Pret depozit mix Solar

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 27 Ian 2010 15:09

Postul era pt Andrei.

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 27 Ian 2010 15:19

Intervenim Vladut pt ca e normal si e aiurea sa faci reclama in masa si sa incerci sa exprimi niste chestii nefondate (care au ca scop imediat vanzarea) si inca sa crezi ca toata lumea e ca la inceput cand abia descopeream boilesul (cel putin o mare parte de aici nu toti ca sa nu supar pe nimeni) si voi atunci ati avut monopol insa in timp s-au mai schimbat lucrurile si ar trebui sa tineti cont de asta. Asta e tot.
Fiecare furnizor are puncte slabe si punste forte. Absolut fiecare. Doar ca unii si le accepta si schimba cate ceva si cresc iar altii o tin una si buna pe a lor.

Sa postam separat? Ok ar fi o idee. Eu as prefera sa avem la fiecare discutie cate un post pro si contra fara sa ne mai balacarim. Si poate mai putina reclama si trambite cu capturi prinse la bile Senzor, ca si "saracul" ala de la Solar a prins ditamai crapu record mondial......ca sa nu mai zic de cifra proteica.

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 27 Ian 2010 15:22

A si sincer Moore, Nutra Solar, Ballista, Free Spirit, Century, Mainlaine, Sonik, Chub, Prlologic, Dynamite baits,Richwoth etc si lista poate continua chiar nu cred ca mai au nevoiede prezentare aici. Si nu toate sunt aduse de un singur magazin.

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 27 Ian 2010 15:30

Corect. Asa putem discuta cat vrei, pe un ton civilizat.
Referitor la cifra proteica a unui mix, sunt satul de rautati, dar nu uita ca noi ,Senzor, am creat niste denumiri in pescuit care acum au ajuns celebre : mehlem, stropeala,talente, particulari :D etc.
Cifra proteica reprezinta continutul proteic al unui mix si o sa vezi ca de acum o sa o foloseasca multi oameni, noi, in gasca noastra o folosim deja de cateva luni ! Dar, nu acesta este rolul acestui post. Nu cred ca trebuie sa dau explicatii asupra termenilor pe care ii inventez, este doar problema mea. ;-)
Referitor la crapul prins de Martin, nimeni din Anglia nu contesta faptul ca a fost prins la bile Solar ! La noi, principala problema a unor domni este sa se intrebe daca omul care pune o poza cu un crap chiar la prins la ce zice ! Apoi este acuzat de reclama, etc....
Vezi de exemplu discutiile referitoare la capturarea celui mai mare crap de la Campionatul Mondial ! Omul care l-a prins sustine ca l-a prins cu bile Senzor, iar alti "prieteni" il acuza ca este doar reclama.....
ce parere ai ?

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 27 Ian 2010 15:55

Nu frate, la un sprit pe balta si multa caterinca au iesit cuvinele astea.Nu dintr-o stiinta precisa sau bazata pe ceva cunostinte au fost inventate.

Pai pe bune omule daca maine imi fac firma de nada, trecand peste reclama din AVP si maine vin eu si postez topic cu 10 pesti prinsi la nada "SMen" aia ce dracu e? Dar daca postez "capturi club Senzor anul 2009" si intr-un post la final dupa poze sa zica cineva si da baietii au prins la reteta marca Senzor (atat doar)? Ce zici ar fi o diferenta? Pt unii de aici zic eu ca da. Pt ca as prefera sa vad in topic frumusetea unei capturi si nu doar reclama. si de concursuri nu discut ca e altceva.

(off topic La un concurs ca sa castigi trebuie sa castigi si asta presupune sa faci poate mai mult uneori decat sa pescuiesti. Si Schumacher l-a scos Pe Villeneuve parca si Prost pe Senna etc. Da stiu si chiar m-am bucurat sa vad ca la CM un roman a avut captura concursului. L-am vazut si pe
Dan Mitranescu si am asa vaga presimtire ca parca a avut si ceaunul langa el si sigur nu a dat numai la nada Senzor. Si nu cred ca ati dat numai cu nada Senzor cred ca au dat si la amestecul de mixuri solar si in partea lichida nu ati avut produse Senzor. Sau pe langa Senzor au fost si astea mentionate de mine....si asta aici o zic in necunostinta de cauza este doar un feeling daca ma insel sorry)

Si ti-as spune ceva si de Kryston si de celalalt magazin care aduce Solar, dar ma opresc. Si poti sa te superi sau nu pe mine dar mai bine lasa pozele sa vorbeasca de capturi, ca alea pot fi prinse la orice nada si la ##### ca nu conteaza la ce e prins un peste mare frumos si vb mai putin de nada si cifre proteice si altceva ca e departe de adevar sa spui ca stii sa calculezi o cifra proteica a unei nade la noi fara sa ai calificativul sau autorizatia legala (ca nu aveti laborator de studii si teste si autorizat si cu norme ISo dobandite etc) necesar pt asta.
Cam asta e. O sa evit sa mai intru in clinch-uri cu voi si daca postez ceva in legatura cu voi o sa cer celui care ii raspund, sa ceara si informatia de la Senzor si de la altcineva.
Mai simplu asa.

