se lipesc solubilele de masa de rulat. . . solutii?

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde bug » 18 Mai 2010 15:55

Lauru scrie:dupa cateva treceri , bilele incep sa se lipeasca...mixul folosit e solar, consistenta e spre tare nicidecum nu e moale.
am vazut un filmulet pe youtube cu un nene care pulveriza masa cu o solutie...dar vorbele erau in poloneza..deci nu ma ajuta.
ce e de facut???

ce sirop ai folosit? vezi cu diluatul.daca nu e diluat destul o sa ti se lipeasca tot timpul
bug
member

Mesajde Lauru » 19 Mai 2010 10:11

bug scrie:
Lauru scrie:dupa cateva treceri , bilele incep sa se lipeasca...mixul folosit e solar, consistenta e spre tare nicidecum nu e moale.
am vazut un filmulet pe youtube cu un nene care pulveriza masa cu o solutie...dar vorbele erau in poloneza..deci nu ma ajuta.
ce e de facut???

ce sirop ai folosit? vezi cu diluatul.daca nu e diluat destul o sa ti se lipeasca tot timpul

SPD de la Senzor diluat cu apa plata fierbinte 50- 50
plus arome,s i alte amino-etc- minuni apoase gen CSL , Whiskey...cred ca nu e nediluat....
si totusi se cam lipeste :evil:
cea mai mare realizare a diavolului a fost sa-l convinga pe om ca nu exista
Lauru
member

Mesajde gusti » 19 Mai 2010 20:53

cu SPD incearca 60%40 apa da rezultate mult mai bune!si lasal la odihnit!aprox 2h la rece.
gusti
senior member

Mesajde octopussy78 » 21 Mai 2010 22:00

referitor la ulei poti sa pui si de canepa
octopussy78
member

Mesajde Madalin Dirla » 23 Mai 2010 14:28

si la fel de bine ulei de porumb ;-) (ungi masa)!!!
Madalin Dirla
senior member

Mesajde radu ratusca » 25 Mai 2010 19:55

Lauru scrie:
bug scrie:
ce e de facut???

SPD de la Senzor diluat cu apa plata fierbinte 50- 50
plus arome,s i alte amino-etc- minuni apoase gen CSL , Whiskey...cred ca nu e nediluat....
si totusi se cam lipeste :evil:

elimina tot ce e de la senzor si va rasare soarele pe strada ta;toate problemele tale vor disparea ca prin farmec
radu ratusca
new member

Anterior

Înapoi la Nade si momeli