Mix!

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 29 Apr 2010 23:17

The_walker scrie:eu cer o reteta de nada,si toata lumea imi zice sa ma uit pe forum:)))
Cum ti-am spus si in postul anterior ,citeste citeste si iar citeste ,daca esti lenes la citit la pescuit nu mai zic !! :roll: ,retete sant de ajuns pe acest forum !

Avatar utilizator
The_walker
new member
Mesaje: 12
Membru din: 18 Apr 2010 14:57

Mesaj de The_walker » 29 Apr 2010 23:19

va e lene sa mai scrieti:))))))

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zfcristian » 30 Apr 2010 05:54

The_walker scrie:va e lene sa mai scrieti:))))))
Auzi tu cand mergi la peste ai runner ??? ca la cat esti de lenes...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

Avatar utilizator
Indian Larry
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 30 Aug 2008 22:21
Localitate: din balta'n Dunare

Mesaj de Indian Larry » 30 Apr 2010 09:48

The_walker scrie:va e lene sa mai scrieti:))))))

Ai si tu rabdare pana isi fac si baietii temele, pana isi ordoneaza textele, ca doar nu vrei sa-ti dea vreo informatie gresita. Unii lucreaza la nade de ieri , dar mai au de scris, deci asteapta.
;-)
Pescar hoinar prin Romania

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 03 Mai 2010 08:16

The_walker scrie:la noi in judet nu merge boiliesul...singura balta la care merge,sunt foarte severe conditiile si e aiurea...dar de anul acesta au lasat cu orice momeala,pt ca nu mergea lumea:)))...nu e nimic de judetul asta in materie de crap:P...eu cer o reteta de nada,si toata lumea imi zice sa ma uit pe forum:)))

Sa stii ca existe si boilesuri pt fiecare judet in parte. Se iau de la aceleasi magazine si ssunt aceleasi ca pt pescuitul normal. Oriunde merge boiles trebuie doar sa persevrezi sa ai rabdare sa investeste ceva si sa scapi de complexe in pescuit.


Incepe cu ready made-uri (gata facute..........gen Dynamite Baits S&O Blacj Pepper de diferite dimensiuni preferabil chiar de 16) dipuite bine si dupa ce ai consumat vreo 10 kg pe balat respectiva vino si scrie daca ai avut vreo schimbare.


:D

madalin24
new member
Mesaje: 6
Membru din: 18 Mai 2010 17:24
Localitate: Ploiesti

Mesaj de madalin24 » 18 Mai 2010 18:11

Nu o sa gasesti niciodata o reteta completa de nada.Citeste si tu vreo 20 de retete si pregateste-ti una a ta.Sti,meseria se fura nu se invata.Fi putin creativ. ;-)

madalin24
new member
Mesaje: 6
Membru din: 18 Mai 2010 17:24
Localitate: Ploiesti

Mesaj de madalin24 » 18 Mai 2010 18:12

Nu o sa gasesti niciodata o reteta completa de nada.Citeste si tu vreo 20 de retete si pregateste-ti una a ta.Sti,meseria se fura nu se invata.Fi putin creativ. ;-)

2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 19 Mai 2010 15:52

crezi ca eu prind cu bile facute de mine?aiurea...dar de fiecare data pun ceva in plus scot ceva,mai arunc un ochi pe forumuri,mai unul la tv,pana la urma tre sa iasa ceva.si oricum,noaptea in bucatarie cu pistolul si masa langa mine ma simt"aproape "ca pe balta....si ce misto e cand spala nevastamea dupa mine :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Scrie răspuns