SBS Baits clonata in Ungaria

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde marius.tim » 16 Feb 2011 08:24

ZoltanSBS scrie:
marius.tim scrie:
florinw scrie:[ dar nimeni nu are dreptul de a le comercializa in Europa , in afara de Zoltan Kovacs si firmele imputernicite de dansul :!: Din aceasta cauza , atat magazinul dumneavostra cat si cel din Craiova , au fost obligati sa scoata sigla SBS de pe site , precum si produsele din rafturi. Cel putin asa am inteles eu de la Zoli.
:?:
Va multumesc anticipat pentru raspuns.

sa intzeleg ca astia din germania nu sint in europa sau li se rupe de zoli? sau vind produse unguresti sub numele lui taylor?
http://www.sbsbaits.de/rubrik/sbs-teams/5/1/

Astia se vede clar ca sint reprezentantii partii maghiare.
Iar cei de jos,sint dati ca reprezentanti ai SBS Anglia.
ZECH REPUBLIC

Lista postata a distribuitorilor nu este reala! O copiez de la Taylor , lista poaste fi vizualizata aici:
http://www.sbsbaits.com/stockists.php
Trec sub fiecare precizarile mele:

CZECH REPUBLIC
I-am dat in judecata! Deja au fost nevoiti sa scoata produsele de pe site. Face scandal doar pentru ca vrea sa incurce distribuitorul oficial din Cehia , Gutmann. Gutmann este distribuitorul meu inca de la inceput , iar Rybarska creaza tensiuni de vreun an. Deci el nu mai poate comercializa produse SBS.
Rybarska specialka
Koliste 59
Brno 602 00
Czech republic

Tel: 00420 545 210 711
Mob: 00420 777 229 287
Fax: 00420 545 211 657
E-mail: info@rybarska-specialka.cz
Website: www.rybarska-specialka.cz
ENGLAND
Wayahead Tackle Cheshire
Tel: 01925 730924
E-mail: sales@wayaheadtackle.co.uk
Trent Angling Burton-on-Trent
Tel: 01283 564865
Global Angling Somerset
Tel: 01963 33166
GERMANY
Der Sportfischer
Tel: 0049 933 613 44616
Dansii nu mai vindeau nimic nic cand am preluat eu compania. Este un magazin mic , care nu se ocupa cu SBSul. Pe vremuri vindea cate ceva , si Taylor i-a pastrat in lista distribuitorul pentru ca da bine pe pagina de web
LATVIA
Alfredas a primit mail de mai bine de un an, si de atunci a oprit comercializarea. Traieste in Anglia , il cunoste pe Taylor si acesta i-a cerut permisunea sa il treaca, ca distribuitor in aceste tari.Deci Latvia,Lithuania,Rusia lamurite! 
Vilnius
Lithuania
Tel (LT): +37 061425942
Tel (UK): +44 7886075196
E-mail: Alfredas Macenka
LITHUANIA
Vilnius
Lithuania
POLAND
Carp xxx Sport S.C
Tel: 0048 32 247 9874
Ei sunt baieti noi. Habar nu au avut de cum stau treburile, au auzit doar de succesul SBS in Europa de Est!
ROMANIA
S.C. Comsalg S.R.L.
Tel: 0040 (0) 722 760285
(Aici cred ca nu trebuie sa fac nici un comentariu)
RUSSIA
Vilnius
Lithuania
SERBIA
Autosport NS
Tel: 00381 21 443 555
(Acesta se afla pe rol)
SLOVAKIA
2p Com S.R.O.
Tel: 00421 2 625 206 52
(Exista sentinta judecatoreasca impotriva lor! )
SLOVENIA
RIBIC trovina po internetu
Tel: 00386 40 351 064
(Din nou nu sunt importanti! Nu merita nici cheltuielile de judecata)
SPAIN & PORTUGAL

Pedro este clientul meu! Aici pueti sa vedeti ca afirmatia mea este reala:
http://www.sbsbaits.net/team-sbs

CARP AGENCY Petro Otin Sahun
C/Ramon y Cajal,2 Bajo C
509692 La Joyosa
Zaragoza
SPAIN
Tel 0034 661820687
pedrootin@webcarp.com
SWEDEN
Sportfiske Centre
Tel: 0046 480 22240
Tot un magazin mic. La ei AV1 este favoritul! Comanda de la noi! Anul trecut au castigat mai multe concursuri cu produsele noastre si au fost foarte multumiti.