Adrian B
member
Mesaje: 223
Membru din: 22 Oct 2007 09:31
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Adrian B » 27 Ian 2010 16:29

@ Vladut Mateianu

atentie,

- nu am atacat niciodata produsele Senzor. Am avut opinii in ceea ce priveste atitudinea voastra si a ta in principal. Si fie vorba intre noi, aceste atitudini in marea lor majoritate, n-au fost dintre cele mai elegante.

Mai lasati-o in mama ei de treaba si mai uitati-va si in curtea voastra

Unul dintre cei care se uita cat se poate de mult in curtea altuia, este chiar Vladut Mateianu, care a vorbit in dese cazuri negativ produsele concurentei.

Te rog frumos sa raspunzi celor ce probabil au chef sa citeasca nebunia asta, anume ca daca eu sunt prieten cu patronul magazinului Big xxx, cum probabil mai sunt 1000, care intra in magazinul ala, si poarta discutii decente - nu sunt obiectiv. Altfel, toti cei care va impartasesc opiniile, recomanda produsele voastre, sunt doar oameni obiectivi, nu va cunosc personal, v-au vazut doar in poze. Asta vrei sa spui? Dar am prieteni si dintre cei ce fac parte din grupul Senzor, sau simpatizanti Senzor, ce te faci aici? Daca vrei sa raspunzi, frumos, civilizat, etc. Multumesc.

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 27 Ian 2010 17:16

Nu multumesc, eu ce am avut de spus , am spus. Nu inteleg insa, daca ai avut ceva sa-mi comunici de ce nu ai facut-o personal, cand ne-am vazut la Peris ?
Aici, pe forum, nu mi se pare fair-play sa facem procesul firmei Senzor, cum de altfel nu mi se pare fair-play sa nu recunosti ca gama de nada Senzor Planet are si produse pe placul tau... :D ;-)

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 27 Ian 2010 17:39

Nici mie nu mi se pare ok sa te legi de oricine care are ceva de spus de Senzor. Si sunteti singurii care aruncati cu noroi fata de concurenta etc fata de toti. Si multi furnizori de produse de pescuit incepand cu Dan, Florin Negrea, Carpio, xxx si pot continua nu intra pe forum sa bage atata reclama si mai ales nu am vazut sa arunce cu noroi in concurenta cum faceti voi. E o chestie de etica care voua va lipseste. Cand le-ati avut au fost bune cand le-ati pierdut sunt proaste. Nu e ok asa si nu merge asa.

Da stiu am recomandat la lansete Century si Free Spirit sau Harrison. De parca as fi eu ala care are nevoie sa le faca reclama. Sau mai era nevoie sa fac eu reclama?


Ma mir cum de in "gasca" noastra nu l-ati bagat si Bogdan Dragan care na si el avea ce avea cu postul ala.

Adrian B
member
Mesaje: 223
Membru din: 22 Oct 2007 09:31
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Adrian B » 27 Ian 2010 17:44

:D

Vladut, esti mortal.
Asa este, ca sa fiu fair-play, folosesc intr-adevar, un produs din gama Senzor, anume S.O.S. - Solutie antiseptica pt. crap.

Ok, daca o sa ne intalnim pe undeva, si o sa-mi permiti sa te abordez, o sa discutam chestii cu care nu suntem pe aceeasi lungime de unda, si cu speranta, poate plecam lamuriti.
Toate bune tuturor.

realman
new member
Mesaje: 9
Membru din: 13 Ian 2009 18:20

Mesaj de realman » 27 Ian 2010 21:12

mai,mai cita cearta...in loc sa fim mai constructivi,sa ne ajutam ,etc...
sa va dau citeva ex de preturi la produse ce se comercializeaza prin lumea crapului....asta daca luati en gros:
denumire/ cant min / pret/kg achiz / pret/kg(ex romania):
spirulina 100kg 23ron 600
faina singe 500kg 5 ron 35ron
pudra chili 5 t 3 ron 30 ron
faina lt94 15t 1,5ron 13 ron
betaina 100kg 6 ron 70 ron
squid liver pudra 10 t 6 ron 200 ron
ficat de vita pudra 15 t 12 ron 150 ron
.....etc
cort RANGER 2 MAN cum il distribuie FOX-ul dar cu tot cu winter skin daca il comanzi la 100 buc ,acum chiar la 50 buc =600ron!, cort gen COMANDOR = 200ron.

Scrie răspuns