porumb nota 10, boillesuri nota 1

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde gby_c-ta » 15 Iul 2010 13:32

Vorbeam despre Topraichioi.
gby_c-ta
junior member

Mesajde remus_cta » 15 Iul 2010 20:37

vezi daca nu specifici balta.
te inseli legat de bile,la topraichioi am prins la bile,rar dar mare,doar la bile dulci,sweetcorn sau strawberry de la sbs,cu nadire izolata ,solubile impact de 20 de mm si bile uscate de la sbs de 16 mm si de 20 taiate in 2 sau 3 cu cateva maini de porumb pe langa.(nu spun ca s-a prins doar la sbs, dar doar de astea am avut cand am fost)
ccc corbu constanta
remus_cta
veteran

Mesajde iulian » 17 Iul 2010 16:41

ref la Topraichioi este mai greu sa prinzi la bile cind pescuitul este permis doar in cursul zilei , tot ce se prinde se duce direct la porbagaj , se nadeste din barca cu sacul de porumb si este f putin peste (crap romanesc ) si balta este ffffff maloasa si destul de mult caras ( adica iti ia imediat solubila ) .eu as pescui cu Meteor bile fierte de 16-18 , pescuit izolat si nadit pe fir solubil , montura snow-man saltata peste mal si mai ales incredere in bile.

Iulian Staicu
CS OVIDIUS C-TA
iulian
member

Mesajde ANTON ADRIAN » 04 Dec 2010 20:21

vedeti voi..balata aia e ft pretentioasa din punct de vedere a crapului romanesc ........concluzia mea e ca sa ft mult si mare sub plauri si iese rar eu am luat la bile cu 1016 si carasi la 1 1,5 kg dar si crapi adee varati.......adevarul e ca daca e sa dea crapul in bila o ia . Am vazut cu ochi mei ciortan prins la bila pe dunare si nu a fost deloc momic cu bile ?????????? :mrgreen:
ANTON ADRIAN
member

Anterior

Înapoi la Nade si momeli