Deci atat! Ma intreb , dupa acestea mai ai intrebari? Asi preciza si eu ceva:
Daca tu folosesti CCMoore , cum scrie si la semnatura , de ce esti atat de interesat de SBS? Nu iti este totuna? Desigur ca nu , deoarece se vede de la o posta ca scopul tau este discreditarea. Aceste discutii le-am purtat si in Ungaria, in Cehia, iar acum , dupa cum se vede, sunt nevoit sa le port si in Romania. Peste tot, „binevoitorii” si concurenta au starnit polemicile. Cei care intradevar au pescuit cu SBS si au folosit produsele noastre au fost interesati de un singur lucru: ca produsele sa fie atat de prinzatoare precum le recomanda renumele, si nu de cine este proprietarul firmei . In cei 2 ani care au trecut de la preluarea Brandului , nu am primit nici o reclamatie referitoare la calitatea produselor! Pentru ca poti sa spui orice despre noi, dar nu ai cum sa afirmi ca produsele noastre nu sunt prinzatoare sau de proasta calitate.Nu intamplator esti preocupat si tu despre acest subiect! Daca nu te-ar interesa, nu ai scrie nici macar o litera pe forum.
Astept noile tale idei calomniatoare!
Cu stima: Zoltan Kovács[/quote]

Salut Zoli

Daca tu crezi ca vreau sa te discreditez te inseli.Hai sa-ti dau un exemplu clar de discreditare.Acum doua sambete,eram La expozitia de la Haldorado cu un grup de prieteni.Un amic care vorbeste perfect limba maghiara te-a intrebat atunci de fata cu mai multi pescari romani si maghiari,de ce nu gaseste in Romania produse SBS si trebuie sa vina in Ungaria sa le cumpere.I-ai spus ca ai obligat cele doua firme din Romania,Carpio si xxx ,sa scoata produsele de la vanzare ,dupa ce i-ai prins ca falsificau produsele SBS pe care le comercializau si din cauza asta ai oferit distributia pe Romania domnului George Tite.Poti sa ne spui,cum ai reusit sa-i prinzi pe cei de la xxx si Carpio ca falsificau produsele SBS,produse de tine?Din moment ce scrii in posturile de dinainte ca nu ai facut niciodata afaceri cu cele doua firme.Ca sa te ajut sa-ti amintesti momentul,asta se intampla cand baietii tai rulau bile din mixul acela rosu ,la care nu se foloseste decat apa.
Team Select Bait Romania
marius.tim
veteran

Mesajde danr » 16 Feb 2011 10:45

o singura rugaminte am
sa pastram acest topic curat si sa evitam mesajele si polemicile personale intre useri
asa cum am mai mentionat rolul acestui topic este de informare si nu cred ca intereseaza pe nimeni polemicile personale intre doi useri
imi rezerv dreptul sa curat topicul si sa sterg mesajele care nu au legatura cu esenta topicului, si anume situatia SBS
acest topic va ramane sticky si va contine doar mesajele relevante pentru subiect

multumesc
danr
Site Admin

Mesajde ochirosii » 16 Feb 2011 12:11

Mai nou si la noi a aparut un distribuitor de SBS care lucreaza cu Anglia !

