Mixul Top Banana Solar

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
mircea.rusu
member
Mesaje: 149
Membru din: 18 Dec 2009 16:05
Localitate: turda judet cluj

Mixul Top Banana Solar

Mesaj de mircea.rusu » 27 Ian 2010 22:41

Buna.Ma intereseaza daca a folosit cineva acest mix (xxx Banana de la Solar) si eventual rezultatele.Se preteaza la pescuitul pe o balta care este pescuita intensiv cu porumb si mamaliga?M-ar interesa cat mai multe informatii despre el.Si aici ma refer la ce nu scrie pe site.Adica informatii de la cineva care chiar a folosit acest mix,in amestec cu altceva sau singur.Va multumesc anticipat.
Bastoane de nadit din fibra carbon
SuperVeloce
Killer Design

Vlad Pavlovici
senior member
Mesaje: 352
Membru din: 06 Ian 2003 11:24
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Vlad Pavlovici » 27 Ian 2010 23:13

Mircea, am un prieten (Radu Popescu) care e Mr xxx Banana. Am facut cunostinta cu mixul pescuind impreuna cu el si am simtit pe pielea mea ce poate. E printre cele mai rapide mixuri pe care le-am vazut (alaturi de Dairy Cream). Birdfood-urile dulci sunt in general rapide, astea doua sunt aproape instantanee in anumite conditii. Radu il foloseste de cativa ani, din primavara pana in iarna, pe balti sau pe Dunare. Prindea ten in apa rece de inceput de aprilie la xxx Banana, in conditiile in care nu se prindea nici la viermusi, nu mai vorbesc de porumb. E chiar un mix special ca eficacitate pe termen scurt. Intr-o partida, m-a lasat fara peste aproape 24 de ore nadind cu xxx Banana exact pe o balta furajata si pescuita cu porumb si, daca ar fi continuat nadirea, probabil ca era cazul sa-mi strang sculele si sa plec acasa.

Pe Dunare, Radu are zeci de crapi mari prinsi la xxx Banana (inclusiv ready-made), dar cum nu prea intra pe forum solutia ar fi sa-l contactezi direct daca vrei mai multe detalii sau poze. Cred ca reteta lui preferata e cea cu Pear of Banana, Esterblend 12 si Liquid Candy Sweetener. Adi Zarguzon i le rula intr-o vreme si, cand i le-a adus intr-o zi, vreun sfert de kil i le-am mancat noi pe loc, erau ca niste bomboane.

Daca vrei sa-l apropii de porumb, desi iti garantez ca nu e nevoie, poti sa-l rulezi cu aroma de porumb sau, de preferat, cu extract natural concentrat de porumb (nu cu lapte de porumb, aia e alta poveste). Tu n-o simti foarte clar aroma de porumb, o acopera palatantul cu miros de banane pe care il contine mixul, dar pestele o s-o simta.

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 28 Ian 2010 00:18

Vlad Pavlovici scrie: Prindea ten in apa rece de inceput de aprilie la xxx Banana, in conditiile in care nu se prindea nici la viermusi, nu mai vorbesc de porumb.
tare banana asta!!!daca se poate spune asa!! :D :D

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 29 Ian 2010 12:01

multe din victoriile lui Radu Badica se datoreaza acestui mix .
cu ce-l amesta nu a spus niciodata si nici nu spune
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 03 Feb 2010 22:38

@vlad pavlovici
cumva despre partida aia in care te-a devansat colegul la inceput s-a scris si un articol in AVP? il cam stiu pe de rost da cate ori l-am citit. (asta si CRAP IN APE SARATE, partida pe Bazinul mare de la sulina)

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 04 Feb 2010 00:38

oanavictor scrie:multe din victoriile lui Radu Badica se datoreaza acestui mix .
cu ce-l amesta nu a spus niciodata si nici nu spune
nea Victor
ce zici de combinatia de arome Solar Ester Cream-Fresh Smoked Salmon
Crap Livada 10 kg
TGM Carp Team

LaPeste
junior member
Mesaje: 76
Membru din: 12 Apr 2009 21:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de LaPeste » 04 Feb 2010 13:29

imi puteti da un link sau spune unde gasesc boilies ready made cu xxx banana de la solar?
Cei care stiu pot sa zica, crapii toti ma stiu de frica.

vali s.
member
Mesaje: 140
Membru din: 13 Oct 2009 16:43
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vali s. » 04 Feb 2010 14:37

"Adi Zarguzon i le rula intr-o vreme si, cand i le-a adus intr-o zi, vreun sfert de kil i le-am mancat noi pe loc, erau ca niste bomboane. "


:))) Ce tare!
Sunt un om independent, nimic nu depinde de mine!

Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Mesaj de marius.tim » 04 Feb 2010 14:58

LaPeste scrie:imi puteti da un link sau spune unde gasesc boilies ready made cu xxx banana de la solar?
Gasesti aici http://www.xxx.ro/produse/xxx-banana.html si la magazinele partenere.
Team Select Bait Romania

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 04 Feb 2010 22:31

alex_mures scrie:
oanavictor scrie:multe din victoriile lui Radu Badica se datoreaza acestui mix .
cu ce-l amesta nu a spus niciodata si nici nu spune
nea Victor
ce zici de combinatia de arome Solar Ester Cream-Fresh Smoked Salmon
Habar n-am ,nu am incercat niciodata ............dar incearca ester cream cu squid&octopuss[10ml+10ml la kg].
Cu fructe de padure se asorteaza mult mai bine si este foarte prinzator primavara si toamna tarziu [10 ml+10ml la kg de mix]
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Scrie răspuns