Groundbait + aditivi

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde Radu90 » 29 Aug 2010 17:05

salutari , dupa ce am folosit aproape tot anu doar maros si benzar si o singura data carp zoom , as incerca si altceva si aici intervine problema , ce sa folosesc? o nada calitate - pret ok , si ce aditiv sa-i bag? am un sensas double fraise , merge in perioada asta ? adica toamna ...deci cu ce groundbait ati avut rezultate?
Doi pescari pe balta , unu zice catre celalalt: azi am prins nimic , celalalt raspunde : lasa ca maine prindem de 2 ori mai mult.
Radu90
new member

Mesajde Driscu Radu » 06 Sep 2010 20:54

Ai mai putea incerca nada vander Eyden, la pungi de 2,5 kg am luat pe Prut pus pe momitor cu un carlig crap si platica pana in 2 kg.
DR
Driscu Radu
member

Mesajde Driscu Radu » 08 Sep 2010 08:51

Parerea mea referitor la aditivari suplimentare sa incerci de pe acuma ceva legat de carne de exemplu ficat lichid, csl, poti baga ca praf pudra de sange, varec, ulei de somon, ficat de cod,ai grija la dozaje, din ce in ce mai mic ca ies mai greu mai mult ca aroma.10-15 mil. la kg cred ca sunt suficienti si 30-60 la lichide nutritive.
DR
Driscu Radu
member

Mesajde Radu90 » 20 Sep 2010 21:31

csl am , o sa incerc, celalte nu am , am in schimb faina de ton o sa incerc si cu asa ceva , la dozaje , niciodata nu bag prea mult, prefer sa fie mai putintel decat sa fie prea mult..
mai foloseste cineva faina de ton? sunt tare curios daca face diferenta , eu abea am cumparat si am pescuit doar o singura partida cu faina de ton in nada , deci nu pot sa zic daca face diferenta sau nu dupa o singura partida...
Doi pescari pe balta , unu zice catre celalalt: azi am prins nimic , celalalt raspunde : lasa ca maine prindem de 2 ori mai mult.
Radu90
new member

Mesajde xdocx » 21 Sep 2010 07:47

Incerca noul feeder mix de la carping. asezonat cu lichide face furori pe balti.
xdocx
junior member

Mesajde cordoba » 22 Sep 2010 10:28

xdocx scrie:Incerca noul feeder mix de la carping. asezonat cu lichide face furori pe balti.

nu mai spune la toata lumea ;-) , si asezonarea se face cu lichide de sezon :P csl din tuica, amino de struguri, si betaina din ceafa de porc la gratar . :lol:
Bogdan D.
cordoba
junior member

Mesajde Radu90 » 22 Sep 2010 15:36

betaina din mici nu merge ? :)) daca o sa gasesc prin magazine o sa incerc cu siguranta si nada asta ...
Radu90
new member

Înapoi la Nade si momeli