http://www.carpbaitsbelgium.nl/c-934922 ... catalogus/
ochirosii
veteran

Mesajde Albert » 16 Feb 2011 13:43

Zoli nu contest ce ne tot spui tu.Doar ca e putin pe langa subiectul acestei dezbateri. Imi exprim doar nedumerirea vis-a-vis de modul tau de a promova si vinde.Daca nu ai acte in regula, acte cu ajutorul carora sa iti impui "dreptatea" mai bine stai in banca ta pana rezolvi problema. Scuza ca nu sunt bani nu prea e in regula: ai avut sutee de mii de euro sa cumperi ce-ai cumparat si n-ai cateva mii sa platesti "avocati in UK".
Asta imi spune ca ori esti naiv ori ceva nu e adevarat.
Cat despre minciuna..intreaba-ti avocatii daca , inclusiv juridic, omisiunea e echivalenta cu minciuna:)Ai fi surprins de raspuns.
Eu deja mi-am format o parere.Daca al tau translator isi facea treaba nici nu mai scriam aici.
P.S. Scrie in engleza...asa te adresezi mai multor oameni fara sa mai plimbe altii vorba.
Albert
senior member

Mesajde ZoltanSBS » 16 Feb 2011 19:58

ochirosii scrie:Mai nou si la noi a aparut un distribuitor de SBS care lucreaza cu Anglia !

http://www.carpbaitsbelgium.nl/c-934922 ... catalogus/

Buna ochiirosii,
Dansul a inceput sa comercializeze in septembrie produsele de la Taylor, si ne-a contactat dupa ce nu a primit marfa ceruta de la acesta decat dupa un timp indelungat, chiar si atunci cu lipsuri! A vazut produsele noastre si ne-a contactat( noi inainte de aceasta contactare nu stiam de el), i-am trimis contractul si in zilele astea il definitivam si il semnam! Ca fapt divers, el este din Belgia si doreste sa preia distributia si pentru Olanda!
Numai bine.
Zoltan Kovacs
ZoltanSBS
new member

Mesajde ZoltanSBS » 16 Feb 2011 20:01

[/quote]

Salut Zoli

Daca tu crezi ca vreau sa te discreditez te inseli.Hai sa-ti dau un exemplu clar de discreditare.Acum doua sambete,eram La expozitia de la Haldorado cu un grup de prieteni.Un amic care vorbeste perfect limba maghiara te-a intrebat atunci de fata cu mai multi pescari romani si maghiari,de ce nu gaseste in Romania produse SBS si trebuie sa vina in Ungaria sa le cumpere.I-ai spus ca ai obligat cele doua firme din Romania,Carpio si xxx ,sa scoata produsele de la vanzare ,dupa ce i-ai prins ca falsificau produsele SBS pe care le comercializau si din cauza asta ai oferit distributia pe Romania domnului George Tite.Poti sa ne spui,cum ai reusit sa-i prinzi pe cei de la xxx si Carpio ca falsificau produsele SBS,produse de tine?Din moment ce scrii in posturile de dinainte ca nu ai facut niciodata afaceri cu cele doua firme.Ca sa te ajut sa-ti amintesti momentul,asta se intampla cand baietii tai rulau bile din mixul acela rosu ,la care nu se foloseste decat apa.[/quote]

