ulei somon

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde nebro » 01 Aug 2011 16:44

Salutare.
A folosit cineva ulei de somon in nada sau la preparera boiles-urilor, sau ca dip?
http://www.grizzlypetproducts.com/salmo ... n_oil.html
Daca da , ati avut rezultate?Merita sa il incerc in nada si ca dip?

cu respect nebro
oricine poate fi pescar,dar nu oricine poate prinde peste
nebro
new member

Mesajde nebro » 02 Aug 2011 22:22

chiar nimeni nu are nici macar o idee cv?
nebro
new member

Mesajde dan-h » 02 Aug 2011 22:49

Majoritatea pescarilor folosesc ulei de somon la prepararea boilesurilor . Eu de exemplu nu fac boilesuri fara ulei de somon chiar si pt. primavara sau toamna . Si in nada se foloseste ulei din conservele de peste sau chiar ulei de somon . Foloseste-l cu incredere si fire intinse !!!
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii
dan-h
senior member

Mesajde dan-h » 02 Aug 2011 22:51

De dip am uitat . Boilesurile tinute in ulei de somon sunt o delicatesa pt. crapi pe perioada verii cand e apa calda si e un foarte bun conservant .
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii
dan-h
senior member

Mesajde nebro » 03 Aug 2011 21:55

multumesc de raspuns.daca merge treaba o sa postez rezultatele
nebro
new member

Mesajde carpkiller » 12 Sep 2011 22:35

dupa cum zice si dan pe timp de vara .... numai ca vine toamna si tre sa ai in vedere ca iarna nu-i ca vara si nici in marea britanie nu-i ca in romania si sa nu uitam de unde a plecat totul. exsita uleiuri ptr apa mai rece. greu de comentat despre un produs in sine. este greu de spus aroma aia este buna aia nu este buna, toate pot fi prinzatoare uneori. incearca sa privesti mai in ansamblu. Important este producatorul zic eu baga nasul intr-un ulei de peste sau o aroma de squid de la nutra sau solar si deschide si o sticla de uitecrapulmagix xxxx. ceva nu seamna si ajungi pe balta si ai alte prbleme.
Am obs in ultimii ani o explozie de producatori care mai de care mai magic si mai minunat. Nu zic ca nu au lucruri bune,PRINZATOARE, dar orice firma dorest profit. Mereu au fost pe piata produse pt peste si produse pt pescar zic eu. Eu unul nu sunt dispus sa-mi risc timpul si asa limitat cu produse noi, pana nu o sa aud multe lucruri bune despre ele, probabil nu o sa renunt la nutra si la solar niciodata din incapatanare si poate arunc bani in plus aiurea...... dar conteaza sa fi mai prins cu ce dai si un pic poate sa fii multumit si increzator in nada ta (facuta sau cumparata)
carpkiller
veteran

Mesajde florinw » 18 Sep 2011 21:26

Am obs in ultimii ani o explozie de producatori care mai de care mai magic si mai minunat. Nu zic ca nu au lucruri bune,PRINZATOARE, dar orice firma dorest profit
in cazul uleiurilor de peste (indiferent de care) si a fainurilor exista doar citziva producatori!si nici unul nu este nume in pescuit!
toate firmele de pescuit,inclusiv solar,nutra,...cumpara in vrac, ambaleaza si vind sub propriu nume.
asa ca ai toate sansele sa cumperi de la o firma noua acelas ulei de somon,ca cel de la nutra,solar,....la un pretz mult mai mic.
cine gaseste greseli de ortografie poate sa le pastreze
florinw
senior member

Înapoi la Nade si momeli