spartura de porumb

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde marius.badea » 23 Sep 2010 12:28

in saculetul solubil este bine sa pui doar boabe cu grau sau boabe simple daca stie cineva daca ajunta mult mai mult spartura de porumb in saculetul solubil plz sa ma ajute
Ultima oară modificat de marius.badea pe 27 Sep 2010 14:26, modificat de 3 ori în total.
Pescuit Adevarat
marius.badea
junior member

Mesajde bebe81 » 23 Sep 2010 13:29

marius.badea scrie:in saculetul solubil este bn sa pui doar boabe cu grau sa grau simplu sau boabe simple daca stie cineva daca ajunta mult mai mult spartura de porumb in saculetul solubil plz sa ma ajute

(nu este vorba de boiliesuri sparte sau intregi)

Ajutor.......sa ne traduca cineva. :D
bebe81
new member

Mesajde livulik » 23 Sep 2010 14:05

se incurca limba (romana) in gura citind postarea asta! :roll:
Orice problema rezolvata genereaza (cel putin) o problema nerezolvata!!!
livulik
junior member

Mesajde marius.badea » 23 Sep 2010 17:50

bai liviuka u cauti cearta cu mn daca esti atat de inteligent nu mai face misto ca tot u esti cel luat de prost
Pescuit Adevarat
marius.badea
junior member

Mesajde Albert » 23 Sep 2010 21:23

in romaneste poti sa scrii?Nici macar google translate nu ne ajuta sa deslusim ce debitezi p-aci.
Albert
senior member

Mesajde msimarian » 24 Sep 2010 09:17

Fratilor,daca nu vreti sa raspundeti macar nu luati omul la misto.Din cate stiu eu,este un site de pescuit la crap,nu de limba si literatura romana.Si pe mine ma enerveaza prescurtarile,dar ce sa faci????Omul scrie cum poate,nu este obligatoriu sa termine filologia sa poata pescui la crap.
Daca pescuiesti cu boabe de porumb,poti sa pui si boabe intregi si spartura,poti pune si numai spartura,poti amesteca si grau cu porumb,eu as pune doar boabe de porumb,fara spartura,pentru a nu aduna carasul si platica.
FIR INTINS!
msimarian
junior member

Mesajde Albert » 24 Sep 2010 21:18

Ce are filologia cu ce-a desenat baietelu' asta? Chiar nu inteleg ce vrea sa transmita...daca tu reusesti sa traduci poate s-or gasi ceva binevoitori care sa-i raspunda.
Pe langa asta nu inteleg remarca:" e site de pescuit , nu de..". Nu spune nimeni sa fim perfecti dar macar sa incercam sa scriem corect in limba romana. O litera "mancata", un dezacord - probabil involuntar - sau alte greseli minore nu sunt capat de tara..dar sa "scrii" precum personajul de mai sus e prea mult..pentru mine, cel putin.Iar cand i se atrage atentia sa raspunda la modul ala deja e obraznicie.Iar obraznicia se taxeaza.
Albert
senior member

Mesajde cristi_cristi » 24 Sep 2010 21:59

albert fara suparare dar tu fiind un domn iti vedeai de treaba in continuare in loc sa-l iei la sto mai ales ca toti am fost tineri feciori si toti am fost incepatori sa nu uitam asta
cristi_cristi
new member

Mesajde livulik » 25 Sep 2010 04:13

mai ales ca toti am fost tineri feciori si toti am fost incepatori sa nu uitam asta

ai dreptate, dar incepatori in ce domeniu? Limba romana????
este incredibil, am obosit sa incerc sa inteleg primul post!
Orice problema rezolvata genereaza (cel putin) o problema nerezolvata!!!
livulik
junior member

Mesajde cristian matei » 25 Sep 2010 15:06

pentru ca jigniti in loc sa ajutati un coleg eu propun sa primiti un avertisment, apoi ban. o zi buna :D
Cristian Matei
cristian matei
member

Următorul

Înapoi la Nade si momeli