Draga Marius,

Tot ce ai scris mai sus este adevarat, mai putin un singur lucru: eu nu am spus ca cei de la Carpio si cei de la Big xxx falsifica produsele, eu am spus ca ei comercializeaza produse contrafacute! Deaorece orice produs care se comercializeaza sub brandul SBS, si nu provine de la mine, este unul contrafacut! Asi mai dori sa precizez un lucru. Am spuso deja intr-un post anterior ca am facut o comanda online la una din magazinele mentionate, sub un nume fals, iar la deschiderea coletului ( detin si dovada- procesul verbal intocmit la deschiderea coletului), printre alte produse achizitionate, cel care mi-a starnit in mod deosebit indignarea a fost dipul M1, care nu era altceva decat o mizerie apoasa! Eu nici pana in ziua de azi nu vreau sa cred ca Des Taylor scoate la vanzare asemenea produse de foarte slaba calitate, in concluzie, si vorbele distorsionate de catre tine ar putea avea un sambure de adevar….
Asi dori sa te intreb si eu ceva…
Daca tu folosesti produsele de la CCMoore, de ce esti atat de interesat de acest subiect? Tie nu iti este totuna?Sau poate ai vreun interes….interes care are legatura cu importatorul in Romania al produselor pe care le utilizezi? Sau,poate, vrei sa folosesti produsele SBS unguresti, de esti atat de preocupat de aceasta tema…?
Ar fi mai bine sa incetezi/incetati cu campania asta de denigrare impotriva mea si a companiei mele, deoarece singurul lucru pe care il puteti obtine este compromiterea voastra!
ZoltanSBS
new member

Mesajde marius.tim » 16 Feb 2011 20:27

ZoltanSBS scrie:

Salut Zoli

Daca tu crezi ca vreau sa te discreditez te inseli.Hai sa-ti dau un exemplu clar de discreditare.Acum doua sambete,eram La expozitia de la Haldorado cu un grup de prieteni.Un amic care vorbeste perfect limba maghiara te-a intrebat atunci de fata cu mai multi pescari romani si maghiari,de ce nu gaseste in Romania produse SBS si trebuie sa vina in Ungaria sa le cumpere.I-ai spus ca ai obligat cele doua firme din Romania,Carpio si xxx ,sa scoata produsele de la vanzare ,dupa ce i-ai prins ca falsificau produsele SBS pe care le comercializau si din cauza asta ai oferit distributia pe Romania domnului George Tite.Poti sa ne spui,cum ai reusit sa-i prinzi pe cei de la xxx si Carpio ca falsificau produsele SBS,produse de tine?Din moment ce scrii in posturile de dinainte ca nu ai facut niciodata afaceri cu cele doua firme.Ca sa te ajut sa-ti amintesti momentul,asta se intampla cand baietii tai rulau bile din mixul acela rosu ,la care nu se foloseste decat apa.[/quote]

Draga Marius,

Tot ce ai scris mai sus este adevarat, mai putin un singur lucru: eu nu am spus ca cei de la Carpio si cei de la Big xxx falsifica produsele, eu am spus ca ei comercializeaza produse contrafacute! Deaorece orice produs care se comercializeaza sub brandul SBS, si nu provine de la mine, este unul contrafacut! Asi mai dori sa precizez un lucru. Am spuso deja intr-un post anterior ca am facut o comanda online la una din magazinele mentionate, sub un nume fals, iar la deschiderea coletului ( detin si dovada- procesul verbal intocmit la deschiderea coletului), printre alte produse achizitionate, cel care mi-a starnit in mod deosebit indignarea a fost dipul M1, care nu era altceva decat o mizerie apoasa! Eu nici pana in ziua de azi nu vreau sa cred ca Des Taylor scoate la vanzare asemenea produse de foarte slaba calitate, in concluzie, si vorbele distorsionate de catre tine ar putea avea un sambure de adevar….
Asi dori sa te intreb si eu ceva…
Daca tu folosesti produsele de la CCMoore, de ce esti atat de interesat de acest subiect? Tie nu iti este totuna?Sau poate ai vreun interes….interes care are legatura cu importatorul in Romania al produselor pe care le utilizezi? Sau,poate, vrei sa folosesti produsele SBS unguresti, de esti atat de preocupat de aceasta tema…?
Ar fi mai bine sa incetezi/incetati cu campania asta de denigrare impotriva mea si a companiei mele, deoarece singurul lucru pe care il puteti obtine este compromiterea voastra![/quote]

