bile de mamaliga...astept sfaturi

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde 2door » 17 Mar 2010 09:41

mda,vad ca s-a cam incins atmosfera aci.hai sa fim un pic civilizati...ce ziceti?
aci era vorba de mamaliga ,nu de cati bani avem de cheltuit pe nada...o sa deschid un topic unde putem pune bilanturile si balantele afacerilor noastre,numa ca nu cred ca-i important lucrul asta.
incercam sa ne facem propriile bile pt ca satisfactia e si mai mare cand il prindem pe mustacios cu o treaba facuta acasa...asa mai babeste ca sa zic.
nu o sa ne ridicam niciodata la performantele sbs sau mai stiu eu carei marci,dar e joaca misto la fel ca si legarea mustelor,etc
2door
veteran

Mesajde 2door » 17 Mar 2010 09:49

cat despre atitudinea lui mashar raspunde-i frate la fel si garantez ca nu se supara...cred suntem in stare sa "tinem" la glume si mistouri,ce naiba nu mai avem (cel putin eu) 7 ani sa ne suparam la cea mai mica glumita...
2door
veteran

Mesajde ciogaby » 17 Mar 2010 10:28

Moshare ti-a luat lumea seama pe unde postezi pe diverse situri la cat esti de arogant. Vad ca cu toata lumea intri in clinci. Vad ca te crezi cu puteri depline pe internet de injuri in halul asta forumistii.

Vreau si eu un raspuns de la un moderator in legatura cu atitudinea moshului asta sau avem voie sa ne balacarim ca la usa cortului toti ca imi cam sta pe limba sa-i zic toate injuraturile de la A-Z !?
ciogaby
junior member

Mesajde jonny_23 » 17 Mar 2010 10:57

si ce te opreste? :shock: :shock: :D :D :D :D :D
Mironov Ion Valentin
CS CARP ZONE
***www.barcute-plantat.com***
0726424099
jonny_23
member

Mesajde alex24 » 17 Mar 2010 11:25

da....................de mamaliga mai stiti ceva;) :roll: totusi colegu 2door are dreptate si + ca discutiile astea se pot purta pe privat doar ca numai vede toata lumea cat de cocosi suntem in cazul asta :mrgreen: :!:
2door probabil daca tu scrii , ca un moderator sa stearga posturile care nu au treaba cu subiectul tau , O VA FACE :bere:
deci sa ne vedem de mamaliga noastra
alex24
senior member

Mesajde 2door » 17 Mar 2010 23:00

un tembel se enerveaza cel mai tare cand nu-i bagat in seama...deci procedati frate ca atare.ce atata panarama...?crezi ca moderatorii au timp si nervi sa citeasca toate aberatiile "marilor oameni".
....cum spunean mi-au mancat cainii cam 2 kile de guguloaie..oare creapu' ce-o sa zica?
2door
veteran

Mesajde alex24 » 17 Mar 2010 23:44

....cum spunean mi-au mancat cainii cam 2 kile de guguloaie..oare creapu' ce-o sa zica?

pai.......... daca ti-a mai ramas si ptr crap nu o sa iti zica nimic daca nu ti-a mai ramas ar putea sa se supere ( sti faza .... aaaaa pai de ce domne nu mi-ai zis si mie ca veneam si eu la tine la nunta ;)) :mrgreen:

o sa incerc si eu luna asta sa fac cateva bile solubile faina de peste malai gris faina de secara ca nu a zis nimeni nimic de ea am tot intrebat dar........ mai am niste prafuri de cand ma duceam eu dla sala :lol: 8) si sa vedem ce incropesc acolo :)) si...... am vazut si un borcan de miere :mrgreen: pun si daia sa fie dulce sii..... cam atat :roll: ca nu mai imi vine nimic in cap ca si asa e plin cu porcarii :)) HAI SA VEDEM DACA VREI ITI TRIMIT PRIN POSTA SA VEDEM DACA LE MANACA CAINELE SI PE ALE MELE :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:
alex24
senior member

Mesajde man.fishing » 18 Mar 2010 09:06

Cam aiurea ce se scrie

Revenind la ideea de baza oricine poate incerca orice cu diferite fainuri si facand zeci de experiente. Rezultatele le va stii tot el pe balta. Acum trebuie pus in balanta faptul ce este mai convenabil sa te apuci sa faci tu bile cu ingrediente cumparate sau sa iei mixuri gata facute si sa nu iti mai bati capul? Si acii intervine costul care oricat de tare te chinui daca vrei sa faci un mix buni sari de pret fata de un mix mai consacrat.

Pt Alex
Poti sa pui orice faina doar ca trebuie sa ai grija de 2 aspecte (a mai scirs asta cineva parca marius.tim sau nu mai stiu) sa ai girja ce fainuri bagi pt ca risti sa nu legi mixul si doi fainurile cerealiere nu sunt bogate nutritiv. Asa ca parerea mea ca bilele astea facute mai simplu fara investitii mari in mix sa te concetrezi pepartea lichida si pe atractie pt a a avea rapsun rapid pt ca oricat te-ai chinui cu malai si faina cam greu sa faci o bila care sa pacaleasca un peste o saptamana
Sau cel putin asa vad eu lucrurile

Pt Mosharu
Pt un nene haios cu state vechi de plata pe carp.ro ar trebui sa nu te enervezi asa de tare . Sunt useri ssi useri si na fiecare are dreptul la opinie...... buna sau proasta sau pur si simplu fara macar sa citeasca vreo 2-3 posturi mai vechi.......... :D
man.fishing
veteran

Mesajde maiden » 21 Mar 2010 21:26

Bai nene, terminatzi odata cu ##### si vorbiti frumos si la subiect! Da-o dracu de treaba!!!
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI
maiden
Moderator

Mesajde ciogaby » 21 Mar 2010 23:30

maiden scrie:Bai nene, terminatzi odata cu ##### si vorbiti frumos si la subiect! Da-o dracu de treaba!!!

Pai din punctul meu de vedere am terminat-o de cum am inceput-o.Doar nu eram tampit sa-i raspund cu aceeasi moneda! M-a cam deranjat atitudinea lui de la inceput pt. ca putea sa fie constructiv , nu sa-si bata joc. Acum nu mai putem noi incepatorii sa ne dam cu parerea si sa invatam totodata din experienta celor mai buni pt. ca ne va raspunde in bataie de joc mosharul ?

PS Puteai cel putin sa ne ceri sa editam posturile cu problema,sau sa le stergi tu si pe al meu si in special pe al lui pt. ca nu imi convin deloc cuvintele pe care mi le-a adresat .Sper sa o faci cat mai curand !Numai bine !
ciogaby
junior member

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Nade si momeli