Boilies pentru lacuri salbatice

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marius_bn
veteran
Mesaje: 548
Membru din: 02 Dec 2005 07:01
Localitate: Baia Mare
Contact:

Boilies pentru lacuri salbatice

Mesaj de Marius_bn » 28 Ian 2010 13:31

Care ar fi aroma sau mixul cel mai potrivit pentru lacuri unde nu s-a pescuit cu boilies? Solubilele sunt o varianta mai buna?
Aici ma refer in special la lacurile de acumulare, cu suprafete foarte mari si diferente serioase de adancimi. Banuiesc ca tactica de "invatare" a crapului cu acest tip de nada nu poate fi aplicata aici, fiind nevoie de un grad mare de atractie aplicabil pe termen scurt.
Ultima oară modificat 28 Ian 2010 14:28 de către Marius_bn, modificat de 2 ori în total.

LaPeste
junior member
Mesaje: 76
Membru din: 12 Apr 2009 21:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de LaPeste » 28 Ian 2010 13:32

buna intrebare marius. chiar acum voiam sa intreb asta. nu stiu cum s-a nimerit :)
Cei care stiu pot sa zica, crapii toti ma stiu de frica.

Avatar utilizator
Marius_bn
veteran
Mesaje: 548
Membru din: 02 Dec 2005 07:01
Localitate: Baia Mare
Contact:

Mesaj de Marius_bn » 28 Ian 2010 13:35

LaPeste scrie:buna intrebare marius. chiar acum voiam sa intreb asta. nu stiu cum s-a nimerit :)
Telepatie pescaro-senzoriala! :lol:

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 28 Ian 2010 14:14

eu cred ca "banana""!dupa catre face ,ia la misto acumularile astea!!

Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Re: Boilies pentru lacuri salbatice

Mesaj de marius.tim » 28 Ian 2010 14:51

Marius_bn scrie:Care ar fi aroma sau mixul cel mai potrivit pentru lacuri unde nu s-a pescuit cu boilies? Solubilele sunt o varianta mai buna?
Aici ma refer in special la lacurile de acumulare, cu suprafete foarte mari si diferente serioase de adancimi. Banuiesc ca tactica de "invatare" a crapului cu acest tip de nada nu poate fi aplicata aici, fiind nevoie de un grad mare de atractie aplicabil pe termen scurt.
xxx Banana de la Solar si Nash Sweetcorn.Daca este si ten cu atat mai bine. ;-) ;-) ;-)
Team Select Bait Romania

cristian rudeanu
junior member
Mesaje: 69
Membru din: 08 Mar 2004 12:11

Mesaj de cristian rudeanu » 28 Ian 2010 14:57

Cele mai potrivite sunt solubilele. Cat despre aroma, nu cred ca exista vreuna universal valabila.

Avatar utilizator
Marius_bn
veteran
Mesaje: 548
Membru din: 02 Dec 2005 07:01
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: Boilies pentru lacuri salbatice

Mesaj de Marius_bn » 28 Ian 2010 16:03

marius.tim scrie:xxx Banana de la Solar si Nash Sweetcorn.Daca este si ten cu atat mai bine. ;-) ;-) ;-)
Nash-ul nu am vazut sa comercializeze si mixul separat, asta pentru producerea solubilelor. xxx Banana de la Solar le-am vazut laudate si de catre Vlad Pavlovici insa trebuie sa caut unde anume se comercilizeaza si mixul. Ce alti producatori mai au mixuri pe baza de porumb?

cristian rudeanu
junior member
Mesaje: 69
Membru din: 08 Mar 2004 12:11

Re: Boilies pentru lacuri salbatice

Mesaj de cristian rudeanu » 28 Ian 2010 16:21

De luna viitoare poti gasi la Total Fishing un asemenea mix produs de Carping Club.

Avatar utilizator
Marius_bn
veteran
Mesaje: 548
Membru din: 02 Dec 2005 07:01
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: Boilies pentru lacuri salbatice

Mesaj de Marius_bn » 28 Ian 2010 16:53

cristian rudeanu scrie:De luna viitoare poti gasi la Total Fishing un asemenea mix produs de Carping Club.
Ai putea sa-mi dai cateva detalii despre acest mix?

LaPeste
junior member
Mesaje: 76
Membru din: 12 Apr 2009 21:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de LaPeste » 28 Ian 2010 17:33

pe un forum am citit (cred ca pe asta )ca boiliesurile de la carping club premium meat ar fi foarte bune recomandate pe toata perioada anului chiar si pe racoroasa. daca nu ma insel la un campionat (concurs) 4 din primii 10 sau chiar 5 au folosit boiliesurile astea solubile.
Cei care stiu pot sa zica, crapii toti ma stiu de frica.

Scrie răspuns