ready made nash

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde Claw » 07 Iun 2010 13:11

am folosit pentru prima data niste bile rady made de la nash care mi-au lasat o impresie f proasta. textura bilei , consistenta ei imi lasa impresia de artificial, de burete presat lipit cu pelicanol .
chiar si aroma bilelor este ciudata. La bilele astea nu am prins nimic in timp ce la alte ready made-uri a intrat la greu.
stie cineva ce-i cu bilele astea de la nash??? acum mai am vreo 2 kile si tare mi-e frica sa la mai folosesc.
Claw
member

Mesajde bug » 10 Iun 2010 19:14

care de la nash?
bug
member

Mesajde flycarp » 10 Iun 2010 21:01

Claw scrie:am folosit pentru prima data niste bile rady made de la nash care mi-au lasat o impresie f proasta. textura bilei , consistenta ei imi lasa impresia de artificial, de burete presat lipit cu pelicanol .
chiar si aroma bilelor este ciudata. La bilele astea nu am prins nimic in timp ce la alte ready made-uri a intrat la greu.
stie cineva ce-i cu bilele astea de la nash??? acum mai am vreo 2 kile si tare mi-e frica sa la mai folosesc.

tot tu spuneai ca nu ai prins nici la redy made-uri solar. :lol: cred ca undeva ai o problema.si sigur nu bilele sunt problema. :lol:
Ultima oară modificat de flycarp pe 10 Iun 2010 21:07, modificat 1 dată în total.
flycarp
senior member

Mesajde zfcristian » 10 Iun 2010 21:04

pentru ca niste bile nu merg la o partida sau pe anumite balti nu inseamna ca bila respectiva e una proasta.
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi
zfcristian
senior member

Mesajde Claw » 11 Iun 2010 11:20

:) , eu ma refeream la cum arata bila, are o textura foarte ciudata , foarte artificiala - e ca un buretel asa. ca nu am prins cu ea asta e alta poveste, Si nu am zis ca e proasta bila, am zis ca felul in care arata mi-a lasat o impresie proasta. tocmai de asta intreb poate e cineva care stie ce-i cu ele.

fly carp - unde ai vazut tu ca ca nu am prins la ready made solar. :) . Ziceam ca nu am prins la dynamite baits. Daca vrei iti zic si bilele la care am prins constant dar nu face obiectul discutiei

Era vorba de nash shelfish squid. Si intreb daca stiti care e treaba cu ele pentru ca am vazuti si alte boilesuri noi cu aceeasi textura.
Claw
member

Mesajde flycarp » 11 Iun 2010 12:00

fly carp - unde ai vazut tu ca ca nu am prins la ready made solar. :) . Ziceam ca nu am prins la dynamite baits. Daca vrei iti zic si bilele la care am prins constant dar nu face obiectul discutiei

unde am vazut? :lol:
ia uite aici .
In prezent folosesc produsele de la Dynamite merg mai mult pe squid and octupus.As vrea sa incerc si boilies de la Solar mai exact BYT cu extract de belachan, drojdii si faina de alune tigrate,ati folosit aceste bile?Mersi

si tu raspunzi

Claw
junior member

Data inscrierii: 01/02/2004

MesajTrimis: Mar 06 08, 2010 1:11 pm Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)
am incercat eu cu ready made de la ei, si nu am avut niciun rezultat. si nu doar o data
flycarp
senior member

Mesajde flycarp » 11 Iun 2010 12:06

deci omul(sebanutrition) incerca sa intrebe daca a dat cineva cu bile solar byt si ce rezultate a avut la ele ptr ca el in prezent pescuieste cu dynamite.asa inteleg eu :D

de interesat nu ma intereseaza deloc cu ce bile prinzi tu.sincer. ;-) sunt convins in continuare ca problema ptr care tu nu ai prins nu sunt bilele indiferent ca sunt solar dynamite sau nash. :lol: si mai sunt convins ca esti la inceput in pescuitul la crap dar asta nu are importanta. ;-) important e ca prin postari de genul ca nu am prins niciodata ii mai zapacesti si pe alti incepatori. :lol:
Fir intins!
flycarp
senior member

Mesajde Claw » 12 Iun 2010 20:30

hai ca esti haios cum te superi tu asa :P inca o data iti spun, ma refeream la dynamite acolo dar topicul asta nu e despre dynamite.
daca stii ceva despre nash te ascult cu placere , daca nu stii stai jos.
Claw
member

Mesajde flycarp » 13 Iun 2010 23:21

eu nu ma supar chiar deloc. :lol: stai jos le poti spune eventual elevilor tai care sunt convins ca sunt prea putini avand in vedere ce intrebi.... :lol: imi pare rau ca te-ai infierbantat si imi pare si mai rau ca am raspuns in topicul asta.din pacate incepatorii ca si tine iau de bune TAMPENIILE spuse pe forumuri....
fir intins!
flycarp
senior member

Mesajde Claw » 14 Iun 2010 10:04

bine bosule, te-am inteles. dar daca isi exprima fiecare parerea vis-avis de nade eu zic ca poate fi numai de bine. si incepator sa stii ca nu mai sunt de mult.
Claw
member

Înapoi la Nade si momeli