Dip Neon

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde Laur » 26 Noi 2011 09:52

Madalin007 scrie:dip neon=praf in ochi pt. fraieri ;-)

De acord. :P
Laur
senior member

Mesajde Albert » 29 Noi 2011 13:58

Laur scrie:

..spuneti asta deoarece...... ? :-)
Albert
senior member

Mesajde mosharu » 29 Noi 2011 19:55

Laur scrie:

idem :lol:
mosharu
maniac

Mesajde Albert » 30 Noi 2011 13:44

Da' explicati de ce toti cei care l-au cumparat si folosit sunt fraieri sau cum le mai ziceti voi acolo.
Albert
senior member

Mesajde bobo250969 » 01 Dec 2011 23:35

Albert scrie:Da' explicati de ce toti cei care l-au cumparat si folosit sunt fraieri sau cum le mai ziceti voi acolo.

PT ca nu aduce nimic bun .eu l-am folosit numai pe Dunare ,la gropane 6-7m) si lanseta cu bila dipuita in neon NIMIC ,celelalte 3 au prins constant dar in dip normal.Am incercat si 7 zile acelasi rezultat 0!!!asa ca bani aruncati=fraier :mrgreen:
master and servant
bobo250969
junior member

Mesajde Laur » 02 Dec 2011 18:53

Albert scrie:
Laur scrie:

..spuneti asta deoarece...... ? :-)

Deoarece am facut test la o partida de pescuit, doua lansete cu led, pardon neon :mrgreen: si doua fara. la cele cu dip, un ciortan si cele fara, trei. Concluzia o tragi singur. Daca o echipa a prins la nu-s ce campionat mondial cu neon asta nu inseamna ca e valabil peste tot si oricand. Ba din contra, s-ar putea sa iti strice de tot partida de pescuit acel chimical. Nu mai puneti botul si dati banii pe toate prostiile ca sa umflati conturile producatorilor! Pescarii de competitie sunt mana in mana cu producatorii de nada, cum lanseaza un kakat, cum ii fac reclama si mint ca au prins la el ca sa puna botul fraierii. Cine naiba ii sponsorizeaza pe pescari la concurs? nu producatorii? :evil:
Acest lucru se intampla cu 90% din nada de crap care se vinde in toata lumea, e supraevaluata ca are fel de fel de atractanti minune in ea ca sa o cumperi. In realitate cea mai buna nada e cea mai simpla. Sau cea facuta de tine cand stii ce ingrediente pui in ea.

Tu mosharule care esti pescar harait de pe vremea lu ciuruitu, nu ca astia parati care acum un an nu stiau ce insemana o mulineta si acum se dau mari pescari pe la concursuri (persoanele de fata se exclud :P), ar trebui sa stii lucru asta si mai bine. ;-)
Ultima oară modificat de Laur pe 05 Dec 2011 21:38, modificat de 2 ori în total.
Laur
senior member

Mesajde Albert » 05 Dec 2011 13:15

Laur zice:
Deoarece am facut test la o partida de pescuit,

Bun, daca dupa o partida ai dat verdict...ata ete, pentru tine nu functioneaza. Dar sa spui ca toti cei care-l cumpara si-l folosesc sunt fraieri e cale lunga.
Asa pot sa spun si eu ca boilesul cu care dai tu(oricare ar fi ala) e naspa.Sunt sigur ca o sa nimeresc o partida in care n-o sa prind nimic folosindu-l :-)

Bobo , tu cate partide te-ai jucat cu el?Pe Dunare nu prea poti face teste de genul asta..doua monturi identice plasate la 10cm una de alta se comporta diferit..de ce? Spune-mi tu, ca doar zici ca esti pescar de Dunare.

Mosharule, zi-ne si tu de ce zici ca-i pacaleala neonu' aista?Ca tu stii povestiri din culise si noah... poate esti mai in tema :-)
Albert
senior member

Mesajde bobo250969 » 05 Dec 2011 21:22

Albert scrie:
Bobo , tu cate partide te-ai jucat cu el?Pe Dunare nu prea poti face teste de genul asta..doua monturi identice plasate la 10cm una de alta se comporta diferit..de ce? Spune-mi tu, ca doar zici ca esti pescar de Dunare.

Sa stii ca nu zic ca sunt pescar de Dunare si cred ca am scris destul de clar '7 ZILE' asta pt mine inseamna 7 partide si am spus ca am pescuit pe gropane(obrizuri) asa ca spune-mi tu ce se intampla cu montura ca eu nu prea stiu.
Si sa stii ca nu au fost singurele partide ci si cu o luna inainte am mai incercat cand era apa mai calda pe intinsura si tot nimic ,desi nu ma dau batut pt ca stiam ce au facut africanii (dar poate ca nu este accelasi produs :?: :?: )
Dar spune-ne tu ce crezi despre neon si ce rezultate ai avut ;-) ;-)
Ultima oară modificat de bobo250969 pe 05 Dec 2011 21:41, modificat 1 dată în total.
master and servant
bobo250969
junior member

Mesajde Laur » 05 Dec 2011 21:36

Albert scrie: Dar sa spui ca toti cei care-l cumpara si-l folosesc sunt fraieri e cale lunga.

Scuze, nu am vrut sa sune asa...Retractez.
Laur
senior member

Mesajde Albert » 06 Dec 2011 12:09

@Bobo
Pe Dunare sau pe orice apa curgatoare , din cauza conformatiei fundului si a curentilor nu poti sa spui ca doua monturi identice lucreaza la fel.
Cat despre dip-ul neon..n-o fi ca cel folosit de sud-africani. La fel, el singur n-o sa rupa balta-n doua.Din ce am inteles eu e eficient pe ape mici datorita atractiei pe verticala pe care o exercita. Chiar Andrei Vladeanu explica intr-una din reviste ca pe ape adanci nu e eficient.
Eu l-am folosit pe balta, apa de maxim 1,5 m si a functionat de cateva ori.Adeca am avut trasaturi mai repede decat la monturile "clasice".
"Senzorii" nu cred ca mai dau pe formul asta dar am vazut ca avem field-testeri de la Dudi. Si el are in oferta "verzala"..poate ne explica ei cand, cum si unde e indicat sa folosesti minunatia asta de dip.
@ Laur, nu-i problema..eu incerc sa atrag atentia asupra verdictelor date asa..dupa o partida, doua de pescuit. Adeca una-i sa nu-ti placa/functioneze in cazul tau si alta e sa spui ca nu-i bun de nimic, indifenet de ce nada/fir/bat/multineta vorbim :-)
Albert
senior member

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Nade si momeli