 2010 14:14

vladut mateianu scrie:Tinand cont de parerrile pescarilor din topicul destinat nadei Senzor , vreau sa va dau cateva vesti bune :

1. Din martie va fi disponibil un nou mix din gama Senzor Planet, un fishmeal care se leaga excelent, la pretul de 20 lei/kg. Numele lui : Mister Crab.

2. De asemenea, Senzor va veni pe piata cu 3 noi tipuri de solubile : Porumb Dulce, Jet (squid & octopus) si Spicy Mandarin !!! 1 Kg va costa la magazine sub 30 de lei !

Sper ca vestile va sunt pe plac.... ;-)
Vladut,astea Spicy Mandarin sint cu condimente chinezesti?Ca dupa conotatia numelui,cam asa ar fi.
Team Select Bait Romania

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Re: Noutati 2010

Mesaj de George Iorga » 21 Ian 2010 14:26

marius.tim scrie:
vladut mateianu scrie:Tinand cont de parerrile pescarilor din topicul destinat nadei Senzor , vreau sa va dau cateva vesti bune :

1. Din martie va fi disponibil un nou mix din gama Senzor Planet, un fishmeal care se leaga excelent, la pretul de 20 lei/kg. Numele lui : Mister Crab.

2. De asemenea, Senzor va veni pe piata cu 3 noi tipuri de solubile : Porumb Dulce, Jet (squid & octopus) si Spicy Mandarin !!! 1 Kg va costa la magazine sub 30 de lei !

Sper ca vestile va sunt pe plac.... ;-)
Vladut,astea Spicy Mandarin sint cu condimente chinezesti?Ca dupa conotatia numelui,cam asa ar fi.
Nu mah...sunt dulci si colorate ca niste mandarine ! ;-) ...si nici samburi nu au ! :lol:
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 21 Ian 2010 17:35

ochirosii scrie:@zenhor

Aproape ca ai cerut reteta 100%
Pe mix-urile Solar, Nutrabaits, CC Moore sunt scrise componentele pe care le contin. Nu in procentaje si poate ca nu chiar toate(secretele), dar e trasata o linie generala a mixului.
Cred si mi se pare normal ca o descriere a mixului sa fie facuta.
Cand citesti ce contin primul lucru pe care-l zici e: "nu e chiar asa greu de reprodus", dar nu prea iese combinatia.
Din cate vad vor fi mixuri ieftine si sunt sigur ca nu se va divulga niciun incredibil secret al nadelor de crap.

Sincer s-ar putea sa am un sezon 2010 compromis din punct de vedere al pescuitului, dar mi se pare ca e o intrebare care ar trebui pusa. Un produs oferit spre vanzare trebuie sa contina macar o descriere.

Nu stiu de ce toata lumea se fereste de intrebari de genul asta, ca si cum ar supara pe cineva. Clientii sau viitorii clienti ar trebui sa stie ce cumpara.
Repet inca o data aici...nu am pescuit cu bile Senzor si anul asta s-ar putea sa nu pescuiesc deloc(poate putin in Delta, dar in niciun caz cu bile).
Nu cred ca am facut reclama sau lobby unei firme de nade pe forum sau in alta parte. Fiecare pescuieste cu ce crede si cu ce prinde.

P.S. Evident descrierea mixului poate fi facuta in eticheta de pe ambalaj, asa cum practica Nutrabaits-ul si Solar-ul, nu neaparat facuta publica pe site. Am pus si eu o intrebare, poate ramane fara raspuns ca nu se supara nimeni.
<*))))))><{

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 21 Ian 2010 19:42

zenhor scrie:Suna interesant!

Ne poti da detalii despre mixul Mister Crab? Granulatie, un procentaj aproximativ al fainurilor de peste, ceva continut de extracte naturale, elemente solubile?
Va exista o parte lichida dedicata lui, sau veti publica o reteta cu ingredientele necesare? Evident ca fiecare poate inventa si retete proprii.

De asemenea, suna interesant Spicy Mandarin. Are ceva aroma de Tangerine? De mult vreau sa incerc ceva de genul asta dar tot imi aman testele din lipsa de timp si bani. Ce profil va avea mixul din care vor fi facute? Va fi acelasi pentru toate cele trei tipuri de solubile enumerate?
Va fi un mix asemanator cu BFM si va avea parte de intreaga gama : aroma, dip, pasta carlig, solubile, solubile ptr carlig, pop-up, etc ! De fapt, este un mix care poate sta la baza diverselor retete ale pescarilor, este un fishmeal proteic si care se leaga perfect !


Mandarin, Porumb Dulce si Jet vor fi pe un mix birdfood ! ;-)

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 21 Ian 2010 22:24

Toate aceste produse vor fi disponibile on line la www.totalfishing.ro !!!!!!!
Plus alte noutati 2010 !

Scrie răspuns