bile de mamaliga...astept sfaturi

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde alex24 » 15 Mar 2010 20:50

adica asta este o intrebare de baraj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
alex24
senior member

Mesajde ciogaby » 15 Mar 2010 23:54

Decat sa faci bile de mamaliga mai bine te invat eu ceva bun(sau poate prost) astept criticile ! Folosesti nada benzamix (cernuta inainte)+ faina peste + liant(faina alba grau) sau altceva +parte lichida The Source Lichide(Dinamyte) si,ori CSL carp expert este la 9,5ron 500ml pt. apa rece si o sa scoti boiliesuri ieftine si poate prinzatoare.Sa ne anunti daca ai rezultate !
P.S. Sunt curios sa aud criticile pt. imbunatatirea mixului pt. balti cu crap predominant la 2-5 kg.
ciogaby
junior member

Mesajde mosharu » 16 Mar 2010 00:16

ciogaby scrie:Decat sa faci bile de mamaliga mai bine te invat eu ceva bun(sau poate prost) astept criticile ! Folosesti nada benzamix (cernuta inainte)+ faina peste + liant(faina alba grau) sau altceva +parte lichida The Source Lichide(Dinamyte) si,ori CSL carp expert este la 9,5ron 500ml pt. apa rece si o sa scoti boiliesuri ieftine si poate prinzatoare.Sa ne anunti daca ai rezultate !
P.S. Sunt curios sa aud criticile pt. imbunatatirea mixului pt. balti cu crap predominant la 2-5 kg.

critica: "reteta" ta ...praf, pulbere.....si tandari ;-)
mosharu
maniac

Mesajde colega » 16 Mar 2010 00:24

Asa Mosharule, ia-i pe departe, plaseaza niste aluzii, fii diplomat. :mrgreen: :roll:
colega
member

Mesajde 2door » 16 Mar 2010 08:55

am dovada ca bilele mele sunt comestibile...mi-au mancat caine vreo 2 kg :mrgreen:
2door
veteran

Mesajde ciogaby » 16 Mar 2010 10:46

mosharu' scrie:
ciogaby scrie:Decat sa faci bile de mamaliga mai bine te invat eu ceva bun(sau poate prost) astept criticile ! Folosesti nada benzamix (cernuta inainte)+ faina peste + liant(faina alba grau) sau altceva +parte lichida The Source Lichide(Dinamyte) si,ori CSL carp expert este la 9,5ron 500ml pt. apa rece si o sa scoti boiliesuri ieftine si poate prinzatoare.Sa ne anunti daca ai rezultate !

critica: "reteta" ta ...praf, pulbere.....si tandari ;-)

Mai bine tu te abtineai si lasai pe altcineva sa faca comentarii. Oricum am vazut ca esti foarte arogant in general. Du-te si fa comentarii pe la catapulte,pistoale si alte afaceri marete de-ale tale.Ca oricum am vazut ca mai toata lumea te ia la misto ,probabil pt. ca nu stii sa vb.
ciogaby
junior member

Mesajde ciogaby » 16 Mar 2010 10:49

colega scrie:Asa Mosharule, ia-i pe departe, plaseaza niste aluzii, fii diplomat. :mrgreen: :roll:

El e foarte diplomat din nastere probabil. E mai din topor mosul asta cu toata lumea.
ciogaby
junior member

Mesajde alex24 » 16 Mar 2010 12:56

mai bine sa nu stricam topicul (si pe asta )
pentru noi astia fara buget de cumparat boiliesuri ...enspe' kg chiar este educativ cred eu cu toate ca imi e greu sa cred ca ar pune el ( crapu') gurita pe o bila dasta cu malai gris pesmet dar din moment ce trage la mamaliga ..... de ce nu ar face-o si la o bila saraca
pana la urma toti incepatorii care o "ardem" pe forumul asta asteptam sau mai bine spus cautam sa intelegem cat mai multe si sa tragem concluzii toata iarna ptr a ne folosi urmatorul sezon (care nu mai incepe) :mrgreen: iar din polemici nu prea avem ce sa intelegem ( poate doar faptul----ca asa nu e bine--- )
scuze de off topic
revin cu intrebarea faina de secara se poate folosii in locul celei de grau sau e tot dracul ala ??? :mrgreen: :oops:
alex24
senior member

Mesajde ochirosii » 16 Mar 2010 16:51

xxx
Ultima oară modificat de ochirosii pe 18 Mar 2010 23:05, modificat 1 dată în total.
ochirosii
veteran

Mesajde mosharu » 16 Mar 2010 22:01

ciogaby- hai sa-ti dau peste nas un pic ca esti prea praf .....la dat sfaturi "marete si prinzatoare" ( si mai dute'n plm mea ca nu-mi faci tu morala la afacerile mele...asta care te semnezi ca o femeie cu gabY sau esti pe invers? :shock: :lol: )

BENZAR nu benza este un groundbait nu un mix pt. boilies.....
Faina de peste --- de care maestre???? sunt zeci de feluri...poate tu bagi aia de 4 lei/kg de la Farmacia Veterinara...este smekera rau :lol:
CSL'u = este una- The Source ...alta mancare de peste....DA, sunt doua lichide nutritive dar fiecare are ALT rol ( pe asta o stiai maestre? :lol: )

imi mentin parerea = esti pulbere. nu-mi raspunde kkt cu oki ca nu ma intereseaza parerea ta, ok gabY? :lol: [/b]
mosharu
maniac

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Nade si momeli