Eu nu distorsionez nimic.Ai spus clar si acum te citez direct,,au umblat la continutul produselor''.Nu am facut o traducere din maghiara in maghiara.
Nu doresc sa mai continuam discutia,pentru ca deja intrepretezi gresit.It's all about gentelmans behavior.Succes pe viitor si mai multa diplomatie in afaceri.
Team Select Bait Romania
marius.tim
veteran

Mesajde ZoltanSBS » 16 Feb 2011 21:07

Albert scrie:Zoli nu contest ce ne tot spui tu.Doar ca e putin pe langa subiectul acestei dezbateri. Imi exprim doar nedumerirea vis-a-vis de modul tau de a promova si vinde.Daca nu ai acte in regula, acte cu ajutorul carora sa iti impui "dreptatea" mai bine stai in banca ta pana rezolvi problema. Scuza ca nu sunt bani nu prea e in regula: ai avut sutee de mii de euro sa cumperi ce-ai cumparat si n-ai cateva mii sa platesti "avocati in UK".
Asta imi spune ca ori esti naiv ori ceva nu e adevarat.
Cat despre minciuna..intreaba-ti avocatii daca , inclusiv juridic, omisiunea e echivalenta cu minciuna:)Ai fi surprins de raspuns.
Eu deja mi-am format o parere.Daca al tau translator isi facea treaba nici nu mai scriam aici.
P.S. Scrie in engleza...asa te adresezi mai multor oameni fara sa mai plimbe altii vorba.

Hi Albert!
I answer the last time for you and this time I write in english, because you are the only one, who dont understand the translations and trying to find objection in everything:
I have all the papers about the purchase and all other neccesery documentations already from the start, since december of 2008. There is no question, I repeat no question that the SBS is mine and officially everything belongs to me! The papers what I talked about are the court orders. I had to wait for those orders to proof my right! As I said the facts now too, this kind of people like you who are trying to find the problem in everything would not believe me anyway. But for the court order everyone must believe in! Even you like it or you dont like it! You are writing about this, but the fact is this (court order), doesent matter what you think about it. This is about inform the people, what they should know. I already shared infromations with romanien people which they should not know about. But because I am correct and I would like that people can see it clearly, I shared with them more than I should do, and from this information every normal thinking people know the real and trustworthy facts! If you can not understand this, than its your problem! I will not explain to you. You believe whatever you want to believe and you are fishing whatever you want to xxx with. Everbody can decide what they want to use for fishing, they dont need your help!!
Regards
Zoltan Kovacs
ZoltanSBS
new member

Mesajde chiorean alin » 16 Feb 2011 21:22

Albert scrie:
Cat timp SBS uk va exista tu vei fi pe locul 2.Daca vei reusi sa-i inchizi tot pe locul 2 vei ramane..pt. ca habar nu ai sa vinzi!
Keep up the good work. :lol: :lol:

Ia uite ce scrie Toto dincolo:
,,Prima comanda a firme Meet Carp catre SBS Uk (Des Taylor) a fost de 1000 gbp dupa ce produsele au fost livrate am constatat ca lipseau produse in valoare de 300gbp .... am formulat un mail in care mi s a spus ca la urmatoare comanda vor fi livrate si restul produselor .... imediat am facut o noua comanda de 500gbp dar supriza am constatat ca si cea dea doua comanda nu era completa - 200gbp....de 7 luni incerc sa recuperez cele 500gbp de la Des Taylor ...am vb cu colaboratori din Uk care au luat legatura personal cu Des ...ii trimit mail in fiecare zi ... i am scris pe pagina de facebook si degeaba ....

Astept sugestii....''

Asta sa intelegem ca e o buna politica de vanzari

:mrgreen:
chiorean alin
senior member

Mesajde chiorean alin » 16 Feb 2011 21:42

Daca ar fi sa aleg intre un producator care are probleme la nivelul a cateva sute de lire fata de unul care sponsorizeaza concursuri si se implica activ in carpfishingul de la noi...inclin inspre al doilea.
Dar este rationamentul meu.
:lol:
chiorean alin
senior member

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Nade si momeli