Abordare Chiroiu 4 cu bile "proaspete" de la bigfi

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
mirceapele
new member
Mesaje: 16
Membru din: 23 Mar 2010 10:38
Localitate: bucuresti
Contact:

Abordare Chiroiu 4 cu bile "proaspete" de la bigfi

Mesaj de mirceapele » 14 Apr 2010 20:35

A incercat cineva produsele lor? Practic ei fac doar rularea , compozitia fiind dictata de producator.

As dori un sfat in legatura cu abordarea unei partide wdul acesta (17.04) pe Chiroiu 4 unde tind sa incerc bilele astea "proaspete" de la xxx :D .

Variantele ar fi urmatoarele :
1. Solubile Solar S&O http://xxx.ro/produse/boiliesuri-pr ... topus.html
2. Solubile Essential Baits Shellfish b5 http://xxx.ro/produse/boiliesuri-pr ... sh-b5.html
3. Solubile Planet 1016
4. S&O creatie proprie George Alexandru (destul de prinzatoare din cate am vazut)
5. Solar xxx Banana - neincercat pana acum, doar din auzite + forum. Am inteles ca pt partide scurte si mai ales in baltile cu populatie mare de ten sunt excelente

Am optat pt solubile fiindca timpul nu imi permite o partida mai lunga de 24 eventual 48 de ore. Ca pret sunt asemanatoare, acum ramane intrebarea ..ce combinatie sa aleg, adica as cumpara 2 tipuri maxim. As mai opta si pentru varianta cu popup + pasta solubila. Nadesc cu saculeti + cobra.
Be all that you could be.

Avatar utilizator
lucian76
member
Mesaje: 244
Membru din: 24 Mar 2008 10:34
Localitate: suceava

Mesaj de lucian76 » 15 Apr 2010 10:31

meteor solubile si fierte cu lichid squid+plum si Essential Baits Shellfish b5 solubile si fierte ...asta as alege eu...am mai facut combinatia asta cu rezultate...ma rog, bilele mi le-am rulat eu
xxx doesn't think.... because xxx knows everything

Avatar utilizator
sorinacio_1
member
Mesaje: 188
Membru din: 01 Noi 2008 12:46

Mesaj de sorinacio_1 » 15 Apr 2010 11:04

vrei sa prinzi crap? mergi pe un singur tip de nada... vrei sa te joci... incearca toate variantele de pe piata..... :lol: daca vrei rezultate eu as zice sa meri pe cele de la George... s&o de la solar e un birdfood si sincer eu nu prea m-am lipit de el cum dealtfel nu as recomanda nici cele de la xxx... mai repede shellfish b5 incearca sa-l faci tu .. e mai bine...
I'm a WINNER...!!!!!!!!!!:D:... :bere:....:bere:s'am sa beu si chefuiesc.....

Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 15 Apr 2010 19:45

partida scurta, apa rece, si daca nu ai in vizor capturi capitale, eu as merge pe xxx banana solubile, un birdfood, mai slab calitativ, dulce, cu atractie pe termen scurt ;-) ....asta ar fi alegerea mea :mrgreen:

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 15 Apr 2010 20:12

silviule ;-) ;-) ;-)
dai din casa tata ;-)
Crap Livada 10 kg
TGM Carp Team

Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Mesaj de marius.tim » 15 Apr 2010 20:19

Meteor cu lichid squid and plum solubile si fierte,merg la sigur.Apoi xxx Banana insa nu stiu daca se leaga in solubile.Shellfish B5 ,,asezonat'' cu putin ulei de piper. ;-)
Team Select Bait Romania

Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 16 Apr 2010 14:59

alex_mures scrie:silviule ;-) ;-) ;-)
dai din casa tata ;-)
:idea: :mrgreen:

mirceapele
new member
Mesaje: 16
Membru din: 23 Mar 2010 10:38
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceapele » 17 Apr 2010 21:22

salut. in primul rand, multumesc tuturor pentru sfaturi, m-ati facut sa inteleg ca pe balti semisalbatice meteoarele alea fac legea :D, ceea ce e si adevarat. Pana la urma, la recomandarea lui Pompiliu (de la xxx) am optat pentru S&O proaspete de la Solar, care....cica ar fi trebuit sa faca treaba. Stiti cum e, nu iese niciodata exact cum ai planuit, iesirea de azi fiind un mic esec. Dau vina pe cresterea brusca a presiunii atmosferice + incalzirea brusca. Raportul a fost de cativa mustaciosi (3-4-5kg) la vecini si mult SALAU la undita :lol: si culmea destul de frumos ( si la 1.5-2kg) . Incepusem la un moment dat sa zicem sa seamana cu o partida de spinning :D .
Be all that you could be.

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 19 Apr 2010 11:28

Exact cum a spus silviu anterior....pt vremea asta la partida scurta o "prajiturica" e bine venita....xxx Banana.

midnightk
junior member
Mesaje: 76
Membru din: 20 Iun 2008 11:24
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesaj de midnightk » 28 Iun 2010 22:30

poti folosi si bile dipuite Fishmania de la Drillmania. Si mussel&crab sunt ok, pe chiroiu (si nu numai ) pescuiesc doar cu fishmania, si chiar da rezultate.
Cine ramane ultimul sa stinga lumina! Eu ma car de aici!

Scrie răspuns