produse contrafacute , expirate sau diluate

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Rahan
senior member
Mesaje: 300
Membru din: 23 Feb 2008 13:53
Localitate: Turda

Mesaj de Rahan » 12 Mar 2010 13:25

Cred ca ar fi necesar sa discutam deschis despre magazinele online care umbla la nada si care profita de increderea cumparatorilor. :!:

Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Mesaj de marius.tim » 12 Mar 2010 13:33

lucian76 scrie:Si eu folosesc produse CCMOORE ..mai ales ca au gama larga de fainuri si lichide nutritive...problema e ca pe ambalaje nu exista termen de garantie iar lichidele sunt imbuteliate astfel incat se poate umbla la ele...poate ca am sa semnlez aceasta problema pe forumul lor si am sa-i informez de cate ori o sa primesc produse care nu sunt ok ...
Luciane nu stiu unde bati.Pescuiesc numai cu produse CC Moore si am avut timp sa vad daca sint diferente intre aceleasi produse cumparate de-a lungul unor perioade mai lungi de timp.Nici mixurile si nici diferitele lichide sau ingrediente nu au fost ,,alterate'' de terte persoane in conditia in care cumpar mereu de la acelasi magazin.Azi mi-au sosit produsele comandate ,respectiv doi saci de 25kg de mix,5lt lichide,arome si alti aditiv,toate in perfecta stare ,nu am nimic de reprosat firmei mama sau distribuitorului din Bucuresti.Sacii de mix sint sigilati,lichidele si aromele cu aceleasi proprietati pe care le cunosc bine de mai mult timp.
Team Select Bait Romania

Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Mesaj de marius.tim » 12 Mar 2010 13:36

Din ce stiu nu prea sint firme de nade care scriu pe produse termenele de valabilitate.Din ce stiu sigur au fost foarte multe probleme legate de gama Nutra ,cand era importata si de alti distribuitori din Romania.Am vazut bile care se mucegaiau in pungi si mixuri stricate mai ales in ambalaje de 10kg.
Team Select Bait Romania

Avatar utilizator
lucian76
member
Mesaje: 244
Membru din: 24 Mar 2008 10:34
Localitate: suceava

Mesaj de lucian76 » 12 Mar 2010 13:59

marius nu bat pe niciunde ...pur si simplu am primit CLO ranced si alte lichide vechi sau diluate ori de culoare si miros diferite , nu am dat numele vreunui magazin online ca sa bat undeva ..in plus probleme de genul asta am intalnit si la magazinele din oras...cunosc produse care stau pe rafturi cu anii ...ce dreaq trebuie sa cumpar tot ce mi se baga pe gat si sa tac din gura ca deranjez?...vreau sa vad daca au mai patit si altii chestii deasta ....am observat ca la noi in lumea pescarilor de crap anumite subiecte sunt tabu si de obicei se cam practica prosteala
xxx doesn't think.... because xxx knows everything

Avatar utilizator
lucian76
member
Mesaje: 244
Membru din: 24 Mar 2008 10:34
Localitate: suceava

Mesaj de lucian76 » 12 Mar 2010 14:02

si apropo CCMoore are un portofoliu de produse impresionante si de calitate .....ca sa nu crezi ca fac antireclama ...le folosesc cu rezultate bune .
xxx doesn't think.... because xxx knows everything

Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Mesaj de marius.tim » 12 Mar 2010 14:32

Nu-i chestia de antireclama.Ma mira faptul in sine,pentru ca stiu ca se aduc cantitati relativ mici.Daca nu-mi fac stocuri la inceput de sezon,am patit sa raman cu okii in soare ,pentru ca multe produse se terminau repede.Acum m-am invatat minte si-mi cumpar masiv la inceput de sezon.Mixurile in general trec foarte repede.
Team Select Bait Romania

Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Mesaj de marius.tim » 12 Mar 2010 14:38

Nu cumpar mai nimic de la magazinele din orasul meu.Sint stocuri de foarte mult timp si multe produse sint deteriorate de timp.Cred ca asta e motivul care te-a suparat,e normal sa fie asa.
Team Select Bait Romania

Avatar utilizator
gusti
senior member
Mesaje: 485
Membru din: 17 Feb 2006 22:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de gusti » 12 Mar 2010 21:52

eu anul trecut am pescuit si cu bile vechi si pot sa spun ca am avut rezultate bune .am primit citeva kg bune de nutra si am facut pat de nada cu ele .chiar si asa vechi au dat rezultate multumitoare.nu am dat cu aceleasi bile proaspete sa vad o diferenta intre noi si vechi. :-? :-?

Avatar utilizator
Razvann
junior member
Mesaje: 93
Membru din: 18 Noi 2007 19:26

Mesaj de Razvann » 14 Mar 2010 20:45

Subiectul este interesant si important. Probabil ca singurul mod in care o sa putem contracara fenomenul este sa impartasim experientele neplacute, doar asa vor lua masurile necesare.
Din punctul meu de vedere este destul de riscant pentru un magazin online daca face asa ceva. Daca ai luat teapa odata a doua oara sigur nu mai iei din acel loc + antireclama etc etc, e al naibii de riscant. Eu in locul lor nu m-as juca cu asa ceva....s-ar putea sa piarda cu mult mai mult decat daca ar retrage cateva pungi de boiles expirate de pe piata...

Avatar utilizator
sorinacio_1
member
Mesaje: 188
Membru din: 01 Noi 2008 12:46

Mesaj de sorinacio_1 » 14 Mar 2010 23:42

cu scuze daca spun ceva care deranjeaza dar asa simt eu acum ca trebuie sa ma pronunt... so; comerciantii sunt si ei oameni; cand fac o comanda de produse nu au de unde sa stie ca nu se vinde sau ca ramane cu acele produse pe stoc; si omu' ce sa faca, trebuie sa le vanda, ca doar nu-si permite sa le arunce , nu !? asa ca dupa un timp orice produs se invecheste si pretul mai scade... asa apar reducerile... cei care administreaza un magazin online nu stau sa verifice orice produs pe care l-a comandat x sau y... iau produsul comandat de acolo de unde stiu ca trebuie luat si il expediaza ... nimeni nu va spune cumparatorului" stiti .. produsul e vechi si nu mai e bun... vi-l recomand..." as de unde !!!... si cum orice se vinde , treaba e clara... "#####" la pachet daca e, si pachetul arata frumos, tot se vinde , chit ca o parte din cumparatori il iau din curiozitate.... ia sa vad cum e.... in concluzie,... nu cei cu magazinele dau teapa, ci constiinta omului e cauza.... numai de bine .. si inca o data ... nu am intentionat sa lovesc pe cineva, si nici sa jignesc, este pur si simplu o parere personala.... :D
I'm a WINNER...!!!!!!!!!!:D:... :bere:....:bere:s'am sa beu si chefuiesc.....

Scrie răspuns